Kosynier
Posty: 87
Rejestracja: 5 lata temu

Re: Black Altar

Kosynier 2 lata temu

Znakomite zdjecie. Ciekawe co to za material, chyba jakis split znowu bedzie. Tak, czy inaczej, czekam z niecierpliowoscia.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3014
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Sacrilegious Congregation to pierwszy utwór z zapowiedzianego przez Odium Records splitu Black Altar / Vulture Lord. Płyta ukaże się w styczniu jako 11 panelowy digipack w formie odwróconego krzyża oraz jako 12” heavy gatefold w plakatem A3 w kolorze czarnym i limitowanej do 100 sztuk wersji czerwonej.
Na splicie znajdzie się 8 utworów, w tym intra skomponowane przez Ludo „Evil” Lejeune. Jeden z utworów Vulture Lord zawiera wokale nagrane jeszcze przez Nefasa.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 lata temu

Całkiem spoko kawałek...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3813
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 lata temu

Kapela ma zjebany nieco wizerunek za sprawą jakiś pierdół. A tymczasem warto jej się dokładniej przyjrzeć. Niejeden by się poddał. Tymczasem plus dal lidera- wytwórnia, kapela- cały czas w grze.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 lata temu

Zsamot pisze:
2 lata temu
Kapela ma zjebany nieco wizerunek za sprawą jakiś pierdół.
Uczciwie trzeba przyznać, że Shadow solidnie sobie na to zapracował przez te wszystkie lata za sprawą różnych głupot. ;) Ale z drugiej strony niewiele mnie to interesuje, bo muzycznie większość materiałów się broni, a pierwszy pełniak jest naprawdę świetny (drugi nieco gorszy). Nie przejmuję się za bardzo kwestiami wizerunkowymi lub jakimiś ideologiami, bo wtedy w moich ulubionych podgatunkach 3/4 zespołów by było do zaorania... :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3813
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 lata temu

Otóż to.
Oczywiście, ze na starcie lider solidnie pracował. No ale potem się stonował, co tylko wyszło na dobre. Wszystkim.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Kosynier
Posty: 87
Rejestracja: 5 lata temu

Kosynier 2 lata temu

Bardzo dobry utwor i fajny, chociaz prosty klip, bardzo jednak pasuje tu ten necro klimat sredniowiecznego czarostwa. Potwierdza to zasade, ze nie trzeba miec wielkiego budzetu, zeby zrobic ciekawy klip, tylko wystarczy dobry pomysl i mozna wszystko zmontowac tanim kosztem w domu, co jest nie gorsze, a nawet duzo ciekawsze niz np nowy teledysk Besatt.

Co do Shadowa, to chyba tylko w Polsce ludzie moga wypominac od 20 lat jakies totalne pierdoly, ze poszedl z matka do kina na Pasje, ze jadl bulke w pociagu, ze mial kalendarzyki z satanistycznymi swietami, czy ze grafik dostawil mu logo pitbula z drugiej strony, zeby symetryczniej wygladalo itp. Albo, ze ludzie za niego komponuja itp. Jak widac tutaj jest autorem muzyki, tekstu i koncepcji klipu i wyszlo znakomicie. Wystarczy tez na wkladkach wczesniejszych materialow poczytac kto jest kompozytorem. Widzialem znacznie gorsze przewinienia w polskim podziemiu, jak sluby koscielne zatwardzialych black metalowcow itp i nikt nie robil z tego wielkiego problemu.

Jesli sie przeczyta wywiady z Shadowem z ostatnich lat, to wylania sie z nich obraz inteligentnego goscia z dystansem do siebie i poczuciem humoru, a jednoczesnie twardo realizujacego swoja wizje od cwierc wieku i za to go wlasnie bardzo cenie. A i prywatnie, to bardzo na poziomie czlowiek, bo mialem okazje pare razy go spotkac na roznych koncertach.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 lata temu

Kosynier pisze:
2 lata temu
Co do Shadowa, to chyba tylko w Polsce ludzie moga wypominac od 20 lat jakies totalne pierdoly
Wypominać a przypominać to jednak jest bardzo istotna różnica... ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3813
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 lata temu

