Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6296
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Ad Hominem

Vexatus 7 lata temu

Obrazek

Obrazek

Francuski zespół/projekt założony przez Kaisera Wodhanaza. Przeniósł się do Włoch i chyba dalej tam funkcjonuje. Zespół powstał pod koniec lat 90-tych i wykonuje dość prosty i chwytliwy BM okraszony nieco elementami industrialnymi. Na płytach Kaiser sam zajmuje się instrumentami i całą resztą, a na żywo wspomagają go inni muzycy.

Skład:
Kaiser Wodhanaz - All instruments, Vocals (1998-present) F.A.M.A.S., Non Essence Genesis, Punishment Systems², The Ascendant, Brutal Begude (live), ex-Antithesis, ex-Dead?, ex-Eradication, ex-The Call, Cantus Bestia, Crucifist, D/S/R, Neardeath, Omnes Ad Unum, ex-Frangar
▼ Byli muzycy
Valfadir - Bass ex-Noctis, ex-Enimon Ni
Pwcca - Drums
▼ Muzycy koncertowi
G.K. - Drums
D.N. - Guitars
A.K. - Guitars

Rust - Drums
Azk.6 - Drums (?-2003) Doctor Livingstone, Sektemtum, ex-Crystalium, ex-Mütiilation (live), Panzer Flower, ex-Arkhon Infaustus, ex-Reverence, ex-Ultimatum


Dyskografia:
2000 - Omnes ad Unum [demo]
2002 - Planet ZOG - The End
2002 - Mankind's Suicide [split]
2003 - A New Race for a New World
2003 - Purification [split]
2004 - Treaty of Alliance (Agony of a Dying Race) [split]
2004 - We Are the Wolves... You Are the Sheep / Black Sabbath [split]
2004 - Black Metal Against the World [split]
2005 - Climax of Hatred
2008 - Theory:0 [EP]
2008 - Planet ZOG - The End / ...for a New World [kompilacja]
2009 - Dictator - A Monument of Glory
2013 - Slaves of God to the Gallows (The Preemptive Strike 0.1 Reworks) [EP]
2015 - Antitheist
2018 - Napalm for All





MA: http://www.metal-archives.com/bands/Ad_Hominem/11304
BC: https://adhominem.bandcamp.com/music
Raw Black Metal w rowie!!!

Tagi:
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1854
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 7 lata temu

W pytkę zespół, lubię "Climax of Hatred". Klasyczny rozpierdol z nienawiscią do ludzkości. Oryginalności w tej muzyce nie ma ani trochę, ale nie o to chodzi. Ostatnia płyta też całkiem spoko, choć lżejsza jest i jakby bardziej rock n rollowa. Przynajmniej z tego co pamiętam, bo w sumie dawno nie leciała. Znam jeszcze pojedyncze utwory z innych płyt, musiałbym je w całości ogarnąć w końcu.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Soulless
Master Of Puppets
Posty: 123
Rejestracja: 7 lata temu

Soulless 7 lata temu

Szacun za bezkompromisowy muzyczny blakowy rozpierdol, co prawda zelżał lekko na Antitheist.

Chłopaki mieli też poprawność polityczną głęboko w dupie waląc takimi tytułami jak Auschwitz rules, Planet ZOG czy The Psalmody of sub humans.
Metal ma mieć włochate jaja a nie jakieś symfoniczne cycki
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6296
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 lata temu

Zawsze mi się wydawało, że demo jest cienkie jak dupa węża i ze względu na brzmienie nie nadaje się do słuchania. Dzisiaj tak mnie jakoś naszło - posłuchałem sobie kilka razy "Omnes ad Unum" i okazało się, ze demo nawet daje radę, choć w porównaniu z następnymi wydawnictwami wypada raczej kiepsko. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Nowy kawałek:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6296
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Nowy kawałek:
Yuppi! Będzie nowy album AH! :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

Metalized 6 lata temu

Kiedyś często słuchałem, ostatnio jakoś częstotliwość odsłuchowa zmalała. Nie, żebym zapomniał co i jak graja , ale zawsze włączę sobie coś innego. Na żywo widziałem i był to dosyć ekstremalny koncert ( Bazyl Poznań) krew pod scena bójki etc. Kapela wystraszyła się lekko tego co odpierdala sie w tej Polsce barbarzyńskiej na koncertach :D
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6296
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 lata temu

Ad Hominem to jeden z moich ulubionych zespołów. Starsze materiały były trochę lepsze - bardziej prymitywne i brutalniejsze, ale te nowe też są świetne. Na poprzedniej płycie było sporo lżejszych i bardziej melodyjnych riffów zahaczających o Punk i teraz pewnie też tak będzie. Ten nowy kawałek całkiem spoko, ale solówka na końcu zrujnowała cały klimat. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 lata temu

Lubię Ad Hominem, choć ostatnimi laty już mnie tak nie jara ten zespół jak kiedyś. Nie mniej jednak lubię sobie odpalić co jakiś czas. Mam w kolekcji tylko "Dictator", ale znam w sumie wszystko co wydali, włącznie z ostatnim punkującym pełniakiem. Jest w tym wszystkim taki totalitarny posmaczek, więc nie dziwię się że na koncercie w Bazylu było ciekawie, bo ja wspomnienia z Necros Christos itd. ze starego Bazyla też mam podobne :D Nasza publika umie się dobrze bawić, a Kaiser to ponoć też niezły herbatnik prywatnie (kumpel mi mówił co z nim koncertował kiedyś).
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1854
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 6 lata temu

Nowy kawałek brzmi jakby połączyć ostatnią płytę z "Climax of Hatred". Bez uniesień, ale fajne nawet. Sprawdzę całość jak wyjdzie.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6296
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 lata temu



Dzisiaj premiera najnowszej płyty, a na BC udostępniony jest drugi kawałek. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6296
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 lata temu

Macał już ktoś z Was najnowszy album? Właśnie słucham i jak na razie jest bardzo dobrze. :) "Napalm for All" zachowuje poziom i klimat poprzedniego pełniaka, czyli jest mniej brutalnie i wściekle, niż na starych materiałach, ale bardziej punkowo i przebojowo. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2982
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 7 mies. temu

29 września odbyła się premiera EPki zatytułowanej "I Am God - You Are Nothing".
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6296
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 7 mies. temu

Będzie słuchane i zamawiane!
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6296
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 mies. temu

Obrazek

Nasłuchałem się dzisiaj kolumbijskiej nazipedożaby to teraz w ramach odtrutki leci zapętlone demo żabojada na zmianę z najnowszą EPką...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6296
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 3 tyg. temu

Udało mi się dzisiaj namierzyć "Dictator..." na winylu i z tej okazji pełniak poleciał dzisiaj kilka razy. Chyba ostatni ich album przed pójściem w nieco bardziej "przebojowe" klimaty i bardziej punkowe podejście do niektórych riffów. Tak czy inaczej wszystkie pełniaki zrywają papę z dachu.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 3 tyg. temu

Kampf, Krieg und Sieg Sieg Sieg! :D
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6296
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus tydzień temu

Obrazek

Powrót do słuchania placków... :D
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz tydzień temu

Też lubię placki, takie normalne, ziemniaczane.

A Dictator bardzo dobry album jest. W ogóle Ad Hominem to klawe granie, proste, siermiężne nieco momentami, ale wpadające w ucho mocno.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6296
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus tydzień temu

U mnie Ad Hominem jest od lat w topce zespołów BM. :D
Raw Black Metal w rowie!!!

Wróć do „Black Metal”