Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

Devourment

#1

Czit 4 lata temu

Obrazek

Obrazek

Amerykański zespół będący jednym z pionierów i najbardziej znanych formacji wykonujących Slam Death Metal tak jakby Brutal Death Metal był zbyt lajtowy :D

Zadebiutowali w 1999 roku albumem "Molesting the Decapitated" będącym do tej pory ich daleko najlepszym materiałem, gdyż następne moim zdaniem nie były zbyt udane.

Wątek zakładam przy okazji zapowiedzi ich nowej płyty zatytułowanej "Obscene Majesty", która ma się ukazać 16 sierpnia.

Zdobić ją będzie taka okładka:

Obrazek
Zaś tak prezentuje się ich nowy utwór:



Jeden z najlepszych kawałków w Slam Deathie jakie słyszałem i najlepsze co wydało Devourment od 20 lat! Ciężar, brzmienie, perkusja to wszystko rozpierdala potwornie. Kopara mi opadła aż po samą glebę, bo nie spodziewałem się strzału od nich... a jest to pierdolnięcie kolosalne.

Skład:
Brad Fincher - Drums (1995-1999, 2001, 2014-present) Meshiha, ex-Necrocide
Ruben Rosas - Vocals (1999, 2002, 2014-present), Guitars (2005-2014) ex-Detrimental
Chris Andrews - Bass (2005-2014), Guitars (2014-present) ex-Intestinal Fortitude, ex-Extremely Rotten (live), ex-Kill the Client, ex-Morbid Anal Fog
Dave Spencer - Bass (2014-present) Insatanity (live), Meshiha, ex-With Immortality, ex-Her Virgin Womb, Antikythera, ex-Inhumanity, ex-Knife Cult, ex-Nightfire, ex-Psychiatric Regurgitation, ex-Rottenness, ex-Trephination
▼ Byli muzycy
D. Braxton Henry - Guitars (1995, 2001) Poor Bastards, ex-Necrocide, Black Hills, Roller, ex-Dead Industry, ex-Bloodties, ex-Legions Will Fall, ex-Slugfest, ex-The Fucking Worst, ex-Wilt
Wayne Knupp - Vocals (1995-1999, 2001) (R.I.P. 2007) ex-mē◦āt◦َus, ex-Below The Root, ex-Ruthless Beatings
Kevin Clark - Guitars (1996-1999, 2001, 2002, 2016-?) Disencumbrance, ex-Sintury, Cries ov Christ, The American Escape Artist, ex-Kill Everything, ex-Meshiha, ex-Aversion to Life
Brian "Brain" Wynn - Guitars (1996-1999) Kill Everything, ex-Meshiha
Mike Majewski - Bass (1997-1999, 2001), Vocals (2005-2014) ex-Kill Everything
Gabriel Ayala - Bass (2002) ex-Malthusia, ex-Sect of Execration, ex-Sputumy
Joseph Fontenot - Bass (2002) ex-Acid Bath, ex-Shrum, ex-Prophecy, ex-Jacknife, ex-Daemon, ex-Shredding Lettauce
Jeremy Peterson - Drums (2002) Mincery, ex-Malthusia, ex-Prophecy, ex-Sect of Execration
Chris Hutto - Guitars (2002) DeathBlow, Ingurgitate
Robert Moore - Guitars (2002) ex-Aversion to Life, ex-Vitality, ex-Malthusia, ex-Sect of Execration
Eric Park - Drums (2005-2014) A Devil's Daydream, Wrought of Obsidian, Rhome, ex-Intestinal Fortitude, ex-Hyperion, ex-Scarline, ex-Martyred, ex-Suture, ex-Exitium
Dyskografia:
1997 - Impaled [demo]
1997 - Promo 1997 [demo]
1999 - Promo 1999 [demo]
1999 - Molesting the Decapitated
2000 - 1.3.8. [kompilacja]
2002 - Kill That Fucking Bitch [single]
2005 - Official DVD [video]
2005 - United States of Goregrind [split]
2005 - Butcher the Weak
2006 - Butcher the Weak
2006 - Limb Splitter [split]
2007 - Official DVD 2 [video]
2009 - Unleash the Carnivore
2010 - Official DVD 2.5 [video]
2010 - Purulent Devourments & Cannibalism [split]
2013 - Fifty Ton War Machine [single]
2013 - Conceived in Sewage
2019 - Cognitive Sedation Butchery [single]
2019 - Obscene Majesty




