HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

Re: Młode Wilcy i Cmentarne Hieny

#51

HUMAN 5 lata temu

up. jakie mp3 necrobulist muszę mieć na cd, bardzo, bardzo mocne granie stanowcze Tak i zakup cd obowiązkowy
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#52

Ryszard 5 lata temu

Ich nazwa to "No, coś tam Bulist" - tylko napisane po nowoczesnemu ;)
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#53

Ryszard 5 lata temu

Orthostat Brazil


Monolith of Time is our first album, a very heavy record, ranging from slow and doomish parts to blastbeats, guitars like a jackhammer puncturing your brain, and gloomy background vocals. Drums and bass are very clear and independent, enhancing the heaviness even more. The music has a somber mood all along the album, a mood in the vein of Incantation, Dead Congregation, Krypts, by the other hand, it also features lots of odd time signatures and elaborated arrangements.
Warp Chamber USA


Indeed, once I hit play on “Abdication of the Mind,” I was struck by a storm of classic, raw death metal with slightly technical edge. As the band states, there’s a lot of early Suffocation (especially the Human Waste-era), Nocturnus, Demilich and demo-era Morbid Angel weaved into the various threads here.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#54

Ryszard 5 lata temu

DreamLongDead z Grecji poznałem w tym samym czasie co demo Chthe'ilist - czyli w kurwę dawno temu. Przez chwilę prowadziłem z nimi korespondencje i zamówiłem to co mieli na stanie. O ile się nie mylę, na poprzednim forum postawiłem im watek, bo muzyka niby zwyczajna ale zawierająca masę fajnych motywów, zagrywek, melodyjek. Nie inaczej jest z ich najnowszym albumem, który polecę @Pitom, @DeDom i @Humanom. @Pioniere tez może sobie sprawdzić.

Ponakładane linie wokalne, Echa średniotempowej, doomowej śmierci czy Finlandii, mieszają się z modernistycznym podejściem Tribulation czy Emptiness. Kilka sampelków, klawikordów i podobna Wolvennest atmosfera. W sam raz na poniedziałek.



A dla zaciekawionych poprzednie wydawnictwa:

AriseHowlingDarkness: Of Cyclopean Masonry & Non​-​Euclidean Geometry 2015



MadnessDeadGrave - Invocations Three To The ONES That Lurk At The Threshold 2012

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#55

HUMAN 5 lata temu

up. chyba znam, niemniej dzięki za przypomnienie, zaczyna się całkiem dobrze
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#56

Ryszard 5 lata temu

Abominism - Abominism

Lubi który stare Monstrosity, Diabolic czy Krisiun? Jeżeli tak to zaglądnijcie na ich BC aby posłuchać zeszłorocznego Demo:

Pochodzący z USA zespól, spodoba się także fanom nowych dokonań Deicide.

Stephen Baker (Guitars, Bass, Lyrics)
John Dunn (Vocals)
Ian Wright (Audio Engineering)

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#57

Ryszard 4 lata temu

Crucifier - Thy Sulfur Throne on High

https://crucifier.bandcamp.com/album/th ... ne-on-high

Zespól chyba znany. Krajewski, dawno temu wydawał ich demolki. Panowie wrócili właśnie do napieprzania muzyki szatana wydanym w zeszłym roku materiałem. Muzycznie, organiczny, pierwotny amerykanski metal śmierci i wojny. Posepny, obskurny klimat i naprawdę dobre riffki oraz przestrzenna gitara solowa. Jeden szczególik oddzielający ich od reszty war to to ze ta cala wojna to raczej postojowa jest, ataki nie maja nic wspólnego z chaotycznym terrorem, bo zakorzenione są w czytelnym i przemyślanym podziemnym defulcu. W sam raz żeby se kupić z Possessed (o ile ci drudzy rozpierdola)

Deathrune Records DTM062 Poland 2018
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#58

yog 4 lata temu

Jak w Deathrune wydają to na długo nie wrócili raczej, bo nikt nie będzie mógł tego zakupić ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5232
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#59

Hajasz 4 lata temu

Przychylam się bardziej do opcji, że nawet nie mają pojęcia, że coś nowego wydają.

