Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

Re: Closterkeller

#101

Pogan696 4 lata temu

Kurna przecież Offspring był szczytem przypału...wstydź się ;). Pamiętam jak kumpel się tym jarał. W Tony Hawk jakoś można było tego słuchać :).
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#102

yog 4 lata temu

Debiut Offspring zajebisty szczery panczur z garażu o wojnie na bliskim wschodzie i dekapitacjach. Nie zawsze grali kawałki typu Pretty Fly (For a White Guy) ;) Smash też kompozycyjnie stoi na bdb poziomie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Molotow 666
Tormentor
Posty: 983
Rejestracja: 6 lata temu

#103

Molotow 666 4 lata temu

ILLUSION owszem....
..... "Za wino, za szlugi, za nie oddane długi..."

A na poważnie... CLOSTERKELLER ma fajne tytuły albumów... Tyle w temacie... Aha "Pastel" lubię... Pierdole idę słuchać DEAD INFECTION...
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#104

Ryszard 4 lata temu

Ale fajnie. 3 strony. Mamy mistrza!!!
Offsring Green day zombie i scyzoryk przeboje lata 95....
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#105

Pioniere 4 lata temu

Tak odnośnie wydarzeń powiązanych poniekąd z zespołem:

kolejka do wejściowej bramy
Obrazek
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wave-Gotik-Treffen
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#106

Hajasz 4 lata temu

Stałem w niej parę lat temu.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#107

Pioniere 4 lata temu

Piękne miejsce @Hajaszu zresztą to miasto, nie tylko z tym mi sie kojarzy, a również kilkoma innymi wydarzeniami muzycznymi. Musze się tam jeszcze kiedyś wybrać. Niedługo będą bawić się tam przy Cro-Mags.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#108

Ryszard 4 lata temu

Byłem tam. Raz po With Full Force i dwa, Partysan.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#109

Hajasz 4 lata temu

No ja byłem w Lipsku kilka razy jak jeszcze należało do NRD. Mayhem w Lipsku mimo, że już po zjednoczeniu nadal było ponurym miastem. Potem WGT to już inna sprawa, inne czasy, kompletnie inne miasto.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#110

TITELITURY 4 lata temu

Dla mnie ta kapela ma wartość wyłącznie sentymentalną. Ten urzekający teledysk o nazistach w pomarańczowych flekach, którzy zdaje się biją tam jakiegoś długowsłosego, wrażliwego indywidualistę w czerni, to było coś. I zawsze grali ten kawałek w piątki na "rockotece", na którą chodziłem co tydzień chlać na umór z kolegami, poznawałem pierwsze metalówki, pchałem łapę w gacie dziewczynie, która miała zjazd po amfie i nawet chciałem z nią "chodzić", ale okazała się puszczalska i było mi przykro. Tyle wspomnień przywołuje ten zespół, że ja pierdolę. Zarzygany stół zupą pomidorową, popijanie ciepłej wódki sokiem wprost z kartonu w pobliskim parku, dresików, którzy okradli mnie z taniego wina i wiele, wiele innych. Ten zespół jest dla mnie jak smak magdalenki dla Marcela, bohatera "W poszukiwaniu straconego czasu" Prousta. Ale z muzycznego punktu słyszenia już wtedy mi się nie podobał, choć wówczas byłem na etapie Cradle of Filth i myślałem, że Bolt Thrower ma takie zajebiste brzmienie, ponieważ grają tylko na gitarze basowej.
Hehe.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#111

Vortex 2 lata temu

Ostatnio w TVP Kultura nawet puszczali koncert z Płocka (2015) na 20-lecie płyty "Scarlet".
"Between Shit and Piss we are Born"
PradawnyTelewizor
Posty: 3
Rejestracja: 2 lata temu

#112

PradawnyTelewizor 2 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Gdzie Closterkeller, a gdzie Sisters of Mercy. Tu nie trzeba żadnych uprzedzeń, żeby uznać Closterkeller za coś chujowego. Wystarczy po prostu znać te głupie Sisters of Mercy, Depeche Mode, czy cokolwiek z tysięcy innych, w chuj lepszych zespołów. Ryszard tu jeszcze takie hordes zapodaje jako przykład polskiej rockowej muzy jak Wilki. No panowie, kurwa, słyszeliście pierdoloną Budkę Suflera kiedyś?

