Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5230
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Nightfell

#1

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Pochodzący z Portland duet Nightfell gra zajebisty death metal połączony z black metalową aurą. Wydali już dwie duże płyty, z których ja jaram się tą pierwszą, bo drugiej nie słyszałem. Grają oni sobie ten swój decior w takim średnio wolnym tempie, a ciary idą po plecach. Nie ma tu jakichś fajerwerków czy elementów zaskoczenia, a jednak kult się sączy z głośników. Lubią sobie pograć, bo kawałki trwają po 6 min z hakiem, gitarki rzeźbią ciekawe melodie, a pan na wokalu elegancko ryczy z delikatnym pogłosem. Całość podobna do takiego mocniejszego At The Gates no i super. Muszę sprawdzić jeszcze, co tam na drugiej płytce wymodzili, ale debiut fachowy.

Dyskografia:
2014 - The Living Ever Mourn
2015 - Darkness Evermore



Skład:
Tim Call - Drums, Vocals Aldebaran, Ardour Loom, Mournful Congregation, Sempiternal Dusk, Terror Oath, The Howling Wind, The Warwolves, Weregoat, Saturnalia Temple (live), ex-Aghori, ex-Tusks of Blood, ex-Ealdath, Dolven, ex-Hail, ex-Shadow of the Torturer, ex-Splatterhouse
Todd Burdette - Vocals, Guitars, Bass Tragedy, Severed Head of State, Trauma, Warcry, ex-Call the Police, ex-Copout, ex-Deathreat, ex-Funeral, ex-His Hero Is Gone, ex-Rueben James
▼ Muzycy koncertowi
Derek Willman - Bass (2016-present) Hellshock, From Ashes Rise
V.B. - Guitar (2016-present) Aldebaran, Sempiternal Dusk, Weregoat, Vassafor (live), ex-Anhedonist, ex-Excommunion, ex-Shadow of the Torturer
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ni ... 3540381039
BC: http://nightfell.bandcamp.com/music
BC: https://20buckspin.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#2

pp3088 6 lata temu

Bardzo fajne granie. Jakiś czas temu chciałem sprawić sobie ich pełniaka, ale czekam na przecenę. Znaczy - znam debiut. Obiecywano mi black metal wymieszany z crust punkiem i doomem. Taka mieszanka działa na moją wyobraźnie i zjarałem się jak JPII na kremówkach. Co dostałem na płycie? Melodyjny doom death z elementami blacku i szczątkowym punkowym posmakiem. Tym też nie pogardziłem i z płyta się polubiłem. Czasem wracam.

Nazywanie tego wolniejszym At The Gates może trochę chłopakom zaszkodzić. Rozumienie melodii jest tu trochę, bliższe właśnie doomowi/death-doomowi.

Te punkowe inklinacje mogą wynikać z faktu, że Wokal/Gitara/Bass to facet z His Hero Is Gone. Perkusista grał w masie kapel - ja go znam z Aldebaran i Mournful Congreagtion (funeral doomy).
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#3

yog 4 lata temu

13 września 2019 roku - nowa płyta Nightfell - A Sanity Deranged w 20 Buck Spin. Track o nazwie The Swallowing Of Flies znajdziecie poniżej.



Kiedyś tam poprzednich dwóch albumów sobie słuchałem i nawet mi to leżało.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 4 lata temu

Drugi promocyjny utwór, No Life Leaves Here.

Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Death Metal”