Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5360
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Opole

Skalanie

Hajasz rok temu

Obrazek
Ty Ancykryście albo skalanie boskie z tobą wiele razy słyszałem za małego od mojej babci. Potem gdy już byłem młodzieżą bardzo spodobały mi się te teksty i starałem się je pielegnować w sobie aby babci nie zawieść. Dzisiaj babcia jest w krainie wiecznych łowów i poluje na białe bizony a ja od czasu do czasu ciągle słyszę te skalanie boskie do mnie. Nawet więc nie zdziwiłem się jak na złego Mikołaja na dysku zameldował się debiutancki materiał poznańskiego Skalanie. Nie wiem kto tam gra, kto tam jest ale Punkt Zerowy to świetny black metal taki jaki powinien był grać od zawsze. Ostre wiosła jak żylety PRL firmy Irydium i Polsilver, ładnie naznaczona melodia i klasyczny wrzaskot. Wszystko w takim obskurnym punkowym rytmie. Koleś ładnie drze japę i generalnie coś tam można wychwycić z tekstu acz niewiele. Najważniejsze, że usłyszałem w pierwszym kawałku takie ładne polskie słowo na "K" ładnie akcentowane w kilku miejscach. Z BC wyczytałem, że te cztery kawałki to opis jakiejś podróży z Poznania aż w Pionierowe okolice i że musiało być w pytę. No taki miastowy black metal sobie ludki grają i oby więcej sobie pojeździli i pośpiewali nam w jakie to syfiaste miejscówy widzieli.

Skład:
Antas - Guitars, Bass, Drums, Backing vocals (2021-present) Mendax, Scumeater, Selfharmony
Refur - Vocals, Guitars (2021-present) Linde, Selfharmony

Dyskografia:
2022 - Punkt zerowy [EP]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Sk ... 3540516493
BC: https://skalanie.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 923
Rejestracja: 7 lata temu

Nathas rok temu

Bardzo dobra ta zajawka, chcę więcej. Świetny, dsbmowy wokal przywodzący na myśl Adama z nieodżałowanego Fadheit. Teksty mogłyby być gdzieś do poczytania. Będę obserwował ten twór, o ile przedwcześnie nie zdechnie. Okładka koszmarna.

( @Hajasz, babcia to prędzej mówiła 'skaranie boskie' - chyba, że nie wymawiała 'r'? )
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1736
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask rok temu

Bardzo dobre wejście poznaniaków z tą debiutancką epką - świetnie mi to wchodzi. Dobra robota! Pachnie taką fajną miejską surowizną i jak to mówi jeden znajomy - zerowaniem buteleczki w plenerze.
Fajnie byłoby jakby ktoś się zainteresował, wydał im to na cd i zrobił trochę szumu.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus rok temu

Całkiem zajebiste granie! Prostacka surowizna z ciekawym klimatem. EPka pewnie poleci dzisiaj jeszcze kilka razy... Autora okładki do wora, a wór do jeziora...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1736
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask rok temu

Dodam tylko, że Punkt zerowy jest za ,co łaska' na BC...więc rzućmy im po kilka złotych na tacę na dobry początek
Okładka? Pierdzielicie, jest w porządku, pasuje. Ja to sobie tłumaczę, że są to wielkomiejskie tęczowe słodkie kolorki którymi chłopaki gardzą, i zamiast tego wybierają klimat prowincji i małych miasteczek..
Mieliby zrobić kolejną czarnobiałą blackową okładkę na wzór kserówek z przeszłości? Po co, mają to w d.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus rok temu

Okładka jest fatalna, ale to właściwie pomijalny szczegół, bo EPka bardzo dobra.
brzask pisze:
rok temu
więc rzućmy im po kilka złotych na tacę na dobry początek
Granat bym im rzucił na tacę, ale nie mam rąk...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 mies. temu

Okładka bardzo dobra, gdyby nie ona to bym nie klikł niemal na pewno. Wyróżnia się czymś przynajmniej, a nie jakaś kolejna czarno-biała fota jebanego pustostanu.

Samo granie całkiem spoko wkurwiony dsbmik z przekonującym wokalem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
VORTIGAUNT

VORTIGAUNT 6 mies. temu

Ta okładka to wygląda jakby się telegazeta rozwaliła i zawiesiła na moim tele 20 lat temu :) Muzyki nie oceniam, bo nie słuchałem jeszcze.

Wróć do „Black Metal”