Słuchając wokalistów nie zastanawiam się, kogo bym chętniej przeleciał i tego muzę wolę i podobne kryteria stosuję wobec wokalistek. Wiem, może to dziwne ;)
Nie znałem twórczości grupy Closterkeller. Znałem 2 utwory, w porywach 3.
Poszedłem na koncert tydzień temu i był absolutny czad.
Kupiłem se Purple. Nigdzie nie dorwałem plików FLAC i kupiłem. Zripowałem na komputer i właśnie słucham. Trzeci raz. Dobrze mi wchodzi ten surowy, pierwotny Closterkeller. Słuchałem też Aurum dwa razy, Violet i kliku innych. Lubię ten zespół. Nie jest chujowy. Bo się Tobie nie podoba? Bo moze nie rozumiesz? Może być jeszcze milion powodów.
To jest takie polskie: Nie dla mnie - więc chujowe. Nikt nie ma prawa lubić, bo wielki sędzia trybunału rockowych gustów tak orzekł. Nie kupuję takiej argumentacji.
Dlaczego mi się podoba? Głos, melodyka, aranżacja, nastrój, gitara, tekst.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#113

yog 2 lata temu

Tak, jest chujowy, bo mi się nie podoba, to chyba oczywiste, nie rozumiem pytania. Nie lubię cukierkowego gotyku.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#114

Vexatus 2 lata temu

yog pisze:
2 lata temu
Tak, jest chujowy, bo mi się nie podoba, to chyba oczywiste, nie rozumiem pytania. Nie lubię cukierkowego gotyku.
Nie, nie podoba Ci się, bo jest chujowy. Poplątałeś, za dużo myślisz na temat szałtboksa. ;)
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#115

Zsamot 2 lata temu

W dawnych czasach, gdy był taki program Luz, to leciały tam kawałki Anji, w Cliupolu też się zdarzały. I nikt tam nie marudził o żadnym gotyku. Ale to też trzeba by trochę słuchać starej Trójki i audycji Tomka B. ...
Ten trend pchania ich w gotyk to nastał, gdy w ramach Metal mindowej trasy, jakiś na siłę skleconych idei gotyckich, wrzucano na trasę Moonlight, który nigdy nie był też gotycki, aż musiał zmienić muzykę, by to samemu sobie udowodnić, Artrosis, które akurat było takowe, Delight itp. wynalazki z katowickiej firmy.
Anja jest czasem manieryczna, czasem nie poukładana, ale taki urok tych artystów. ;-)
Nikt nie jest doskonały. Starsze płyty mam i sporadycznie lubię je puścić, wtedy Anja miała cholernie mocny, piękny głos.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#116

Vexatus 2 lata temu

Zsamot pisze:
2 lata temu
Ten trend pchania ich w gotyk
Gówno prawda! AO sama podkreślała przez lata, że Closterkeller to zespół celujący w tzw. gotyckie klimaty i tzw. gotycką publikę. Jakiś czas temu się nagle pozmieniało i się dowiedziałem z wywiadów, że nigdy nie mieli nic wspólnego z gotykiem... No to widocznie ja jakiegoś innego Closterkeller przez te wszystkie lata słuchałem. Co się zmieniło przez te lata? Tzw. gotyk stał się w pewnym sensie synonimem obciachu, głos powoli wysiada, a dupa już za bardzo wylewa się spod gorsetu... No to jakiś czas temu przyszedł czas, żeby wysrać się na gotyk. No to tylko jeszcze pozostaje czysto techniczne pytanie, czy AO kłamała przez te wszystkie lata czy kłamie teraz?
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#117

