Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Gruesome

#1

Vortex 7 lata temu

Obrazek

Obrazek

Amerykański międzystanowy death metalowy projekt powstały w roku 2014, który zrodził się z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Matta Harveya i perkusisty Gusa Riosa.

Skład:
Matt Harvey - Vocals, Guitars (2014-present) Dekapitator, Exhumed, Expulsion, Pounder, Cretin (live), ex-Athrenody, ex-Gory Melanoma (live), Cadaverizer, ex-Gravehill, ex-Noothgrush, ex-Repulsion, ex-Exodus (live), ex-Scarecrow
Robin Mazen - Bass (2014-present) Castrator, Derkéta, Precipice, ex-Demonomacy, ex-Impure, ex-Slag-9, Thrash Attack, ex-Acrimonium
Gus Rios - Drums (2014-present) Create a Kill, Evil Amidst, Upon Infliction, ex-Impure, ex-Sickness, ex-Divine Empire, ex-Malevolent Creation, ex-Manntis, ex-Resurrection, ex-Murder Suicide
Daniel Gonzalez - Guitars (2014-present) Create a Kill, Possessed, ex-Nailshitter, ex-Occisas, ex-Exhumed (live), ex-Maruta (live), ex-Master (live)

Dyskografia:
2014 - Savage Land [demo]
2014 - Closed Casket [demo]
2015 - Savage Land
2016 - Dimensions of Horror [EP]
2017 - Fragments of Psyche [EP]
2018 - Legion of Doom [single]
2018 - Twisted Prayers
2020 - Twisted Horror [split z Exhumed]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Gr ... 3540392674
BC: https://gruesomedeathmetal.bandcamp.com/music
"Between Shit and Piss we are Born"

Tagi:
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#2

Pioniere 7 lata temu

Obrazek

Na 31 marca "Spadkobiercy" spuścizny po wielkim Death, Gruesome zapowiadają wydanie nakładem Relapse Records nowej EP-ki, która ukaże się pt. "Fragments of Psyche" i ma zawierać nowy singlowy utwór oraz cover "Choke On It" z repertuaru Death. Gościnnie w nagraniu EP-ki wziął udział perkusista Sean Reinert (Death, Cynic). W wersji Digital oraz CD będzie ona poszerzona o pięć archiwalnych utworów w surowych wersjach demo.

tracklist:
1. Fragments of Psyche
2. Choke on It '91
---------------------------------------
3. Closed Casket (Demo Version)
4. Gangrene (Demo Version)
5. Gruesome (Demo Version)
6. Psychic Twin (Demo Version)
7. Savage Land (Demo Version)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#3

yog 7 lata temu

Okładkę to chyba robił ten sam typ, co Human ;D

Odnośnie kapeli to Savage Land był zaskakująco przyjemny. Wszyscy pisali, że zrzyna, ale zagrana tak, że trudno się nie radować podczas odsłuchu. Tak też jest w istocie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#4

Pioniere 7 lata temu

Zrzyna zrzyną, ale zagrana tak, jakby Savage Land skomponował sam Chuck i wydał jako swe nowe utwory pod nowym szyldem ;)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#5

Vexatus 7 lata temu

Ale jaka zrzyna? :) Gruesome to właściwie jest tribute band - z premedytacją kopiują stylistykę Death i bawią się przy tym doskonale. Pełniak jest bardzo dobry, ale bardziej pasuje mi EP. Do tego jeszcze video promujące w stylu starego slashera klasy B. :)
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#6

Ryszard 7 lata temu

pewnie że zrzyna. A świadome i publiczne zrzynanie jest bardzo trudne. Gruesome czy Morfin pozwalam grać dalej
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#7

Vortex 7 lata temu

Pioniere pisze:Obrazek

Na 31 marca "Spadkobiercy" spuścizny po wielkim Death, Gruesome zapowiadają wydanie nakładem Relapse Records nowej EP-ki, która ukaże się pt. "Fragments of Psyche" i ma zawierać nowy singlowy utwór oraz cover "Choke On It" z repertuaru Death. Gościnnie w nagraniu EP-ki wziął udział perkusista Sean Reinert (Death, Cynic). W wersji Digital oraz CD będzie ona poszerzona o pięć archiwalnych utworów w surowych wersjach demo.

tracklist:
1. Fragments of Psyche
2. Choke on It '91
---------------------------------------
3. Closed Casket (Demo Version)
4. Gangrene (Demo Version)
5. Gruesome (Demo Version)
6. Psychic Twin (Demo Version)
7. Savage Land (Demo Version)
Fajne demko, dobrze się tego słucha. Czuć ducha dawnych dni....
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#8

