Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6296
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vorga

Vexatus 3 mies. temu

Obrazek
Vorga to całkiem ciekawy niemiecki zespół grający Black Metal, który został utworzony w 2016 roku. Na koncie jak do tej pory EPka i debiutancki pełniak "Striving Toward Oblivion". Muzyka Niemców niby dupy nie urywa i nie jest to nic szczególnie odkrywczego, ale słucha się tego bardzo dobrze, głównie ze względu na nieźle zaaranżowane kawałki, dobre brzmienie i bardzo dobre wściekłe wokale. Na koniec lutego 2014 roku jest planowane wydanie drugiego pełniaka "Beyond the Palest Star".

Obrazek
Skład:
Atlas - Guitars
Пешо Спейса - Vocals, Guitars (lead) Vrani Volosa, ex-Act of Grotesque, ex-Bloodlines, ex-Damage Extreme, ex-Prokyon
Hymir - Drums (2022-present) Godless Crusade, Sickle of Dust, Anachoret (live), Magoth (live), Nyrgenth, ex-Hookers Lane 7, ex-Hangatyr
Zora - Bass, Vocals (backing) (2023-present) Deadend Grace
▼ Byli muzycy
Jervas - Drums (?-2022) ex-Corporal Punishment, ex-Grabfinsternis, ex-Aaskereia
Volker - Guitars (lead) (?-2020) ex-Geäst, ex-Azrael's Seed
Schynderhannes - Vocals (2016-2018) Ekstasis, ex-Grabfinsternis, Monochrom, ex-Mystic Circle, ex-Winterheart
Fafnir - Bass (2017) Gjaldur, Goatkolonne, Hexenfluch, Nachtkälte, Stodor Wilzorum, Auro (live), Drudensang (live), Aaskereia, ex-Geweih, ex-Kolosseum, ex-Krÿs, ex-Mähdrescher, ex-Brocken Moon, ex-Irrlycht, ex-Todesweihe
Azaghal - Vocals (backing), Bass (2019-2023) Henbane, ex-Agonie, ex-Azagthoth, ex-Nebelpest
Dyskografia:
2019 - Radiant Gloom [EP]
2020 - Cataract Mind [single]
2020 - Argil - Acoustic [single]
2022 - Striving Toward Oblivion
2024 - Beyond the Palest Star




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Vorga/3540450554
BC: https://vorga.bandcamp.com/music
BC: https://vorgaband.bandcamp.com/music
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 3 mies. temu

Taa ostatnio Kunal z TOR mi to polecał i strasznie się tym jarał. Posłuchałem, kierpce wyskoczyły mi na pole i spierdoliły. Przeokrutne gówno opakowane w złotko i sreberko. Na dobitkę jeszcze te makijaże. Kurwa straszna pedaliada.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6296
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 3 mies. temu

Mnie tam do jarania się tym zespołem daleko, ale słucha się całkiem przyjemnie. Co do tych pomalowanych ryjów i ogólnie wyglądu to straszna beka, ale do kiczu i kretynizmów w BM już dawno się przyzwyczaiłem i nie zwracam na to większej uwagi.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1694
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie 3 mies. temu

Kapela z gatunku "nic-specjalnego-ale-posłuchać-można-i-to-nawet-z-przyjemnością". Faktycznie brzmi to bardzo OK, kompetentnie i w sumie nawet te makijaże pasują do konceptu bazującego najwyraźniej na twórczości Alfreda Bestera. Od razu skojarzyłem tak nazwę "Vorga" i byłem ciekaw, czy to nie przypadek, ale potwierdzeniem były najpierw kosmiczne okładki, a następnie, już definitywnym, fakt, że mają kawałek "Stars My Destination", co jest tytułem powieści Bestera,w której statek kosmiczny o nazwie Vorga występuje. W takim kontekście zaryzykuję stwierdzenie, że makijaże miały przedstawiać "ludzi naukowych", czyli plemię zdziczałych post-naukowców :)
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 3 mies. temu

No na tle tych wszystkich twoich srogich hord to Vorga jest niczym Maybach przy Żiguli. Ja tam też z przymróżeniem oka biorę te labelowe zachwyty co to za cios mają wydać. Album pewnie posłucham bo Kunal rzuci free kod do pobrania z BC to wtedy będzie wszystko jasne.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

Derelict 3 mies. temu

Cienizna. Zagrane i wyprodukowane jak na standardy bm oczywiście poprawnie. ale nie ma tam nic wybijającego się ponad przeciętność. Taka tam wrzutka na BMP co będzie miała 5K wyświetleń po 3 latach.

Aż sam nie wiem, co mnie naszło, żeby znowu sprawdzać te planktonowe black metale.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2698
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 3 mies. temu

Ilość wyświetleń ma świadczyć o wartości muzyki?
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz miesiąc temu

Jak obiecałem tak posłuchałem w całości nowego albumu. Wszystko ładnie pięknie, blek metal, kosmos, komety i czarne dziury ale no sraka praptaka to jest. I wiem, że ta płyta znajdzie swoich nabywców i na stronie TOR za chwilę będzie sold out ale to nie będę ja. Ładne, grzeczne granie dla ułożonych chłopców, którzy wychodzą na spacer z pudlem.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6296
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus miesiąc temu

Na szczęście nie ma przymusu słuchania. Jakoś specjalnie ich muzyka nie wstrząsnęła - słucha się przyjemnie i nic poza tym. Tylko wyglądają strasznie śmiesznie. Image trochę jak Gorgonea Prima, ale tamtej ekipie trochę lepiej to wychodzi...
Raw Black Metal w rowie!!!

Wróć do „Black Metal”