Zsamot 2 lata temu

To poszukaj sobie starych wywiadów i poczytaj. Pomijając, że gotyk, o którym się mówi w latach 90-tych, a te Metalmindowe potworki to dwa inne światy.
ps. Gorset nie opina raczej pośladków, by się wylewały...
Mała edukacyjna pomoc: wybierz grafikę i popatrz, co to ten gorset.
https://www.google.com/search?client=fi ... d&q=gorset
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#118

yog 2 lata temu

Closterkeller to nie gotyk? Co się okaże następne, Slayer to nie thrash metal?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#119

Vexatus 2 lata temu

Zsamot pisze:
2 lata temu
ps. Gorset nie opina raczej pośladków, by się wylewały...
Mała edukacyjna pomoc: wybierz grafikę i popatrz, co to ten gorset.
https://www.google.com/search?client=fi ... d&q=gorset
Po pierwsze to miał być tzw. skrót myślowy, a po drugie to chyba niewiele gorsetów widziałeś...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No to masz dla porównania cztery standardy długości. Coś jeszcze, panie specjalisto od gorsetów? ;) To tak na szybko, bo mam ciekawsze rzeczy do roboty o tej porze. Jeśli temat Cię jakoś bardziej zainteresuje to mogę Ci poszukać jeszcze gorsety dla mężczyzn i ortopedyczne i dopiero się zdziwisz... :)
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#120

CzłowiekMłot 2 lata temu

Szczerze mówiąc nigdy nie słuchałem Closterkeller, więc sentymentu brak jak i do gotyku z kobietą na wokalach, ale przyznać muszę, że ich występ sprzed parunastu lat wspominam dobrze. Niech im się wiedzie.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#121

Zsamot 2 lata temu

@Vexatus nie chcę Ci psuć efektów romantycznych poszukiwań:
Gorset – część ubioru damskiego używana od końca XIV wieku. Podstawowym zadaniem gorsetu było niegdyś głównie usztywnienie korpusu, uwydatnienie biustu, podkreślenie i wysmuklenie linii talii, dziś natomiast gorsety służą także redukcji tkanki tłuszczowej, wzmocnieniu mięśni brzucha, przywróceniu jędrności skóry po np. ciąży
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#122

Vexatus 2 lata temu

Zsamot pisze:
2 lata temu
@Vexatus nie chcę Ci psuć efektów romantycznych poszukiwań:
Gorset – część ubioru damskiego używana od końca XIV wieku. Podstawowym zadaniem gorsetu było niegdyś głównie usztywnienie korpusu, uwydatnienie biustu, podkreślenie i wysmuklenie linii talii, dziś natomiast gorsety służą także redukcji tkanki tłuszczowej, wzmocnieniu mięśni brzucha, przywróceniu jędrności skóry po np. ciąży
No i super... No to teraz sprawdź sobie wyniki Wielkiego G. dla frazy "samozaoranie"...
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#123

Pan Efilnikufesin 2 lata temu

yog pisze:
2 lata temu
Closterkeller to nie gotyk? Co się okaże następne, Slayer to nie thrash metal?
Sam chyba gdzies pisales ze Slayer to Black Metal......czy sie myle?

Closterkeller Mnie smieszyl.Zawsze.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#124

Zsamot 2 lata temu

Vexatus pisze:
2 lata temu
Zsamot pisze:
2 lata temu
@Vexatus nie chcę Ci psuć efektów romantycznych poszukiwań:
Gorset – część ubioru damskiego używana od końca XIV wieku. Podstawowym zadaniem gorsetu było niegdyś głównie usztywnienie korpusu, uwydatnienie biustu, podkreślenie i wysmuklenie linii talii, dziś natomiast gorsety służą także redukcji tkanki tłuszczowej, wzmocnieniu mięśni brzucha, przywróceniu jędrności skóry po np. ciąży
No i super... No to teraz sprawdź sobie wyniki Wielkiego G. dla frazy "samozaoranie"...
Tego też dla siebie nie umiesz znaleźć? ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#125