Vexatus 6 lata temu

Trochę rozczarowuje ta EPka - niby wersji demo fajnie się słucha, ale w sumie to tylko jeden nowy kawałek.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#9

Zsamot 6 lata temu

No to już naprawdę brak pomysłów... mogli coś z koncertów dorzucić. Co za bzdet. No ale chuj z tym. Ja nie kupię, chyba nawet nie posłucham. Płyty mają zajebiste.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#10

Nucleator 6 lata temu

Nie miałem jeszcze styczności z tym bandem, ale dzisiaj w pracy sobie zarzuciłem Dimensions of Horror i kurwa micha mi się non stop cieszyła. Ja w ogóle nie mam problemu z tym, że to Scream Bloody Gore worship, a większość zagrywek przypomina do złudzenia fragmenty utworów z debiutu Death, bo tak jak pisałem wyżej, słucha się tego świetnie. Dobra rzecz, muszę czym prędzej się zabrać za Savage Lands.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#11

yog 6 lata temu

Pierwszy kawałek z nadchodzącej płytki:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Adi666
Master Of Puppets
Posty: 106
Rejestracja: 7 lata temu
Kontakt:

#12

Adi666 6 lata temu

Podejrzewam, że mimo ogromnych różnic między Leprosy a Spiritual Healing, Twisted Prayers nie będzie jakoś znacząco wyróżniało się na tle Savage Land. Tak czy owak czekam z niecierpliwością na efekt ich pracy :)
Będzie mi tu mekał.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#13

Zsamot 6 lata temu

Nie są odkrywczy, nie mają być. Za to są zajebiści. ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#14

EdusPospolitus 6 lata temu

Ten nowy kawałek, to identyko brzmi jakby ze Spiritual Healing go wyciągnąć. Co nie zmienia jednak faktu, że zajebiście to brzmi, a o resztę kawałków z nowego albumu kompletnie się nie martwię ;)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4602
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#15

TITELITURY 5 lata temu

666 razy bardziej wolę taki klon Death od tego nowoczesnego, natchnionego brzędolenia "pod Portal i Mitochondrion". Tylko w sumie, co powiedzieć mądrego lub niemądrego o takim zespole ? Chyba jedynie tyle, że ten luz i absolutna bezpretensjonalność mogą tylko przyciągnąć ludzi, tak jak ja, znudzonych nowinkarstwem.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#16

Nucleator 5 lata temu

Dawać ten nowy album już.



Bardzo dobry utwór, nieco pod Spiritual Healing.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#17

Pioniere 5 lata temu

Przecież oni nie grają pod inne płyty, tylko pod Spiritual Healing cisną.
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#18

Nucleator 5 lata temu

Raczej nie, choćby na Dimension of Horror połowa zagrywek jest zajebana albo do złudzenia przypomina utwory ze Scream Bloody Gore. Reszty nie słuchałem, więc co do niej możesz mieć rację.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Endymion
Master Of Reality
Posty: 296
Rejestracja: 6 lata temu

#19

Endymion 5 lata temu

Ten nowy Gruesome to jest żart chyba jakiś. Jedna płyta rozumiem, ale to już druga, na której plagiatują Death, zmieniając w riffach 1-2 dźwięki. Teraz tylko czekają, aż stado fanów kupi tę kalkę 1:1. Mam wrażenie, że ta kapela to chce być takim odpowiednikiem hologramowego Dio. Taka sama farsa jak z tym Death, co wzięło jakiegoś gościa wyglądającego jak Chuck i zaczęli grać koncerty. To hell with it.
Awatar użytkownika
pampa
Master Of Puppets
Posty: 148
Rejestracja: 6 lata temu

#20

pampa 5 lata temu

po co słuchać kopi jak można posłuchać oryginału tyle w temacie!!! :mrgreen:
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1661
Rejestracja: 6 lata temu

#21

porwanie w satanistanie 5 lata temu

pampa pisze:
5 lata temu
po co słuchać kopi jak można posłuchać oryginału tyle w temacie!!! :mrgreen:
Bo to dobra kopia, a oryginał aż tak wiele tej muzy po sobie nie zostawił.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#22

Hajasz 5 lata temu

Straszne gówno uskutecznili na tym albumie. Dotrwałem do końca i wypierdoliłem z dysku. To nie muzyka to padlina.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#23

Zsamot 5 lata temu

Co za ból dupy, że ktoś nagrywa płyty zainspirowane konkretnym bandem? Najnowszego niestety jeszcze nie znam. Ale sprawdzę.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#24