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Devourment/818
BC: https://uniqueleaderrecords.bandcamp.com/music
BC: https://devourment.bandcamp.com/music
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)

Tagi:
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#2

porwanie w satanistanie 4 lata temu

Zajebisty jest ten nowy track, miażdży, siecze i rozrywa. Zawsze to miło, gdy stara gwardia zdejmuje broń znad kominka i pokazuje młodym - a kto jak kto, ale oni dorobili się przecież tabunów epigonów - jak to się, kurwa, robi. Zabijają jak za swoich najlepszych czasów. 8-)
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#3

EdusPospolitus 4 lata temu

O fajnie że jest temat o tej kapeli.

Nowy kawałek faktycznie rozkurwiator, zajebiście odegrany brutol death, rzeźnia na znakomitym poziomie. Jak wyjdzie całość to na pewno posłucham.
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#4

Wędrowycz 4 lata temu

Zawsze wydawało mi się, że slam death metal to nie moje rejony, jak się okazało nie do końca tak jest. Znaczy się kiedyś coś w tych klimatach odpalałem i się zraziłem na długo. Dziś postanowiłem zainspirowany tematem o Devourment sprawdzić ich demko i debiutancki album. Naprawdę przypadło mi to do gustu. Brutalny napierdol, dużo blastów, ale i zwolnień, niekiedy proste riffy, niekiedy naprawdę skomplikowane, dużo flażoletów i świniakowaty nieco grindowy wokal, choć zasadniczo głęboki i niski. Nie mam się do czego przyczepić specjalnie, wręcz niektóre momenty tak mi się wryły po pierwszym odsłuchu, że potem odruchowo nuciłem je córeczce i wybijałem rytmy palcami po biurku ;) Czuję, że się polubimy i dobrze, że w końcu ktoś zainspirował mnie do sprawdzenia kapeli, bo miałem ją skolejkowaną do sprawdzenia już od bardzo dawna.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#5

Pogan696 4 lata temu

Właśnie rozkminiam dyskografię i naprawdę potrzebowałem takiego strzału. Pojęcie "slam death" jest mi obce (za stary jestem?), ale jako brutal to konkret strzał. Odsłuchane Molesting the Decapitated, Butcher the Weak i Unleash the Carnivore. Bez spięć i nizin. Nowy singiel rodupca.
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#6

Czit 4 lata temu

Pogan696 pisze:
4 lata temu
Właśnie rozkminiam dyskografię i naprawdę potrzebowałem takiego strzału. Pojęcie "slam death" jest mi obce (za stary jestem?), ale jako brutal to konkret strzał. Odsłuchane Molesting the Decapitated, Butcher the Weak i Unleash the Carnivore. Bez spięć i nizin. Nowy singiel rodupca.
Jeszcze warto kompilację "1.3.8" - https://www.metal-archives.com/albums/D ... .3.8./3018

I hicior nad hity "Baby Killer":

yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#7

Wędrowycz 4 lata temu

Ten składak to konkretny cios. Tu w ogóle póki co wydaje mi się najwięcej hiciorów potencjalnych jest. Pomijając już "Babykiller", który zdaje się ich najbardziej znanym wałkiem jest.
Odium Humani Generis
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#8

deathwhore 4 lata temu

Pogan696 pisze:
4 lata temu
Pojęcie "slam death" jest mi obce (za stary jestem?),
Nie schlebiałbym tak sobie. Bardziej adekwatnym określeniem jest "ignorancja" a nie starość.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
paero123
Posty: 64
Rejestracja: 5 lata temu

#9

paero123 4 lata temu

Rzeczywiście wokalista chrząka czasem jak świnia. Interesujące granie, nie powiem. Teoretycznie mi się nie podoba ale jakoś wciąga. Ktoś coś więcej może polecić wartego odsłuchu z tego nurtu?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#10

yog 4 lata temu

paero123 pisze:
4 lata temu
Ktoś coś więcej może polecić wartego odsłuchu z tego nurtu?
Internal Bleeding. Reszty się słuchać nie da ;)

