Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Cerebral Rot

#1

Hajasz 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Amerykańscy zgniatacze kości Cerebral Rot to młoda ekipa. Grają od 2016 roku ale dopiero w 2018 nagrali debiutanckie demo, na którym masakrują OS Death Metalem, na którym oprócz wiadomych amerykańskich standardów usłyszeć można ukłon w stronę fińskiego death metalu. Potężny growl, brutalne brzmienie, ciężka i konkretna perkusja i te solówki, które tak pięknie wiercą jak na kultowym już For God Your Soul...

Zapowiada się dobrze więc chętnie poczekam na debiutancki album o ile się ukaże. Na razie BC chłopaki jeszcze nie mają więc materiał do ściągnięcia albo posłuchania na klasycznej platformie.

Skład:
Zach Nehl - Bass (2016-present) ex-Cauterized, ex-Chronic Tomb
Drew O'Bryant - Drums (2016-present) ex-Acid Feast
Ian Schwab - Guitars, Vocals (2016-present) Astraes Pestis, Chronic Tomb, Crurifragium, Demoncy, Excarnated Entity, Hexenslaught, ex-Warpvomit
Clyle Lindstrom - Guitars (2018-present) Caustic Wound, Fetid, ex-Of Corpse
▼ Byli muzycy
Andrew Osborne - Drums (2016-2017) ex-Burn Pile, ex-Trepanation (live)
Dyskografia:
2018 - Cessation of Life [demo]
2019 - Odious Descent into Decay
2020 - Spewing Purulence [EP]
2021 - Excretion of Mortality





MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ce ... 3540443028
BC: https://cerebralrot.bandcamp.com/music
BC: https://20buckspin.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 5 lata temu

Muzykę uprawianą przez ten zespół najlepiej opisuje tytuł ostatniego kawałka na Cessation of Life. Cerebral Rot brzmi jak prastara zupa radioaktywnego ścieku. Sporo tu tego oślizgłego fińskiego deathu z Demilich na czele, wokal z pieczary. Problem Cerebral Rot ma niestety taki, jak większość demilichowych naśladowców - jak się słucha to super, ale w głowie za wiele nie zostaje. Przy dziesiątym okrążeniu coś tam dopiero zaczynam zapamiętywać. Zacne brzmienie, analogowe takie. Mocny metal cuchnący trupem. Ale to chyba nie jest trup człowieka... Co to jest?! Czy to się właśnie poruszyło?!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#3

yog 4 lata temu

Szykuje się zacny (lub zajebisty) debiut. Promocyjny kawałek Repulsive Infestation Of Cadaver ujawnia, że panowie potrafią w stylu demilichowo-rottrevore'owym.



Odious Descent Into Decay wyłoni się ze ścieku na światło dzienne 16 sierpnia 2019 roku. Winnym takiego stanu rzeczy jest 20 Buck Spin.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#4

Hajasz 4 lata temu

No i to może być ładny konkurent dla Fetid. Już widzę, że ktoś znowu pozwolił Maćkowi zabawić się w malarza okładek bo ten obrazek także zalatuje brązową wydaliną i jest jakiś taki groteskowy. Szkoda też, że nie powrócili do starego jakże ładnego logo. Mam takie przeczucie, że to będą wyjątkowo klejące i obskurne wakacje.
GRINDCORE FOR LIFE
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#5

HUMAN 4 lata temu

bardzo dobry numer, także czekam wiec na pełny album, jest ciężar
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 4 lata temu

Drugi kawałek:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#7

yog 4 lata temu

I zapewne ostatni zwiastun nadchodzącego krążka, tym razem zatytułowany Putrefaction (Eternal Decay):

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#8

Czit 4 lata temu

"Odious Descent into Decay" to kolejne świadectwo, że nie ma co wyrokować kondycji albumu po promocyjnych numerach. Z trójki Fetid, Tomb Mold i właśnie Cerebral Bore, to bohaterowie tego wątku wydawali mi się najmniej interesujący. Po kilkunastu odsłuchach płyt każdej z wymienionych kapel to właśnie "Odious Descent into Decay" słucha mi się najlepiej - w to bagno zapadam się najgłębiej i najtrudniej mi się z niego wygrzebać. Aż dziw, że nikt jeszcze tej płyty tu nie skomentował... nawet @Hajasz ??
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#9

yog 4 lata temu

Na Cerebral Rot taki hajp, że mnie telefon informuje o wyjściu płyty! Że od Fetid i Tomb Mold lepsze to raczej nie mam wątpliwości, tak wynikało już z tracków promocyjnych, ale posłucham całości na spokojnie za dni parę.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#10