Edit: Na MA widnieje to jako staroć z lipca zeszłego roku i chyba faktycznie nigdzie tego nie ma.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#60

Ryszard 4 lata temu

Nie wiem jak Deathrune ale zauwazcie prosze dwa szczegoly:
a - wklejony link odsyla do oficjalnego BC zespolu
b - na samej gorze jest dodatkowa opcja zakupu, kaseta z Caligari...

https://caligarirecords.storenvy.com/pr ... ne-on-high
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#61

yog 4 lata temu

Ryszard pisze:
6 lata temu
Kolejnym deathowym diabelskim demem bedzie najnowsze demo amerykanskiego Mortiferum. Tym razem bardziej ugrzeczniony i wyraznie rytmiczny styl, srednie tempa i ladnie jezdzaca czy plumkajaca gitarka prowadzaca. Oczywiscie zdarzaja sie gwaltowniejsze fragmenty gdzie tempo przyspiesza jednak sa one raczej tylko i wylacznie urozmaiceniem. Napierdalania od poczatku do konca nie uswiadczymy. Wszystko poprawnie zagrane/zgrane. Pomimo prostoty i niedociagniec brzmi obiecujaco, nawet interesujaco a nawet roznorodnie. Przecietnemu maniakowi smierci powinno sie spodobac. Demilich, Grave Miasma i Horrendous.

Idzie debiut:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#62

Zsamot 4 lata temu

Ryszard pisze:
5 lata temu
O proszę, lepiej późno niż wcale... A może nie ma to żadnej różnicy?

Mieszkasz w Szwecji i ok roku 90tego zakładasz zespół grający klasyczny techniczny thrash / melodyjny i poplątany death metal, po czym nagrywasz dwie taśmy demo i na ćwierć wieku znikasz. Na koniec, z dupy nagrywasz 3 nowe utwory plus odświeżasz stare demo i wydajesz jako debiut... który jest archaicznym ale mimo wszystko ciekawym graniem. Trochę za późno jak dla mnie ale może wypłyną na fali jakiegoś nowego hajpu?

@Zsamot - Purgatorium to jest twoje granie ;) ze szczyptą romantycznego doom gothic death.

Nie podziękowałem Tobie. Właśnie sobie obsłuchuję, bo wrzuciłem na dysk i ... zapomniałem.

Wokalnie nieco obecny Pungent Stench, walcowate, niespieszne tempa. Chyba się polubimy. ;-) Mocno mi przypomina lata 90-te, czyli moje ukochane czasy w metalu.

Nic wybitnego, ale czasem warto coś sobie zarzucić, co nie jest oklepanym schematem.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#63

Ryszard 3 lata temu

Wrzuciłem w shouta a teraz o tu.

Astral Tomb - Chłopacy albo troszkę się pogubili albo słucham za cicho... Niemniej jednak troszkę poradności Autopsow i nieporadności Sackrofucka ulepiło się w średnio-wolno tempowy melodyjny, chaotyczny brzmieniowo, doomowaty death. Prosta muzyka.



A tutaj splicik z 4 sierpnia:



1. Cryptic Shift
2. Replicant
3. Inoculation
4. Astral Tomb

P.S. No i reszta z wishlisty bo nie będę tematów zakładać. Kto chce to sobie kliknie i może się zainteresuje:

200 STAB WOUNDS - Material prosto w ryj. Prosty i rytmiczny. Zapewne nagrany gdzieś na bagnach...



Sempiternal Dusk - Czyli Grave Miasma bez "grave" a raczej cavern. Wrednie średnie tempa, obskurne riffy, przestrzeń... Atmospheric black death metal z ognistymi przyspieszeniami.



Essenz - A to akurat musi być znane na BL... Bo kojarzę logo ale zawsze myślałem ze to jakiś blekk... Dwa lata ma ten materiał...Prasujący skoczny i bezkompromisowy nakurw. Trochę monotonne to ale chuj tam, przecież to black metal z motorówkami a nie rurki z kremem.



Foul - Walcowaty dismowaty death doom



Viral Encephalitis - Nile grające brutala? Nie do końca ale coś kolo tego. Technika, brutaloza i klimatyczne przygrywki. Na BC album dostępny w wersji krótkiej i długiej. Ta pierwsza ma ze 40min i 8 piosenek a druga 17 i.... patrz link.



Grizzly Fetish - 10min japońskiego nienastrojonego jazgotu do d-beatowego rytmu. Mieszanie.