Vexatus pisze:
2 lata temu
Kosynier pisze:
2 lata temu
Co do Shadowa, to chyba tylko w Polsce ludzie moga wypominac od 20 lat jakies totalne pierdoly
Wypominać a przypominać to jednak jest bardzo istotna różnica... ;)
To może jakiś kolega lub fake konto, bo taki wpis, ze klękajcie. Ja nawet o tym wszystkim zapomniałem, by było zabawniej. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Toć to nie pierwszy wpis kolegi Kosyniera w tym tonie utrzymany, wiadomo już od dawna że jest miłośnikiem Black Altar, to i nie dziwi, że Shadowa i spowijające go legendy zna, a i wiadomo, że im postać barwniejsza, tym się blacku przyjemniej słucha.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 lata temu

Obrazek

Coraz ciekawsze ma te fotki...
Raw Black Metal w rowie!!!
Kosynier
Posty: 87
Rejestracja: 5 lata temu

Kosynier 2 lata temu

Zsamot pisze:
2 lata temu
Vexatus pisze:
2 lata temu
Kosynier pisze:
2 lata temu
Co do Shadowa, to chyba tylko w Polsce ludzie moga wypominac od 20 lat jakies totalne pierdoly
Wypominać a przypominać to jednak jest bardzo istotna różnica... ;)
To może jakiś kolega lub fake konto, bo taki wpis, ze klękajcie. Ja nawet o tym wszystkim zapomniałem, by było zabawniej. ;-)
??? Jak ktos siedzi w podziemiu od lat to zna wiele opowiesci o muzykach, a akurat te, ktore przytoczylem przewalaly sie przez rozne fora od lat, rowniez Brutal Land. Nie wiedzialem, ze wyrazenie pochlebnej opini o jednym z ulubionych polskich zespolow moze byc podejrzane. Od teraz bede sie juz wyrazal tylko krytycznie o wszystkich, zeby nie wzbudzac podejrzen.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3813
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 lata temu

Walnij focha. ;-)

Fota jak fota. Promocyjna i klimatyczna. Niczym Heilung czy inny mistyczny twór. Pytanie ile tu inwencji a ile kompa.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3014
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Les nowym gitarzystą Black Altar. Nieoficjalnie udzielał się w kapeli już od lata 2021 roku, teraz został pełnoprawnym członkiem kapeli.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3014
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Dziś premiera splitu Black Altar/Vulture Lord wydanego przez Odium Records. Split nie dość, że kapitalnie wydany, to i zawiera kawał solidnego black metalu.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1698
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie 2 lata temu

Ja pierdolę, nieopatrznie zerknąłem do sekcji komentarzy na YT:

Great music, but please, take off that Unicursal Hexagram - Thelema has nothing to do with satanism - Amen 93/93


Odium Records: It depends how you see satanism but I know what you mean. To be honest it is old stuff which I still use for photo but currently I'm much more into Draconian Path than Thelema.
To be honest - chyba nie zrobię się od tego wszystkiego much more into Black Altar, ale ten nowy kawałek jest na pewno lepszy niż old stuff.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5534
Rejestracja: 6 lata temu

pit 2 lata temu

porwanie w satanistanie pisze:
2 lata temu
Odium Records: It depends how you see satanism but I know what you mean. To be honest it is old stuff which I still use for photo but currently I'm much more into Draconian Path than Thelema.
No, co? Kretyni sami się odsiewają, to dobrze.
Kosynier
Posty: 87
Rejestracja: 5 lata temu

Kosynier 2 lata temu

To chyba najmroczniejszy z ostatnich splitow Black Altar, czuc diabla, koncowki obydwu utworow BA mocno sie wkrecaja. Vulture Lord tym razem jeszcze bardziej thrashowo. Wokale Nefasa w bonusowym utworze wywoluja ciary jak glos z za grobu. Mam nadzieje, ze to nie ostatni material tego zespolu. Ogolnie kolejny bardzo udany split BA, ale ilez mozna czekac na pelniaka. Nie wiem, czy dozyje ;)
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4668
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 2 lata temu