Vexatus 2 lata temu

Zadanie domowe na jutro - podstawy czytania ze zrozumieniem... Poza tym jako absolutnie bezstronny samozwańczy pierwszy sędzia trybunału brutallandowego ogłaszam, że w dyskusji rację miałem ja. ;)

A tak na poważnie to lubię Closterkeller, szczególnie starsze płyty, ale jednak sytuacja, w której ktoś się lansuje przez wiele lat w bardzo konkretny sposób i podczepia pod określony gatunek i modę, a teraz się tego wypiera i wmawia mi, że to wszystko mi się śniło, jest nie do obrony...

Chyba czas iść spać, bo bredzę jak po kieleckim. ;)
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#126

dj zakrystian 2 lata temu

yog pisze:
2 lata temu
Tak, jest chujowy, bo mi się nie podoba, to chyba oczywiste, nie rozumiem pytania. Nie lubię cukierkowego gotyku.
HIM grał cukierkowy mroczny gotyk, ale wchuj lepiej
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#127

yog 2 lata temu

Oni grali lovemetal!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#128

dj zakrystian 2 lata temu

yog pisze:
2 lata temu
Oni grali lovemetal!
Bo cukierkowo mroczny gotyk kiepsko brzmi na szufladkę. A i VV ma o wiele lepszy wokal od Anji O. Sam Closterkiller ma kilka niezłych numerów. Nawet kiedyś na koncercie byłem. Na jakimś feście grali jako gwiazdy. Przed nimi Mech.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#129

Vexatus 5 mies. temu

blue_calx
Fallen Angel Of Doom
Posty: 348
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Judaszów

#130

blue_calx 5 mies. temu

Ciekawy dobór kreacji frontwoman, taki motylek.
Nothing inside.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#131

Vexatus 5 mies. temu

Motylem byłem, ale utyłem...
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#132

Zsamot 5 mies. temu

To zabawne, że niby metal, niby muzyka wolności, a dojebanie się do wyglądu. Anka nie jest gwiazdką popu. Nie musi nikogo udawać.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 873
Rejestracja: 6 lata temu

#133

Nathas 5 mies. temu

Taka prawda, że Anja od dawna przebija w kreacyjnym kiczu Marylę Rodowicz. Jest to śmieszne, to czemu się nie śmiać? Nie musi udawać, to niech nie udaje motyla jak jest gruba. Może się ubrać w plandekę jak Nosowska i będzie ok.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#134

deathwhore 5 mies. temu

W muzyce wolności można być sobie grubym. Można też się z grubasów śmiać. Jako grubas nie widzę przeszkód.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#135

Vexatus 5 mies. temu

Sam jestem grubasem i możecie się ze mnie śmiać. Nie mam z tym problemu...
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#136

dj zakrystian 5 mies. temu

O wypraszam sobie! Nie ma grubasów, są ciałopozytywni. A jak już grają metal, to tym bardziej gruba akcja.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 574
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Midian

#137

TheAbhorrent 5 mies. temu

Grube akcje są też w ich teledyskach :D Jak nie zdzierżycie muzyki to od razu skoczcie do 4.10.

Obrazek
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#138

Zsamot 5 mies. temu

Bogowie, obejrzałem... Nie wiem, po co... To jakiś miks popłuczyn tanich horrorów i dalekie echa klipów Cradle of Filth. Koszmar. O głupocie galopującej nie wspomnę.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#139

Vexatus 5 mies. temu

Nathas pisze:
5 mies. temu
Taka prawda, że Anja od dawna przebija w kreacyjnym kiczu Marylę Rodowicz. Jest to śmieszne, to czemu się nie śmiać? Nie musi udawać, to niech nie udaje motyla jak jest gruba. Może się ubrać w plandekę jak Nosowska i będzie ok.
Nie, do Maryli jeszcze jej trochę brakuje.

Wróć do „Rock”