Awatar użytkownika
Summerisle
Master Of Puppets
Posty: 190
Rejestracja: 2 lata temu

Velvet Thorns

Summerisle 8 mies. temu

Obrazek

Obrazek

Velvet Thorns to od bardzo dawna nieistniejący zespół z Krakowa. Mają na koncie zaledwie jeden album, na którym zaprezentowali muzykę z pogranicza black/death i doom metalu z wyraźnymi i pełniącymi zdecydowanie ważniejszą funkcję niż tylko przygrywanie w tle klawiszami.

Ich jedyny album od zawsze bardzo mi się kojarzył z Bal-Sagoth z okresu "A Black Moon Broods Over Lemuria" z dodatkową szczyptą smutku, grozy i bez aż takiej pompy jak w muzyce Brytyjczyków.

Kojarzę ich od bardzo dawna, bo 3/5 składu z debiutu uczęszczało do tej samej szkoły podstawowej co ja. Pamiętam też, że zaliczyli występ w naszej podstawówce - nie jako Velvet Thorns ale jako Mesith (pisownia nazwy niepewna, bo nie ma o tym żadnych informacji w sieci, ale jestem w 100% pewny, że tak wymawiana nazwa zespołu funkcjonowała) - nie mam pojęcia, czy to był pre-Velvet Thorns, czy też zupełnie inny zespół, z którego część składu stworzyła później VT).

Pamiętam natomiast, że w okolicach roku 2000 zmienił się nieco skład zespołu i również zaszły zmiany w ich muzyce. Na demo z 2002 roku "Nephilim 2033" poszli w kierunku kojarzącym się z Samaelem na Passage/Eternal czy The Kovenant na Animatronic/S.E.T.I. Widziałem nawet ich gig już z nowym materiałem. Nie mam pojęcia kiedy sobie odpuścili z zespołem i dlaczego tak wyszło.

Skład:
Tomasz Rutkowski - Guitars Cemetery of Scream, Retribution, Elint
Maciek Bartnicki - Keyboards Elint
Łukasz Malinowski - Vocals Retribution, ex-Serpentia (live)
▼ Byli muzycy
Marcin Stanula - Bass
Paweł Malinowski - Drums
Krzysztof "Crow" Czepiec - Unknown (R.I.P. 2021) ex-Cold Passion, ex-Serpentia
Dyskografia:
1997 - Where Demons Rise
2002 - Nephilim 2033 [demo]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ve ... orns/21586
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 mies. temu

Kluczowe pytanie - czy te aksamitne kolce to chociaż z Drynwhylu??
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”