Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5500
Rejestracja: 6 lata temu

Gazelle Twin

#1

pit 2 lata temu

Obrazek
Gazelle Twin, czyli Elizabeth Bernholz jest brytyjską piosenkarką tworzącą na styku popu i post-industrialu. Nieszablonowość pomysłów jaką charakteryzuje się jej muzyka oraz szerokie możliwości wokalne sprawiają, że zaczynam myśleć o niej jako o godnej następczyni Kate Bush.

Do artystycznych inspiracji Elizabeth należą między innymi: Björk, Liars, Soap & Skin, The Bug, Henry Purcell, Coil, Massive Attack, Portishead, Dirty Projectors.

Do tej pory wydała kilka kolaboracji, soundtracków oraz trzy samodzielne albumy. Według mnie dopiero od trzeciego - Pastoral robi się naprawdę dziwnie.

W tym roku wyszła kolaboracja z NYX zatytułowana Deep England. Pozwolę sobie przekleić kawałek swojego posta z innego tematu.

Oto chorały gregoriańskie oraz 110% brytyjski acid folk podane w wygodnej dark ambientowej formie. Dla fanów, a bo ja wiem: Księżyca, Diamandy Galas, C93, pogańskiego okresu Coil, kolaboracji Micka Harrisa z Martynem Batesem.

Muzyka:






Discogs: https://www.discogs.com/artist/2308330-Gazelle-Twin
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#2

kurz 2 lata temu

Zaczynam dopiero zabawę z Gazelle. Ha! Głodnemu chleb na myśli.

No ale odsuwając na bok żarty, Pastoral i Deep England, po kilku przesłuchaniach, muszę powiedzieć, zrobiły na mnie duże wrażenie nieszablonowością, na granicy z dziwacznością, nie przekraczając subtelnego miejsca, gdzie muza zamienia się w nieskładny zbiór dźwięków.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#3

kurz 2 lata temu

No widzisz @pit, metalowcy się jednak nie znajo, nikt nie pisze, nie zachwala, a przecież PASTORAL się okazuje tak zajebistą rzeczą, że mimo braków finansowych, zamówiłem czarnego placka.

Album ten jest tak przepotężnie pierdolnięty, że aż zaryzykuję stwierdzenie, że albo się zakochasz albo wyrzucisz w kąt, stwierdzając co to za gówno. Cóż, ja się zakochałem.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5500
Rejestracja: 6 lata temu

#4

pit 2 lata temu

Nie wiem czy słuchasz Coil, ale jeśli nie, to myślę, że by ci się spodobało. Takie np. Black Antlers.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#5

kurz 2 lata temu

To jest też nieźle walnięte

Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 9 mies. temu

Posłuchałem tego Pastoral 3 razy wczoraj i poczułem się boomerem, za moich czasów pop był lepszy. Nie lubię za bardzo muzy wkurwiającej dla samego wkurwiania, a tutaj momentami takie właśnie granie jest, chaotyczne na siłę, żeby boomerom się nie spodobało przypadkiem. Za trzecim razem coś tam se nóżką potupałem, ale proporcje jak dla mnie średnie tego fajnego i irytującego.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5500
Rejestracja: 6 lata temu

#7

pit 9 mies. temu

Posłuchaj sobie Deep England staruszku. Idealne dla ludzi wychowanych w czasach królowej Wiktorii.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5500
Rejestracja: 6 lata temu

#8

pit 6 mies. temu


Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”