Ten nowy kawałek Devourment na początku mnie strasznie przeoczywistymi, typiarsko slamowymi motywami nie zachęcił, no ale jakoś tam się to później kupy trzyma, tylko jak rozumiem to ma jakąś ekscytację, tudzież szybsze pompowanie krwi wywoływać, a we mnie to niestety emocji żadnej nie wzbudza, choć - no - nie wkurwia przynajmniej, za co jak na slamowanko to już i tak ode mnie medal z kartofla mają.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#11

Pioniere 4 lata temu

Ty to @yogi nawet nie wiem, po co do takich wątków zaglądasz, skoro cię ta muza wcale, a wcale, nie interesuje i wysłuchałeś z oporem zaledwie kilku płyt z gat. przy maksymalnym samozaparciu, by tylko dotrwać jakoś do końca płyty.
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#12

Czit 4 lata temu

Ta to tak jakbym ja wbił do wątku o jakimś CdG i tam narzekał...
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#13

Pogan696 4 lata temu

deathwhore pisze:
Pogan696 pisze:
4 lata temu
Pojęcie "slam death" jest mi obce (za stary jestem?),
Nie schlebiałbym tak sobie. Bardziej adekwatnym określeniem jest "ignorancja" a nie starość.
Przykro mi, ale nie jestem takim koneserem jak Ty, zespołów przesłuchanych na pół gwizdka. Jakbym miał iść na bieżąco z trendami i z wymyślanymi co chwila-z dupy szufladkami to bym ocipiał i wypowiadał się w wątkach, o których nie mam pojęcia i czepiał bym się gości, którzy mają w dupie takie drobnice gatunkowe ;).

Dzięki za podrzucenie 1.3.8. :)
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#14

deathwhore 4 lata temu

Ten "trend" to już ma ze 25 lat, faktycznie stary musisz być. A skoro wypowiadasz się w wątku o którym nie masz pojęcia, jak sam przyznajesz, to chyba jednak ocipiałeś. Kupiłeś już sobie żel do higieny intymnej? Jak nie, to może któryś inny fan Closterkeller poleci jakiś dobry.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#15

Pogan696 4 lata temu

deathwhore pisze: Ten "trend" to już ma ze 25 lat, faktycznie stary musisz być. A skoro wypowiadasz się w wątku o którym nie masz pojęcia, jak sam przyznajesz, to chyba jednak ocipiałeś. Kupiłeś już sobie żel do higieny intymnej? Jak nie, to może któryś inny fan Closterkeller poleci jakiś dobry.
Jak przy takich wypowiedziach nie czuć się stary? ;). Dziecinada.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#16

deathwhore 4 lata temu

Nie, po prostu jesteś ignorantem w tym temacie i dziecinada to obrażanie się o takie stwierdzenie, bo to po prostu fakt. Jeżeli nie zetknąłeś się z takim terminem, to znaczy że przespałeś ostatnich 20 lat albo słuchałeś wtedy Closterkeller i Summoning, a nie death metalu.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#17

Pogan696 4 lata temu

Proszę Cię @deathwhore :D . Wybacz, że nie robię z siebie znawcy w temacie, (bo o dziwno nim nie jestem). Ale jak na razie wpadłeś do wątku, aby sobie potrollować. Przyjebałeś się do mnie, bo Cię dupa boli o Closterkeller i Summonig, ku mojej satysfakcji. I uwierz mi, jesteś ostatnią osobą, która może mi pisać, co się działo w ciągu ostatnich 20 lat. Daj sobie siana ze mną i szalej sobie gdzie chcesz.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#18

deathwhore 4 lata temu

Nie starasz się robić na znawcę, starasz się robić z siebie weterana, co nie śledzi nowych trendów, a jak zwraca Ci się uwagę, że to nie starość, a zwykła ignorancja, to się zapluwasz i przy okazji dochodzisz do wniosku, że ocipiałeś. Nie ma niczego złego w tym, że nie masz pojęcia o death metalu, nie każdy musi mieć. Ale za młody jesteś, żeby tłumaczyć to wiekiem.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#19