Ostatnio poleciałem sobie z płytami tej kapeli mając nadzieję, że od lat niesłuchane, spodobają się ze względu na zmianę gustu, większą muzyczną dojrzałość lub coś w ten deseń. Nadal pozostaje to dla mnie zaledwie średnie z wybijającym się lekko ponad przeciętność pierwszym pełniakiem. Split z Vulture Lord pewnie kupię ze względu na Norwegów, ale reszty jakoś na półce mieć nie chce.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Kosynier
Posty: 87
Rejestracja: 5 lata temu

Kosynier 2 lata temu

https://kvlt.pl/newsy/muzycy-black-alta ... y-ofermod/


Shadow i Les, ktory tez gra w Black Altar dolaczyli do skladu szwedziego Ofermod jako muzycy koncertowi. Ho, ho, ale ciekawy news . To niemal jak by sie zobaczylo na jednej scenie Black Altar i Ofermod. Moze byc bardzo ciekawie. Ciekawe, ze w Szwecji sa setki muzykow, a Belfagor siegnal wlasnie po nich.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3014
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan rok temu

Wytwórnia Zazen Sounds, należąca do lidera Acherontas, zapowiada wydawnictwo Arcana of the Higher Principles. Jest to kompilacja utworów z 3 splitów: z Kirkebrann, Beastcraft i Varathron / Thornspawn + nowy tytułowy utwór. Składanka zawiera 14 utworów, które pokazuje rozwój zespołu przez ostatnie lata. Materiał ukaże się w lipcu jako limitowany digi pack, który nie będzie nigdy wznowiony. Dystrybutorem w Polsce będzie Third Eye Temple.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Kosynier
Posty: 87
Rejestracja: 5 lata temu

Kosynier rok temu

Dobra okladka, szkoda, ze tylko 1 nowy utwor. Ciekawe, ze Odium nie wydaje tego.

Obrazek
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3014
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan rok temu

Teledysk do utworu Arcana of the Higher Principles z nadchodzącej kompilacji.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Kosynier
Posty: 87
Rejestracja: 5 lata temu

Kosynier rok temu

o kurwa, zajebioza, nie spodziewalem sie takiego brutalnego utworu. No, no co za niespodzianka. Wielka szkoda, ze tylko 1 nowy utwor.
Kosynier
Posty: 87
Rejestracja: 5 lata temu

Kosynier rok temu

Nowy split zapowiada sie Przepysznie.

Obrazek

OFERMOD / ACHERONTAS / BLACK ALTAR – “Drakonian Elitism” split
Οn this sacred Yule, Odium Records proudly announces “Draconian Elitism” by Ofermod(Official) / ACHERONTAS The Drakonian Coven / Black Altar, the newly crafted split-release that will be released next year. A glorious covenant, exalted to the eyes of the Old Gods, taking spirit, flesh and bones, to seal a congregation regressing back in the victorious days of the genre, while thrusting forth to the victories to come.
The spawn of this insatiable gathering will be unleashed upon the mundane plains on 21st of June, on the blessed day of the Summer Solstice, as a digipack CD, LP, limited wooden box, digital, t-shirts and longsleeve garments, to fulfil and quench the thirsts and needs by every aspect, no less than the quality that such an offering deserves.
It shall be a very special Opus in the form of a split release, dedicated to the untold Mysteries of the Draconian Path, consisting of X new anthems of Orthodox Black Metal and lasting approximately 53 minutes. Thus, severing every tie the participants have set until forth, to form a deified monstrosity of terrors as well as an offering to the Victory of the Draconian Ways, above, beyond and astride Life and Death, a journey within theurgy and deification alike begins.
The cover artwork to enclose this Opus into mortal shell was crafted and created by the infamous Daniele Valeriani, known for his formidable work with several powerful artists and individuals of the genre.
Tracklist:
1. Ofermod – Intro
2. Ofermod – Vinum Sabathi
3. Ofermod – Agios Ischyros Belial
4. Ofermod – Atavistic Chants of Levitation
5. Black Altar – Via Draconis
6. Black Altar – In the Labyrinths of Sithra Achra
7. Black Altar – The Oracle of Divine Madness
8. Black Altar – Outro
9. Acherontas – Intra Psyche
10. Acherontas – Astra Magia
Kosynier
Posty: 87
Rejestracja: 5 lata temu

Kosynier 6 mies. temu

No, w koncu po premierze utworow Acherontas i Ofermod doczekalem sie premiery utworu Black Altar z ich nadchodzacego splitu "Drakonian Elitism" i bylo na co czekac, bo jest bardzo dobrze! Jestem zaskoczony dlugoscia utworu, ale sporo sie w nim dzieje, na szczegolna uwage zasluguje koncowka utworu z chorami nagranymi przez Larsa Broddesonna. Ciekawy jestem pozostalych utworow.