Vortex 4 lata temu

Mnie to kompletnie nie wzięło, wręcz się troszeczkę wynudziłem.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#11

Pioniere 4 lata temu

@HUMAN wrzucił do shouta BC z nowym materiałem Cerebral Rot - wydany na promocyjnej kasecie oraz EP-ce przez Parasitic Records pt. Spewing Purulence i zapowiadający nadchodzący drugi album grupy.

Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#12

Blind 4 lata temu

Jak słuchałem (pełną płytę) jakoś kilka/kilkanaście tygodni temu to niezbyt podeszło. Wynudziło, przeleciało, poza pojedynczymi riffami nic z tego mi w głowie nie zostało. Dzisiaj do kawy postanowiłem spróbować jeszcze raz i zaskoczyło. Siadło mocno i poleciało dwa razy. Ślamazarno-średnie tempa, momentami szybciej. Cudne brzmienie. No zgnilizna i bagno, no.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#13

Pioniere 4 lata temu

@Czit ja komentowałem ją z każdym kolejnym odsłuchem na bieżąco w SB ;)

@Blind mnie początkowo podeszło to bardziej od ostatniego Tomb Molda, obecnie coraz bardziej skłaniam się do tego, by postawić im znak równości.

BTW Polecam obadać również, wydany rok wcześniej Realms of Eternal Decay od Outer Heaven - podobną zgnilizną zajeżdżające ścierwo.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#14

Vortex 3 lata temu

Chyba będę musiał się z Cerebral Rot przeprosić, bo ta epka mi idealnie siadła. Trzeba będzie po raz kolejny odpalić "Odious Descent into Decay".
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#15

Szajtan 2 lata temu

Cerebral Rot upichcił nowy album, który pod koniec czerwca ukaże się dzięki 20 Buck Spin. Wjeżdża pierwsze danie.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#16

Czit 2 lata temu

Bardzo dobrze to brzmi. Chyba nawet lepiej niż na poprzedniczce.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#17

Szajtan 2 lata temu

Wcześniej mogliśmy posłuchać utworu "Bowels Of Decrepitude", a teraz czas na ochłap zatytułowany "Vile Yolk of Contagion":

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#18

Pioniere 2 lata temu

Nowy album zdecydowanie plasuje się w czołówce najlepszych tegorocznych dm-owych materiałów.
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#19

Czit 2 lata temu

Kurde, jaka rewelacyjna płyta ten "Excretion of Mortality".

Przebili poprzedniczkę bez dwóch zdań. Odious Descent into Decay mógł się wydawać czasem monotonny, ale tutaj się dzieje, a dzieje.

Zasypali świetnymi riffami, genialnym zgniłym klimatem rodem z najlepszych czasów Autopsy. Do tego ten chory, obrzydliwy i potężny wokal tworzą płytę praktycznie idealną.


Uważam, że lepsze niż "Bushmeat". Do tego co popełnił w tym roiku Dipygus najłatwiej chyba porównać.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#20

Vortex 2 lata temu

Podłączam się pod posta wyżej, może nie jest to nie wiadomo jaka rewelacja, ale na pewno bardzo dobra rzemieślnicza robota, której efektem jest ten bardzo dobry album.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#21

Blind 3 dni temu

Podobno zakończyli działalność. Tak wyczytałem na Metal Collectors Polska i sprawdziłem to na metallum. Rzeczywiście tak jest. Debiut nawet lubiłem, dobry to był bagienny death metal. Chociaż już dawno nie słuchałem. Dwóch członków teraz ma działać pod nowym szyldem, Corpus Offal, a na bandcampie pojawiła się demówka.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#22

yog 3 dni temu

Do demówki i tak nigdy nie dobili pozostałymi wydawnictwami, więc i nie żal mi za bardzo. Niestety był to kolejny zajebisty młody and, który pogrzebało brzmienie z 20 Buck Spin.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Death Metal”