Pogan696 4 lata temu

Nie rozkminiłeś ironii bratku. A z twojej strony to nie była uwaga tylko zwykłe przyjebanie się, bo masz ból dupy w kwestii mojego gustu. Tylko ty masz z tym problem tutaj. Robisz z siebie jakiegoś guru/arbuza na forum. Odpuść zanim zrobi się gnój.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#20

deathwhore 4 lata temu

Ciekawi mnie bardzo gdzie była ta ironia. Czy mistrz ironii siedział sobie i myślał: "hohoho, napiszę, że jestem za stary, a tak naprawdę po prostu gówno się na tym znam", czy mistrz ironii myślał sobie "napiszę, że musiałbym ocipieć, żeby wypowiadać w temacie o którym nie mam pojęcia, nie mając o nim pojęcia, hahaha!". Przyznam, obie możliwości to fajny i inteligentny, autoironiczny poziom poczucia humoru, ale poziom spięcia, że ktoś to wytknął, wskazuje jednak, że chyba tak nie było.

Fani Closterkeller widać są tacy przewrażliwieni.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#21

Pogan696 4 lata temu

Pas :0
paero123
Posty: 64
Rejestracja: 5 lata temu

#22

paero123 4 lata temu

Pax! Pax między chrześcijany!
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#23

DiabelskiDom 4 lata temu

Ja tylko dodam, że brak ogarnięcia czegoś takiego jak "slam death metal" względem death metalu, którego się jakby nie patrzeć słucha to mniej więcej to samo jakby napisać, że "co to jest atmospheric black metal, bo ja tylko prawdziwy black metal drugiej fali znam i ogarniam", czyli faktycznie ignorancja względem rozwoju gatunków muzycznych.

I piszę to przy całej swojej odwiecznej niechęci do slamu.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#24

Pogan696 4 lata temu

No tak. Venom to black :).
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#25

Wędrowycz 4 lata temu

Oj pany, pany ;) Ja akurat slamy zawsze miałem za miałkie gówno, bo zraziłem się kiedyś słuchając jakiejś kompilacji takowych, a teraz po latach w końcu ogarnąłem Devourment i jak się okazało kapela, która uchodzi za pionierów takiego grania robi to nader dobrze. W zasadzie chyba to jedyny slam, którego słucham i który polubiłem. Przy czym dla mnie to dalej brutal death metal jest. No i lubię flażolety chyba, bo w tej kapeli na ten przykład pasują mi one idealnie.
Odium Humani Generis
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#26

deathwhore 4 lata temu

Debiut Internal Bleeding też jest fantastyczny.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#27

Wędrowycz 4 lata temu

No to trzeba będzie też obadać.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#28

Pioniere 4 lata temu

Demówki Internal Bleeding też koniecznie, bo tam jeszcze lepiej to wypada ;)
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#29

Czit 4 lata temu



Kolejny utwór... ależ oni niszczą! Devourment jest wyraźnie w wielkiej formie.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#30

EdusPospolitus 4 lata temu

O racja, znów przyjebali jak trzeba. Chyba można być spokojnym o całość :D
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#31

Czit 4 lata temu



Cała płyta do odsłuchu. Kurwa jakie to jest piękne :cry:
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#32

EdusPospolitus 4 lata temu

No dokładnie, zajebisty album im wyszedł, a jak na slam to fenomenalny :D "Obscene Majesty" łoi lepiej jak dwa poprzednie albumy.
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#33

Wędrowycz 4 lata temu

Mocarny ten album, cholernie skomasowany atak na uszy. Chyba faktycznie stroją się do "Z", ale jednocześnie brzmienie jest żyleta. Srogi napierdol, zdecydowanie. Brutalność i rzeźnicka wręcz precyzja wylewają się krwiście w kolejnych dźwiękach. Czy jest to slam death metal, czy też po prostu współczesny brutalny do granic death metal, to już mało istotne. Na moje gusta delikatnie zbyt nowocześnie to brzmi i za to odejmuję trochę z oceny, bo inaczej byłoby bdb, a tak jest tylko db+.

Jeżeli ktoś uwielbia brutalny death metal, to zdecydowanie powinien sprawdzić "Obscene Majesty".
Odium Humani Generis

Wróć do „Death Metal”