Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

Decomposed (UK)

#1

pp3088 5 lata temu

Obrazek
Decomposed to zespół z Południowego Londynu założony w 1990 roku. Panowie zafascynowani dźwiękami ówczesnej sceny death metalowej postanowili dołożyć do niej swoją cegiełkę.

Pierwsze demo to jeszcze typowy death metal w tempach średnich, ale od drugiego dema Ego Sum Lex Mundi mamy już do czynienia z rasowym death doom metalem. W 1992 roku wydają EP-kę, a rok później bardzo dobrego pełniaka Hope Finally Died... I faktycznie nadzieja umarła, bo pomimo ogromnego potencjału i bardzo dobrej płyty zespołowi nie udało się wybić.

Z perspektywy czasu ciężko wskazać co spowodowało taki stan rzeczy, ale jedno jest pewne. Candlelight Records nie zadbało o swoich podopiecznych. Gdyby zespół należał do Peaceville to dzisiaj mówilibyśmy o czwórce z Peaceville, a Decomposed byłoby wymieniane jako jedna z najważniejszych kapel nurtu. Bo tak przecież powinno być...

Sama muzyka to rasowy death doom metal, ale ten z gatunków mocno udeathowionych. Z tego powodu oraz z charakterystyki gatunkowej demówek wrzucam temat do działu Death Metal. Jeżeli ktoś lubi death metal w tempach średnich to z pewnością znajdzie coś tu dla siebie.

Obrazek
Dyskografia:
1990 - Sermons of Morbidity [demo]
1990 - Dying Diseased [demo]
1991 - Ego Sum Lex Mundi [demo]
1992 - Promo [demo]
1992 - The Funeral Obsession [EP]
1993 - Hope Finally Died...




Skład:
Tim Spear - Drums (1990-?) ex-Collapse
Harry Armstrong - Vocals, Bass (1990-?) End of Level Boss, The Earls of Mars, ex-Collapse, ex-Hangnail, Noisepicker, The Winchester Club, ex-Reactor, ex-Rise to Addiction, ex-Lord of Putrefaction, ex-Firebird
James Ogawa - Guitars (1991-?) ex-Collapse, ex-Hangnail, ex-End of Level Boss
Pete Snasdell - Guitars (1992-?)
▼ Byli muzycy
Alastair Riddell - Guitars (1990-1991) Brule, ex-Blood Island Raiders, ex-Age of Taurus, ex-Pombagira, ex-Sourvein (live), ex-Crowning Glory, ex-Mourn, ex-Carnival of Souls, ex-Evil Knievel, ex-Mindfield
Najbardziej death metalowy utwór z debiutanckiej płyty:



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Decomposed/8015
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 5 lata temu

Nie słyszałem nic ponad pełną płytę, więc nie wiem, co ten zespół robi w dziale death metal :P Co do tej wielkiej czwórki to uważam za przesadę, bo ten album by mógł góra z Anathemą konkurować, choć dla fanów gatunku z pewnością Decomposed jest rodzynkiem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#3

pp3088 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Nie słyszałem nic ponad pełną płytę, więc nie wiem, co ten zespół robi w dziale death metal :P Co do tej wielkiej czwórki to uważam za przesadę, bo ten album by mógł góra z Anathemą konkurować, choć dla fanów gatunku z pewnością Decomposed jest rodzynkiem.
As The Flower Withers jest jak wiadomo poza konkurencją. Natomiast Hope Finally Died... jak najbardziej może konkurować z Serenades czy Gothic/Lost Paradise. Tak uważam, a pewnie 2 płyta byłaby jeszcze lepsza jak to w zwyczaju mieli brytole robić w tamtym czasie.

Sporo death metalu w ich muzyce, ale jak chcesz to przenieś.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 5 lata temu

News z obozu martwego Decomposed.

Dark Descent Records w kolaboracji z Me Saco Un Ojo Records wydadzą reedycję EP-ki The Funeral Obsession wraz z demosami (w tym jednym wcześniej niepublikowanym). Wedle planu, wydawnictwo ma ukazać się w 2019 roku.
https://www.facebook.com/DarkDescentRecords/videos/1815729718488272/ pisze:Dark Descent Records and Me Saco Un Ojo Records have sealed a pact with the UK’s formative doom/death band Decomposed to release the long out-of-print 1992 EP “The Funeral Obsession” along the band’s earlier demos (including an unreleased demo). We’ve been working on this project for a year now and hope to have more details available soon. Expect a 2019 release.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

#5

Sacrum_Profanum 5 lata temu

Hope Finally Dead...Dobry klimat stypy, trochę jakbyśmy się ułożyli w kojo ze świeżowykopanym truchełkiem :D. Walcowate riffy, całkiem przyjemny wokal, stypa, namacalna wręcz :D. Dobry album, na spokojne popołudnie gdy za oknem nakurwia jesień zmieszana z niby zimą. TFO nie obczajałem, ale to kwestia czasu.
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#6

Nebiros 4 lata temu

Dopiero ostatnio zaznajomiłem się z bohaterami tematu - debiut jest rychtig dojebany. Konkretnie zatęchła muza, idealnie balansująca między obskurnym Deathem, a stypiastym Doomem. Brudne to i syfiaste do bólu, a jakie klimatyczne.

W sumie ciężko jednoznacznie stwierdzić czy mogliby zostać okrzyknięci czwartym członkiem Peaceville'astej doom-załogi, bo jednak wg mnie jakieś tam demoski i debiut to ciut za mało, żeby z nich robić legendę gatunku. Z drugiej zaś strony, chuj wie czym by jeszcze byli w stanie dojebać do pieca gdyby istnieli, więc może, może... :)

Niemniej jednak dla lubiących takie granie, chyba rzecz obowiązkowa, aż mi smutno, że ich wcześniej nie znałem.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#7

yog 4 lata temu

Miesiąc temu wyszedł repress The Funeral Obsession sumptem Me Saco Un Ojo Records.

Obrazek

Tylko winyl.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#8

yog 3 lata temu

Obrazek
Wyszła kompilacja demówek: Sermons of Morbidity, Inscriptions (tzw. Promo z 1992) i Ego Sum Lex Mundi oraz jednej niewydanej z 1995 roku (instrumentalnej) w Me Saco Un Ojo / Dark Descent. Na cd jeszcze się zmieściła epka The Funeral Obsession.

Nazywa się to Laid to Waste.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#9

kurz rok temu

pp3088 pisze:
5 lata temu

As The Flower Withers jest jak wiadomo poza konkurencją. Natomiast Hope Finally Died...
… jest jak najbardziej na tym samym poziomie, tylko płyt wydany później.

Wróć do „Death Metal”