Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

Fulgor

yog 2 mies. temu

Obrazek

Obrazek

Fulgor to poboczny projekt dawnego gitarzysty Ungod / Baxaxaxa, mianującego się Ancient Blasphemic Grave Invocator i jego kolegi, który zwie się Asar Burgstrasse. Kapelę założyli w 1992 roku i przez trzy kolejne lata wypuścili parę demosów i ostatecznie epkę Eyequinox, którą nagrano rzekomo jeszcze w 1993 roku, choć wyszła dwa lata później nakładem Merciless Records.

Nie wiem, co na demach, bo ich nie słyszałem, Eyequinox to granie dziwaczne, taki niby awangardowy, niby black metal, w sumie bardziej elektronika z gitarami, trochę mi to przypomina późniejszego Godkillera, trochę nie do końca. Wedle źródeł internetowych, jest to jeden z pierwszych awangardowych black metali. Tylko czy to jest w ogóle black metal? Oceńcie sami. Moim zdaniem ciutkę. Trochę kwadratowe, ale całkiem ciekawe, oryginalne granie.

Abigor zadedykował im kawałek Metamorphosis z epki Black Icarus / Metamorphosis, która ukazała się w 2018 roku na winylu w kształcie logosa włoskiego hordu.

Obrazek

dedicated to the masters of
Mystical Black Magic Metal - FULGOR

We wkładce Eyequinox muzycy poniżają słuchacza i wychwalają GG Allina, Żaka Sziraka, Dahmera i Mansona oraz zapraszają do bombardowania Amnesty International. Chuj im w dupy.

Skład:
Asar - Keyboards, Drum programming
Ancient Blasphemic Grave Invocator - Vocals, Guitars, Keyboards ex-Baxaxaxa, ex-Ungod

Dyskografia:
1993 - Reh/ Promo 1993 [demo]
1993 - To Be One with the Stars... [demo]
1993 - Mystical Black Magic Metal [demo]
1994 - Our 10 Urphar Visions [demo]
1995 - Eyequinox [EP]
2020 - Mystical Black Magic Metal [kompilacja]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Fulgor/23157
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 mies. temu

yog pisze: Tylko czy to jest w ogóle black metal? Oceńcie sami. Moim zdaniem ciutkę. Trochę kwadratowe, ale całkiem ciekawe, oryginalne granie.
Oczywiście, że to jest Black Metal, ale taki dość mocno awangardowy i oparty na rozwiązaniach i schematach charakterystycznych raczej dla stylistyki Dungeon Synth.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 mies. temu

Posłuchałem jeszcze demka Mystical Black Magic Metal i też fajne granie, choć sporo jeszcze normalniejsze od epki. W pamięć tam zapada szczególnie Outro, brzmiące jak soundtrack z jakiegoś epickiego romansidła typu Doktor Żywago i strzelam, że czymś tego typu zresztą będące ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 mies. temu

Nie mam pojęcia jak brzmią pozostałe materiały, bo znam tylko EPkę. Na pewno nie można odmówić im sporej oryginalności, ale na jakość się to nie przełożyło i jakoś szału tą EPką nie zrobili i do dzisiaj mało kto ich kojarzy.
Raw Black Metal w rowie!!!

Wróć do „Black Metal”