Torreador
Posty: 97
Rejestracja: 6 mies. temu

Ragnarok

Torreador 2 mies. temu

Obrazek

Obrazek

Norwegia. Black metal. Całkiem melodyjnie i skocznie. Ragnarok.

Skład:
Jontho - Drums (1994-2015), Vocals (2014-present) Perdition Hearse, Fester (live), The Shining Woe, ex-Endezzma, ex-Kharon, ex-Tsjuder, ex-Taake (live), ex-Excelsis, ex-Shadow Dancers, ex-Thoth
Haave - Drums (2022-present) Images at Twilight, ex-Gabbathor, ex-Blood Red Throne, ex-Defect Designer, ex-Messier 16, ex-Apostasy, ex-Ground Zero System
▼ Byli muzycy
Jerv - Bass (1994-2007) (R.I.P. 2017) ex-Thoth
Rym - Guitars (1994-2007) ex-Crowhead, ex-Kharon, ex-Shadow Dancers
Thyme - Vocals (1994-1999) ex-Sunshine's Gone, ex-Kharon, ex-Satanic Corpse
Sander - Guitars (1999-2000) ex-Sunshine's Gone, ex-Infernal, ex-Excelsis, ex-Infanticide, ex-Shadow Dancers, ex-Vondt
Astaroth - Vocals (2000-2001) No Dawn, ex-Eternal Dementia
Lord Arcamous - Guitars, Vocals (2001-2002)
Hoest - Vocals (2002-2007) Deathcult, Taake, Gorgoroth (live), ex-Ofryskje, ex-Ravengod, ex-Thule, ex-Carpathian Forest (live), ex-Destruction (live), ex-Helheim (live), ex-Nattefrost (live), ex-Slavia, ex-Urgehal (live), ex-Frost (Nor), ex-Mastema (Nor), ex-Vendigeit
Brigge - Guitars (2006-2010) ex-Dødheimsgard, ex-Paradigma, ex-Carpticon
DezeptiCunt - Bass, Vocals (backing) (2008-2015) Nattverd, Nebular Mystic, Nordjevel, Vidsyn, Gehenna (live), ex-Beyond Insanity, ex-Quadrivium, Assimilate, Fragment (Nor), ex-Carpticon
HansFyrste - Vocals (2008-2014) Svarttjern
Bolverk - Guitars (2010-2019) Bolverk, Under the Oak, ex-Black Currant, Blunt Force Trauma, Welcome to Hell, ex-Images at Twilight, ex-Darkness
Malignant - Drums (2015-2020) Dauden, Kharon, Mork (live), ex-Tyrant Imperia, Rebel Overdrive, ex-Arvas (live), ex-Skjøge
Rammr - Bass (2017-2020) Bolverk, Elvarhøi
Bjarkan - Guitars (2020-2023) Blood of Serpents, Kāla, Myronath, Throne of Heresy, ex-Dominus, The Shining Woe, ex-Nefandus (live), ex-Lucifer, ex-Carcaroht
Hellcommander Vargblod - Bass (2021-2023) Hellcommander, Myronath, ex-Draugûl, ex-Khaospath, ex-Martyrium, ex-X-Vandals, ex-Hell Rats, ex-Mannaris
Ihizahg - Guitars (2021-2023) Images at Twilight, Maelström, ex-Perifa, ex-Perished, ex-Wurdulak, ex-Bloodthorn, ex-Mayhem (live)
▼ Muzycy koncertowi
Venomenon - Vocals (2013) ...in Deviltry, Gnipaheller, Man Gremmes Kan, ex-Manifestation, ex-Sectumsempra, ex-Nàttsòl, Infernal Affinity, ex-The Deviant, ex-Sverdkamp, ex-Graabein
Malignant - Drums (2014-2015) Dauden, Kharon, Mork (live), ex-Tyrant Imperia, Rebel Overdrive, ex-Arvas (live), ex-Skjøge
Martin Blystad Almli - Bass (2015-?) Images at Twilight
Christopher Rakkestad - Bass (2016-2017) Bolverk, Elvarhøi
Dyskografia:
1994 - Et vinterland i nord [demo]
1995 - Pagan Land [demo]
1995 - Nattferd
1997 - Arising Realm
2000 - Diabolical Age
2002 - In Nomine Satanas
2004 - Blackdoor Miracle
2010 - Collectors of the King
2012 - Malediction
2016 - Psychopathology
2016 - Psychopathology 1994-2016: Collection of the History [boxed set]
2016 - Chaos and Insanity Between 1994-2004 [kompilacja]
2019 - Non Debellicata

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ragnarok/2143
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 2 mies. temu

Lubię, dobra kapela, choć zasadniczo żadna tam pierwsza liga. Najbardziej przypasowało mi "Arising Realm", które uważam za szczytowe osiągnięcie zespołu. Nigdy jednak nie było słabo. Parę razy w ostatnich dwóch latach podchodziłem do odświeżenia ich dyskografii i od razu nadrobienia "Psychopathology", które jest jedynym materiałem zespołu którego jeszcze nie słyszałem, ale jakoś nie udało się. Wiecznie coś innego odciągało.

Melodyjny black metal, momentami w mocno zblastowanej formie. Myślę, że to granie głównie dla wielbicieli Marduk, Setherial, Enthroned czy Dark Funeral.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4185
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 2 mies. temu

Dla mnie to niestety czwarta liga black metalu, poziom dokładnie Dark Funeral, Taake, Sargeist i takich tam. Nic interesującego, kalka kalki kalki. Żeby to chociaż miało jakiś patologiczny albo nienawistny klimat, to nie. Jest za to najgorsze, co może być, bo totalna sztampa.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 2 mies. temu

Tu raczej nigdy o nienawiść nie chodziło ;) To zdecydowanie bardziej szybkie, oparte na blastach i tremolach melodyjne oblicze black metalu.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17537
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 mies. temu

Dla mnie to raczej nie poziom Dark Funeral i Taake, a liga okręgowa, ale i przyznam, że nigdy jakoś wnikliwie nie badałem. Zawsze mnie dziwi, ile oni koncertów w Polsce grają i się zastanawiam, kto na to w ogóle chodzi.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”