Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 923
Rejestracja: 7 lata temu

Prymityw

Nathas 8 mies. temu

Obrazek

Obrazek

Prymityw to one-man horde parająca się prymitywistycznym black metalem, czyli to co Nathasy lubią najbardziej. Jednak nazwa wg mnie jest trochę przekorna, bo mimo pozornej prostoty sporo się w tej muzyce dzieje. Nie jest to tak prymitywne jak przykładowo Judas Iscariot, który zresztą uwielbiam i też najłatwiej mi do niego bohatera tematu przyrównać.

Świetnie napisane kawałki, chwytliwe riffy, pojawia się nawet solówka, bardzo dobre akustyczne wstawki i rasowy wokal śpiewający, wrzeszczący i deklamujący po polsku. Wszystko tu się ładnie spina, pasuje i gra. Są to moje odczucia po osłuchaniu dwóch ostatnich demówek - według Metal Archives EPek. W sumie wyszły trzy dema, z czego pierwsze jeżeli wierzyć słowom, które można znaleźć w internecie zostało położone przez marną jakość nagrania. Hmm, możliwe że tak jest ale i tak chciałbym je kiedyś usłyszeć i ocenić.

W każdym razie te dwa późniejsze materiały, które posiadam takiej bolączki nie posiadają i są porządnie zrealizowane tak pod względem dźwięku jak i wydania. Epeczki krótkie, bo po jakieś 20 minut i zawierają też instrumentale. Jednak są to krótkie akustyczne i bardzo nośne formy, nic tu nie odstaje i nie ma mowy żeby je chcieć pomijać. Idealnie to wszystko tworzy spójną całość.

Polecam wszystkim ale wiem, że tylko @Vexatus ewentualnie może zrozumieć i podzielić mój zachwyt ;)

Całych materiałów oficjalnie dostępnych w necie do odsłuchu raczej nie ma, więc posiłkuję się samplami od kolegi @ZłyDemiurg, może kogoś zainteresują (mnie skusiły).




Skład:
Parasitus - Everything (2013-present) ex-Krucjata

Dyskografia:
2018 - Propaganda chaosu [demo]
2019 - Hymn potępieńczych widm [EP]
2020 - Hymn potępieńczych widm / Propaganda chaosu [kompilacja]
2021 - Ślad przeszłości [EP]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Pr ... 3540452282
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 8 mies. temu

Całkiem zajebiste, ale wcale nie takie prymitywne... :) Demo "Propaganda Chaosu" możesz zamówić w FT: https://shop.fallentemple.pl/prymityw-p ... 23478.html na CDR.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 923
Rejestracja: 7 lata temu

Nathas 8 mies. temu

Wiem, że to pierwsze demko tam leży ale chciałbym usłyszeć chociaż fragment po przeczytaniu nieprzychylnej recki :)

Przecież podkreślałem, że nazwa przewrotna i nie prymitywne. Genialnie uchwycony duch BM końca wieku. Zawsze jaram się i osobiście uważam za perełki takie kapele, które potrafią robić dziś muzykę tak dobrze oddającą atmosferę tamtych lat. Do tego jeszcze robią to z pomysłem, jak ten nasz Prymityw czy grecki Animal Man Machine (też temat założyłem i żodyn nie kliknął!)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 8 mies. temu

Nathas pisze: grecki Animal Man Machine (też temat założyłem i żodyn nie kliknął!)
AMM jakoś mi umknął. :) Szukałem nawet tego po rozmowie na szałcie w nowych tematach, atu się okazuje, że mi forum podpowiada, że temat 2 lata temu założony. :) Ja wiem, że niektórym się wydaje, że ja tu jestem 24 godziny na dobę, ale nie jest to prawda. Temat mi umknął jakimś cudem. Nazwę kojarzę. Muzyki nie za bardzo. Sprawdzę w wolnej chwili. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 923
Rejestracja: 7 lata temu

Nathas 8 mies. temu

Parasitus podesłał mi kilka utworów z pierwszego dema i tak jak myślałem, nie ma tragedii. Różnica w jakości jest oczywiście zauważalna, ale ten co nazwał to w necie nędzą i męczarnią z pewnością miał miękkie uszka. Większość kapel z tematów Vexa brzmi gorzej ;P W każdym razie ja tam wszystko słyszę i nie zapominajmy, że jest to kurła demo i jak twierdzi autor efekt zamierzony ze sposobem nagrania jak za dawnych lat.
Wcześniejszy twór tego chłopa, czyli Krucjata również bdb.

Wróć do „Black Metal”