Hajasz 5 lata temu

Jaki ból dupy ? Płyta jest zwykłym szmatławcem nie wartym tracenia czasu. Debiut przy niej to czysta poezja.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#25

Zsamot 5 lata temu

Kuźwa Hajsz, czytaj ze zrozumieniem, no i posty innych. To było w kontekście postów innych osób, co nie rozumieją, co to za kapela itd..
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#26

Hajasz 5 lata temu

Nie martw się o mnie bo ja potrafię czytać a kiedy potrzeba to nawet ze zrozumieniem. No i wcale się nie dziwię opinią bo być dobrym kopistą to wielka sztuka. Debiut zrobił swoje bo zespołów grających w stylu 1:1 jak Death nie ma, tylko to jest fajna zabawa na jedną płytę. Przy drugiej wypadałoby się wykazać a tu wielki chuj czyli Death na miarę naszych możliwości tylko to jest nasze ostatnie słowo. Death rozwijał się z albumu na album a Grusome nawet nie stoi w miejscu tylko cofa się w rozwoju.

Podsumowując życzę nudnego słuchania.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#27

Zsamot 5 lata temu

Mi nie przeszkadza ta konwencja. Pytanie, jak to wypadnie, sprawdzę- wypowiem się. Jak dennie- nie poświecę im czasu, słuchając boskiego debiutu. ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#28

Nucleator 5 lata temu

No niestety płyta słabsza niż poprzednia. Dlaczego? Bo puściłem ją sobie po Symbolic i Spiritual Healing i niestety płyta odstaje MOCNO in minus od dzieł Chucka. A kurwa skoro coś ma zamiar być czyjąś kopią, to naturalne jest, że będę porównywał z protoplastą. I mi np. nie przeszkadza totalne zrzynanie, bo wolę coś takiego niż kolejny gruzowy wypierd pokroju ostatniego Urfausta (pozdro yog, nie mogłem :) ). Ale Twisted Prayers mnie niestety trochę wymęczył, choć kilka fajnych kawałków się znalazło. Na pewno nie skreślam Gruesome, ale jak się nagrywa kawałki po 5 minut, to je niestety trzeba umieć komponować, by nie nudziły. A na nowej płycie jest niestety kilka wypełniaczy pokroju Crusade of Brutality. Swoją drogą ta płyta pokazuje, że Chuck jednak kompozytorem był wykurwistym.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#29

Vortex 5 lata temu

Nie oczekiwałem po poprzedniczce super materiału i ten taki nie jest, ale na pewno nie zasługuje też na opnie że jest mega nudny itp. Ma ten krążek takie leniwe tempo, ale mi się to podoba taki klimat trochę z bagien. Za to solóweczki są na tym albumie przednie.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Canidia
Fallen Angel Of Doom
Posty: 378
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#30

Canidia 4 lata temu

Mam mieszane uczucia odnośnie tego zespołu. Z jednej strony gdy poznałam tę kapelę to ucieszyłam się, że posłucham czegoś podobnego do mojego ukochanego Death (w szczególności licząc na podobieństwo do starych albumów), z drugiej jednak entuzjazm malał z każdym kolejnym odsłuchem - nie widzę tu absolutnie nic kreatywnego, twórczego. Rozumiem ideę Gruesome - tribute band, to całkiem urzekające, jak ktoś tak jak ja jara się starym dm. Ale ta idea ma potencjał raczej na jeden album - bo tak jak "Savage Land" i EP-ki były naprawdę przyjemne, tak "Twisted Prayers" w ogóle nie wzbudziło we mnie emocji. Ileż można odgrzewać jednego kotleta?

Jakiś rok temu byłam na ich koncercie w Warszawie i tu muszę przyznać, że klimat byl fajny, chociaż Matt Harvey zachowywał się idiotycznie.
yog pisze:
4 lata temu
Jebać wasze zdanie w takim razie.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#31

HUMAN 4 lata temu

up. piwo dla Ciebie
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#32

yog 4 lata temu

5 czerwca 2020 roku, Relapse wyda splita Gruesome z Exhumed o tytule Twisted Horror. Poniżej jeden z dwóch kawałków bohaterów tematu, A Mind Decayed.



Tracklista:
1. Exhumed - Rot Your Brain
2. Exhumed - Buried to Die
3. Exhumed - Dead, Deader, Deadest
4. Gruesome - A Mind Decayed
5. Gruesome - Led into the Dark
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Death Metal”