Gramarye - to raczej black ale skoro już wklejam... "Pure necroprophetic black metal art! Gramarye emerge from the depths of infernal blackness with the most captivating black metal demo of the year." No kurwa trzeba sprawdzić.

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#64

Ryszard 3 lata temu

Unurnment

Panowie zaznaczają ze parają się brutalnym technicznym death metalem. I niewątpliwie mają racje ale warto dodać, ze maja na myśli pradawny brutalak z początków lat 90tych. Utrzymany w średnio-szybkich florydzkich tempach - i z młóckom, solówkom i klimatycznym bardzo lekko współczesnym progowym zwolnieniem - a jak. Morbid Angel, Krisiun, ... Kalifornijczycy własnie co wydali Self-immolation Suite EP. Jest ona otrzymana w ww klimatach. Dodam urozmaicona strukturalnie wg najlepszych standardów zarania dziejów gatunku.

Po bardziej organiczna surowice zapraszam do kliknięcia w drugi link, gdzie wpływy morbid angel ładnie współgrają z bardziej nowojorskim, suffocationowatym podejściem. Trzy kawałki bardziej prymitywnej i śmierdzącej diabłem, i siarka sztuki. Wciąż różnorodne i "progresywne". Ladnie szyjo.

Spiritual Penury z 2019



Rozczarowani SIX FEET UNDER.... Proszę sobie w link kliknąć i zapomnieć o Krzysiu 420 ;)
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#65

Kozioł 3 lata temu

Jeszcze chyba na starym brutalu pisałem o młodziutkich @Nebirosach I @Blindach z włoskiego Hadit. Kupiłem sobie taśmę i zapomniałem ...



A tutaj news, boom, ze moja kochana Sentient Ruin wyda im debiut zaraz, niedługo. Chłopaczki podorastały i ciekaw jestem jak ta muzyka zabrzmi, gdy grana przez dojrzałych już chłopów.

HADIT | With Joy and Ardour Through the Incommensurable Path: May 7 2021 | jak będą już dostępne jakieś piosenki to wrzucę ...

Obrazek
Turris Babylonica e stercore facta est.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#66

HUMAN 3 lata temu

up. @Rychu są cycki na okładce nawet więc powinno być dobrze, to demko co wrzucałeś dawniej muszę sobie odświeżyć trochę chyba szybkości brakowało mi wtedy ale dobrze było minimum

Dzięki za info.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#67

Kozioł 3 lata temu

CENOTAFIO z Chile i niektórym już tyle pewnie wystarczy.

Akurat w tym przypadku muszę się zgodzić bo moje zdradzieckie ale wciąż 25% death-metalowe serce automatycznie pyka ze stopkami :D

W ramach deathblackowego dowodu proszę sobie włączyć piękne paręnaście minut. Co za wprowadzenie 1szy kawałek aż tak do 5min... Mistrzostwo



Zwierz idealnie wypatroszony Kawiarnianym death metalem i bezkompromisowym blackiem. Na wysokich obrotach. Długaśne kawałki w których nie ma miejsca na nudę. Haha, jak bieg przez płotki 😁

Turris Babylonica e stercore facta est.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#68

deathwhore 3 lata temu

To Cenotafio to mam, jak ktoś chce to w sumie bez większego żalu mogę sprzedać, dla mie za dużo melodii, za mało dzikiego napierdalania i chaosu.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#69

Kozioł 2 lata temu



2nd pressing, lmtd edition 50 pro-Ferric cassette with 4-panel J-Card and Slip Case
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#70

Kozioł 2 lata temu

Skoro spędzam już poranek na brutalaku, wypadałoby wrzucić jakiś zespól. @Czit @HUMAN @Pioniere

Monochromatic Residua Pokręcone oldschoolowe ale i świeże ścierwo z USA. Spokojnie ląduje w worku tech-death lat 90tych. Gorguts, Pestilence, Cynic... ale i troszkę brudziku i zgnilizny, nowojorskich łamańców oraz rytmicznych zwolnień, możliwe trochę voivodowania, tfu wpływów noise rocka. Z innych nowszych Orbwever w podobnym jest czy był tonie.





Snarling Całkiem całkiem brutal death metal, a ja nie lubię brutal death metalu. Świeże demo wiec potencjał niewątpliwie jest...



Niedługo debiut 200 Stab Wounds - z udostępnionych utworów już mi nie leży ale podobnie jak "Piles of Festering Decomposition", będzie dobrym ochłapem średnio-tempowego deathmetalowego death metalu.

Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#71

Kozioł 2 lata temu

Sami młode wilcowie, tyle ze nie do końca normalne stadko sfora:

Palimpsest. Start 2019. Co za rozpierdol... Wszystko bazuje w agresywnym i bluźnierczym death czy d-grind; Monstrosity, Deicide czy nawet stary Carcass. Tło hałaśliwie i non stop aktywne, przeplatające się z durnymi samplami. 7 minut lunatyzmu podkręconego do 11.



https://www.metal-archives.com/bands/Pa ... 3540464279

Maere — Start 2015. Dwa utwory skalają się na tego singielka — miniaczka dla fanów tuckerowych morbidów czy immolation. 11min.



https://www.metal-archives.com/bands/Mære/3540453735

Thecodontion — Start 2016. Prehistoryczny obskurny i tępy niczym kamień nieociosany death metal bez gitar, jeno podwójnym basem i wbijanym na sile b-bitem. Takie urozmaicone awangardowe autopsy o skamielinach i jeziorach bulionu pierwotnego.



https://www.metal-archives.com/bands/Th ... 3540436873
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#72

Kozioł 2 lata temu

Frightful

Obrazek

Gdański zespolik thrash/death metalowy, założony w 2016r; kilka dni temu debiutujący pierwszym dużym albumem pt. Spectral Creator.



Zrobiłem sobie do śniadania, nawet dwa razy. :o :shock:

Stary "techniczny" grindujacy thrash/death wczesnych lat 90tych + melodyjniejszy death drugiej polowy lat 90tych. Troche Death, troche polskiego Hate czy Heresy, starszy Sparagmos. Pozycja idealna dla lubujących się w reedycjach Thrashing Madness. Mocno średnia ale milo sentymentalna.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#73

Kozioł 2 lata temu

Kojarzy który specjalista Jareda Morana? :mrgreen:
Pytam bo powinien... Dużo go ostatnio...
Dołożę jeszcze Justina Stubbsa, bo on również w Occulsed pogrywa.
Nie ważne, pod spodem zalinkowany następny z dobrych projektów w których uczestniczy. Tym razem powrót do słyszalnie popularnych ostatnimi laty korzeni. Wliczając brzmienie i kompozytorkę. Death Metal, stary, brutalny z ciężkimi dołami które dzisiaj specjaliści nazywają doom metalem. Tyle że w 1991r nikt by tak ich nie nazywał. Pełno zmian tempa, melodyjek i riffów odjeżdżających w różne melodyjne strony świata. Gdzieś tam w uszach Incantation, Funebrarum, Impetigo...
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5232
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#74

Hajasz 2 lata temu

Kozioł pisze:
2 lata temu
Kojarzy który specjalista Jareda Morana? :mrgreen:
Kojarzy, kojarzy ale album bardzo przeciętny aby nie powiedzieć, że nijaki. Czekałem z zaciekawieniem a dostałem płytę po prostu nudną, gdzie chyba oni sami nie wiedzą co chcą grać. Odhaczone, zapomniane, wyjebane.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#75

Kozioł 2 lata temu

Tutaj mogę wkleić, bo poważnie podoba mi się. Po za tym młode chłopacy pasują do watka.
Benothing graja oparty na autopsy i współczesnych zakatarzonych technicznych deathach, mjuzik. Robia to umiejętnie a z debiutanckim Ep Temporal Bliss Surrealms naprawdę brylują pośród wydawnictw w tym specyficznym stylu.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#76

Pioniere 2 lata temu

Od pierwszej melodii, którą się zaczyna, czuć wpływ wspomnianego przez @Kozioła Autopsy - niemniej, jednak gdy przyspieszają, przestaje to tak ładnie bujać i robi się mniej spójne niż przy wolniejszych rytmach.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#77

Kozioł 2 lata temu

A ja bym podmienił cannibal corpse z six feet under. I dodał że magiczne słowo "zakatarzony" oznacza pewien tręd w, no właśnie, brudu Autopsy i technikaliow po staremu w specyficznym staro tribulationowym- morbusowym tępym brzmieniu. Prywatnie, "zakatarzonych dmowych walczykach". Tak to ładnie nazywam. Bardzo lubię ten styl grania ale większość propozycji to nuda.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5431
Rejestracja: 6 lata temu

#78

pit 2 lata temu

Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#79

Kozioł 2 lata temu

Umarly juz Koffin z Estonii. Wydali Nailed into the Coffin demo, Nailed into the Coffin live album, Nailed into the Coffin split, by na koniec przyfasolic EPka pt Nailed into the Coffin :) - Fany OSDM, srednich temp, konkretnego rympania posluchaja z przyjemnoscia.

Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#80

Kozioł 2 lata temu

03.12.2021 poczciwy średnio-tempowy death metal
3-ci album Genocide Pact, USA
'
'
'
20.12.2021 dziwactwo techniczne Autechre death metal
11-ty album Nostril Caverns, Kanada
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#81

Pioniere 2 lata temu

Echoes from the Cistern to debiutancka EP-ka, poruszającego się w rejonach cavernous death doomu, brytyjskiego Sewer Fiend, która ukazała się na kasecie i jako digital nakładem Sewer Rot Records. FFO: Disembowelment, Evoken, Spectral Voice, Autopsy.

Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#82

Kozioł 2 lata temu

Anguine
Ponoć dobre jechanie . Let's find out. @DiabelskiDom - możesz mi pomóc :D


Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#83

Kozioł 2 lata temu

Urushiol Znacznie ciekawsze od najnowszego Immolation, a ze z Ukrainy to i zdecydowanie lepsze od N&$)"@"!l M#*^&m
Rozjechane, dekadenckie, eksperymentalne i obskurne death metale z elementami black. Fani gitary basowej, Autopsy czy O. Pazuzu, czy innych wygibasów i dziwolągów czeskich mogą sprawdzać ten projekt basisty Żółtych kłamliwych Oczów.

released February 13, 2022

P.S. - Z USA, NY nie Ukrainy ;) Zooonk.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#84

Kozioł 2 lata temu

Encenathrakh
Colin Marston, Weasel Walter, Mick Barr, Paulo Henri Paguntalan
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#85

Kozioł rok temu

Assumption - May 20, 2022


Fractal Generator - January 15, 2021
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#86

Kozioł rok temu

Dla wielbicieli Bolt Thrower, wanna be z sąsiedztwa, czyli Birmingham. Znacznie lepsze od Memoriam np
Logo i okładka najnowszego materiału zachęci dzieciaki, zaś muzyka, siedzących w stylu Asphyx, BT czy innych rytmicznych dziarskich starych defuf.

Writhing Shadows



Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#87

Kozioł rok temu

Brud, smród i ubóstwo:

Carcinoma - Labascation


Verberis - Adumbration of the Veiled Logos


Teratoma - Purulent Manifestations
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5431
Rejestracja: 6 lata temu

#88

pit rok temu

Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#89

Kozioł rok temu

split wspomnianego kilka razy Thecodontion i nie wspomnianego parę razy Ceremented nadchodzi. cała płyta pełna death metalu bez ani jednej gitary.



Two no-guitars death metal bands conspire to create a crushing split album of bass-only subversion of metal music's six-strings-centric conventions. The approach is considerably different, however:

THECODONTION signals a sharp turn for their style, a renewed sound which now features a heavy usage of keyboards and Moog-like synthesizers (courtesy of Stefano Allegretti, guitarist/keyboardist of psychedelic death metal band Bedsore), adding to their wailing reverberated lead sections, and the inclusion V.P. and L.S. now performing as stable lineup members. The result is an ethereal, atmospheric death metal sound colliding with their double bass grinding clangor.

CEREMENTED instead chooses an in-your-face, stripped down death/doom metal approach with disturbing bass feedbacks and cavernous low grunts. A dripping horror voyage into primal landscapes of annihilation, alternating slower sludgy sections and faster, ultra-distorted bass riffs. A coarse sonic drape heralding the return of this US band afer their 2019 split with Malefic Levitation.

THECODONTION's side focuses on two prehistoric marine arthropods which both lived during the Cambrian period (about 520 million years ago): the Trilobite and the Hallucigenia. The former was presumably an ancestor of horseshoe crabs and it existed in oceans for almost 270 million years, surviving the Cambrian extinction all the way to the Permian.
The latter was an ancestor of velvet worms and had an eccentric history of study: at first it was thought that this creature walked on its long legs but it has since then been "reversed", its legs being defensive spines on its back instead.
The third song "La torre" is a cover of Italian singer-songwriter Franco Battiato, a massive inspiration for the band and their first foray into clean vocals usage.

