Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1852
Rejestracja: 7 lata temu

Placebo

#1

Blind 4 mies. temu

Obrazek

Obrazek

Placebo to założony w 1994 roku w Londynie zespół grający głównie alternatywny rock. Anglicy otrzymali błogosławieństwo od samego Boga, Davida Bowiego, który wspierał, interesował się zespołem, a nawet gościnnie się dograł.

Znam albumy od Without You I'm Nothing do Battle for the Sun i ten okres w działalności zespołu mogę jak najbardziej polecić. Dużo przebojowych piosenek, zapadających w pamięć motywów czy refrenów i sporo emocji. Ekipa z gatunku tych komercyjnych, mainstreamowych, ale nie popadających w banał.

Odnieść można także wrażenie, że na sukces zespołu głównie miał wpływ Brian Molko, który cechuje się androgynicznością i charyzmą, a którego wokal utrzymuje się raczej w łagodnych, subtelnych, ale wyróżniających się tonach.

Jak Cię rzuci dziewczyna, uzależnisz się od czegoś, zaczniesz zbyt często oglądać gołe baby w internecie albo życie Cię dojedzie, to odnajdziesz tu coś dla siebie.

Without You I'm Nothing to album kompletny.

Albumy:
1996 - Placebo
1998 - Without You I’m Nothing
2000 - Black Market Music
2003 - Sleeping with Ghosts
2006 - Meds
2009 - Battle for the Sun
2013 - Loud Like Love
2022 - Never Let Me Go








Discogs: https://www.discogs.com/artist/9436-Placebo
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

#2

mork 3 mies. temu

Nigdy nie byłem wielkim fanem ale swego czasu sporo słuchałem Without You Im Nothing i Sleeping With Ghosts. Wracam co jakiś czas do tych wydawnictw a sam zespół darzę sporym sentymentem. Sprawdzałem jakiś czas temu najnowsze dokonania i chłopaki nadal dają radę.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#3

dj zakrystian 3 mies. temu

Jak wyszło Every You, Every Me, to porównywano ich do Nirvany, choć to zupełnie inne granie. Te dwie płyty wymienione przez @mork zdecydowanie bardzo dobry rock alternatywny. Black Market też mi się podobał. Przebojowe i dość depresyjne, ale to jedyne co łączy ich z Nirvaną.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem

Wróć do „Rock”