Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4648
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

ELECTRONIC BODY MUSIC (EBM)

TITELITURY 7 lata temu

Za czasów, gdy jeszcze często - gęsto waliłem spirytus z wodą, który litrami kupowaliśmy na bezcłowym promie do Hitlerówka, słuchałem Hocico i paru innych tego typu wytworów nowoczesności. Zawsze po takim chlaniu leczyłem tym kaca. A Wy ?
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17537
Rejestracja: 7 lata temu

yog 7 lata temu

To od bardzo dawna nie jest już EBM, ale masakrycznie lubię VNV Nation i koncertowo wypadają świetnie.

Już znacznie mniej jakieś :wumpscut: czy Suicide Commando, ale odpowiednio Music for a German Tribe oraz Axis of Evil to zajebiste albumy.

Leæther Strip też dobry, a i Apoptygma Berzerk parę hitów nagrała.

Ze starszych klasyków to Front 242 bywa wykurwisty. Nitzer Ebb i Frontline Assembly też dobre, ale nie jestem specjalistą od nich.

Combichrist jakoś do mnie nigdy nie trafiał, a w Hocico się nie zdążyłem nigdy wkręcić, ale to co słyszałem było ok.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 6 lata temu

Teraz nie jestem w stanie przesłuchać żadnej płyty w całości, ale jakieś 10 lat temu, może mniej, trochę tego leciało, głównie Combichrist, 2 i 3 były dobre, wraz z bonusowymi bardzo fajnymi setami - gdybym dziś miał sobie coś z tego puścić to chyba właśnie te sety. Hocico niezłe, Amduscia (debiutanckie demo, czy tam mini) fajne. Dziś wolę synth-pop.
Awatar użytkownika
KorgullExterminator
Master Of Reality
Posty: 289
Rejestracja: 7 lata temu

KorgullExterminator 4 lata temu

Jak Combichrist mi wczesniej nie wchodzil, tak 'One Fire' wysluchalem z przyjemnoscia. Raz metalurgiczny ebm, raz ballady na modle Death In June. Calosc swietnie sie prezentuje.

Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5502
Rejestracja: 6 lata temu

pit 4 lata temu

Próbowałem, ale jedyna rzecz jakość powiązana z ebm jaką trawię na dłuższą metę to Skinny Puppy.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17537
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

Nawet Front 242 nie? :( :( Jakieś Front Line Assembly, Nitzer Ebb, Leæther Strip? :p Ja z tych wszystkich około-EBM-ów najbardziej lubię mocno lajtowy VNV Nation, który w sumie tylko w początkach można nazwać tymże EBM-em, bo tak to jednak bardziej synth-popy/future-popy.



Ale tak jak VNV Nation to rzadko jaki metal lubię.

Te Combichristy wszystkie gówno straszne.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 4 lata temu



Aż dziw że tego w radio nie puszczają.

I niezłe też było Pouppée Fabrikk, gdzie grali Nordvargr, Aneheim i Jouni Ollila (wszyscy między innymi Mz.412). Tu z coverem Depeszów.

Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17537
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

No kurde, te płytki VNV po Futureperfect - Of Faith, Power and Glory i Judgement to są napakowane radiowymi przebojami ;) Matter + Form ciut gorsza, ale też dobra i ze 2 koncertowe hity się tam znajdą w postaci Chrome czy Perpetual.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5502
Rejestracja: 6 lata temu

pit 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Nawet Front 242 nie? :( :( Jakieś Front Line Assembly, Nitzer Ebb, Leæther Strip? :p
Nic. Leather Strip chyba nawet nie ruszyłem. Chociaż korci mnie żeby dać FLA drugą szansę, bo w między czasie przekonałem się do kilku albumów Skinny Puppy z przełomu lat 80 i 90. Np. wcześniej bardzo nie lubiłem Too Dark Park. Btw. Swego czasu nawet wynotowałem sobie z "Assimilate: A Critical History of Industrial Music" kilka niszowych belgijskich kultów, a powinienem był uważać po tym kiedy autor zaczął zachwalać tekstowy i rytmiczny geniusz Nine Inch Nails.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 4 lata temu

@pit może sprawdź to wyżej, Pouppée Fabrikk, to bardziej taki post-punkowy ebm, do tego Nordvargr zawsze uważał się za metalowca, i dodaje takiego agresywnego charakteru.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5502
Rejestracja: 6 lata temu

pit 4 lata temu

Faktycznie niezłe.
Awatar użytkownika
KorgullExterminator
Master Of Reality
Posty: 289
Rejestracja: 7 lata temu

KorgullExterminator 4 lata temu

Moje typy to Wumpscut, Frontline Assembly który uwielbiam, meksykańscy wariaci z Hocico.

http://www.peek-a-boo-magazine.be/en/in ... ocico-489/
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 mies. temu

Cyberaktif,projekt muzyków Front Line Assembly i Skinny Puppy, powraca po 30 latach przerwy.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”