CEREMENTED's side deals with destructive forces of nature and cataclysmic events that forever torn away our planet's continuum, the metaphorical force of an extinction which wiped away most living creatures, with only few species surviving.

The cover artwork has been exquisitely executed by Icelandic artist Skaðvaldur (Graveater, Urðun), an abstract depiction of prehistoric invertebrates wallowing amidst the trembling telluric depths of the Earth.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#90

Kozioł rok temu

parę dni temu, w wątku morgoth, padło parę słów o Niemcach death metalach, aż wziąłem ściągnąłem se dwie płyty co by pociągnąć... słucham i tak sobie wymyśliłem, że tamten i wtedy death metal, nie był popularny głównie dlatego, bo większość niemiaszków nie potrafiła grać tak po prostu, dla dzieci... kombinowania i kombinowanie od początku...

Obrazek
ObrazekObrazek
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2895
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#91

Szajtan rok temu

SEEP miażdży tak:
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#92

Kozioł rok temu

Progresywny death metal? Pre-order Lunar Chamber z jednym kawałkiem do odsłuchu. Myślę, ze kilku chłopa zapisze sobie nazwę...
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2895
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#93

Szajtan 10 mies. temu

Genocidal Rites - nowa EP-ka spadkobierców Blasphemy, Black Witchery czy Proclamation nie przynosi żadnej muzycznej rewolucji, nie odkrywa na nowo War Metalu, ale dostarcza (nie)przyjemne dźwięki. Jest wściekłość. Jest wojna. Jest bluźnierstwo.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2895
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#94

Szajtan 9 mies. temu

Godslut to świetny death metal dla koneserów Morbid Angel, Suffocation czy Decapitated, zagrany z totalnym czadem.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2895
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#95

Szajtan 9 mies. temu

Kolejna grupa z potencjałem, pytanie na ile go wykorzystają i czy Pan piekieł będzie kontent. Nekus to cholernie mroczne i surowe granie, wręcz rytualne. Grobowy wokal, niczym krzyk z niedomkniętej krypty.
Nawet jeśli ten krążek to nic odkrywczego, to swoje zadanie spełnia doskonale. Zaznacza wyraźnie pojawienie się na gruzowej scenie. Żaden maniak mulistego death/black metalu nie poczuje się tymi nagraniami rozczarowany.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2895
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#96

Szajtan 9 mies. temu

Składająca się z czterech utworów EPka Kolumbijczyków z Graveyard Winds to ponad 20 minut miażdżącego surowego death metalu, charakterystycznego dla lat 90.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2895
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#97

Szajtan 9 mies. temu

Swoim debiutanckim albumem Rotpit rozpieści miłośników muzycznej zgnilizny. "Let There Be Rot" to wzorcowy death metalowy debiut. Surowy, prosty, ciężki death metal w stylu europejskim skierowany jest do fanów fińskiej szkoły oraz zwolenników starego brytyjskiego death metalu. Jest brutalnie, surowo i odpowiednio klimatycznie.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#98

Pioniere 9 mies. temu

Szajtan pisze:
9 mies. temu
Swoim debiutanckim albumem Rotpit rozpieści miłośników muzycznej zgnilizny. "Let There Be Rot" to wzorcowy death metalowy debiut. Surowy, prosty, ciężki death metal w stylu europejskim skierowany jest do fanów fińskiej szkoły oraz zwolenników starego brytyjskiego death metalu. Jest brutalnie, surowo i odpowiednio klimatycznie.
Jest dokładnie taki, jak na dniach opisałem to na sb podczas odsłuchu ... niemiecko-szwedzko-fiński. Dla mnie to wręcz takie złożenie w jedno oryginalnych formacji, z których pochodzą muzycy: Revel in Flesh, Just Before Dawn i Wombbath. Brytyjczyków jakoś zbyt wiele nie odnotowałem.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5431
Rejestracja: 6 lata temu

#99

pit 7 mies. temu


Dużo Autopsy, trochę Hellhammer i Discharge, doomu i wolnego hc punku. Ma to sens?
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#100

Kozioł 7 mies. temu

odłożyłem sobie. zaraz zrobię kawę i na śniadanie pojemy...
Turris Babylonica e stercore facta est.

Wróć do „Death Metal”