Molotow 666
Tormentor
Posty: 1024
Rejestracja: 6 lata temu

Molotow 666 6 mies. temu

Bądź co bądź BLACK ALTAR to wartościowy projekt na polskiej scenie! Debiut chwalę po dziś dzień! :twisted:
Kosynier
Posty: 87
Rejestracja: 5 lata temu

Kosynier 6 mies. temu

Dokladnie, nie schodza nigdy z wysokiego poziomu i rzeklbym, ze jest coraz lepiej. Shadow nie spuszcza z tonu, tylko nadal tworzy ze swoimi ludzmi ekstremalne dzwieki i przekaz, co jest przeze mnie szczegolnie cenione w dzisiejszym zalewie postblack metalu i dziwnych wynalazkow.
Kosynier
Posty: 87
Rejestracja: 5 lata temu

Kosynier 4 mies. temu

W koncu jest! Czekalem tyle, ale bylo warto. Ukazal sie w koncu wczoraj na przesilenie zimowe split Black Altar z Ofermod i Acherontas "Drakonian Elitism". Coz mozna powiedziec, jest zajebisty i wszystkie zespoly reprezentuja rowny poziom, takze kwestia tego kto co lubi. Mi chyba najbardziej sie podoba utwor Black Altar "Via Draconis" z chorami Larsa Broddessona i Acherontas "Intra Psyche". Box zamowiony i teraz niecierpliwie czekam na nosnik fizyczny.

Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3014
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan miesiąc temu

W sieci pojawiło się koncertowe video do utworu "Ancient Warlust". Nagranie to pochodzi z ich występu na Hell Festival z dnia 23.03.2024 roku.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus miesiąc temu

Całkiem dobrze się prezentują na żywo. :twisted: Jakiś pełniak by się przydał, bo ostatni w 2008 roku wyszedł... :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1517
Rejestracja: 7 lata temu

pp3088 miesiąc temu

Kosynier pisze:
2 lata temu

Co do Shadowa, to chyba tylko w Polsce ludzie moga wypominac od 20 lat jakies totalne pierdoly, ze poszedl z matka do kina na Pasje, ze jadl bulke w pociagu, ze mial kalendarzyki z satanistycznymi swietami, czy ze grafik dostawil mu logo pitbula z drugiej strony, zeby symetryczniej wygladalo itp.
Kurde zaintrygowało mnie, co było w tej bułce w pociągu? Jadł normalne mięso a nie ludzkie? A może chodzi o pociąg? Mało black metalowy środek tansportu, chociaż tory to black metalowcy uwielbiają(zwłaszcza z gatunku dsbm).

Domagam się wyjaśnień.

I zdjęcia z pitbullem.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6345
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus miesiąc temu

pp3088 pisze:
miesiąc temu
Kurde zaintrygowało mnie, co było w tej bułce w pociągu? Jadł normalne mięso a nie ludzkie?
Nie wiem jakie to było mięso, ale na pewno popijał trupią krwią. :D
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2736
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian miesiąc temu

Bułka pewno była ze zboża technicznego z krainy U. To w sumie bardzo black metalowe. North gra dla piniendzuw, a Black Altar za bułkę z salcesonem. Taki blek w Polin☺
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
deathwhore
Tormentor
Posty: 4471
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore miesiąc temu

Nie, no o co jak o co, ale Dareczek w pieniądze to akurat potrafi.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3813
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot miesiąc temu

deathwhore pisze:
miesiąc temu
Nie, no o co jak o co, ale Dareczek w pieniądze to akurat potrafi.
Ale to lepiej niż potem inne utyskiwacze, że nic nie można, nie da się. BY chcieli, ale inni mają łatwiej.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.

Wróć do „Black Metal”