Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1661
Rejestracja: 6 lata temu

Hissing

#1

porwanie w satanistanie 5 lata temu

Obrazek
Dobra, jest tak: chłopców jest trzech, Zach, Sam i Joe, mieszkają w Ju Es Ej i grają razem od 4 lat. W tym czasie nie próżnowali, bo wymodzili dwie EP-ki, demo, splita i pełniak, który ukazał się w zeszłym miesiącu. A co właściwie grają? A coś, co poniekąd brzmi tak, jak wygląda okładka ich debiutu:



...czyli dość enigmatycznie, a jednak sugestywnie. W reckach na MA znalazłem porównanie do skrzyżowania Hate Eternal z Behemoth, które wydaje mi się dość z dupy, bo ja tu słyszę raczej bękarta Gorguts i Immolation, którego przez wszystkie te lata trzymano w kopalni. Dośc oczywistym skojarzeniem będzie Portal, ale to jest jednak granie nieco przystępniejsze i jakies takie bardziej... plastyczne? Tak czy siak - dobra rzecz.

Skład:
Zach - Bass (2014-present), Vocals (2014-present)
Sam - Drums (2014-present) Forest of Grey, ex-A God or an Other, ex-Addaura
Joe - Guitars (2014-present)

Dyskografia:
2015 - Hissing [EP]
2016 - MMXVI [demo]
2016 - Hissing [EP]
2017 - Sutekh Hexen / Hissing [split]
2018 - Permanent Destitution
2019 - Burning Door [EP]

EP-ki:




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Hissing/3540408700
BC: https://hissingseattle.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#2

Ryszard 5 lata temu

Bardzo dobra. Obczaiłem całkiem niedawno przy okazji badania PHOBOS i jakoś tak obydwie weszły mi jako death i blackmetalowa wersja podobnego podejścia. Z nowym portal dużo wspólnego plus Immolation, jakieś solidne industrialne, ambientowe czy noisowe elementy (zaznaczcie se te "właściwe" bo ja się nie znam) i po części brzmienie. Kolejna solidna kapela dusznego gruzowego i nowoczesnego grania śmierci.

Bardzo mocne kompozycje czynią z nich interesującą pozycję niekoniecznie z powodu modnych elementów.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1661
Rejestracja: 6 lata temu

#3

porwanie w satanistanie 5 lata temu

Ano właśnie, to jest nowoczesne, ale nie na zasadzie inkorporowania tych nowych patentów jak leci, tak dla zasady, tylko w ramach konkretnej, przemyślanej muzy z wyrazistym charakterem. Kompozycje - słowo klucz.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 4 lata temu

Wczoraj premierę miała nowa epka, Burning Door.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#5

HUMAN 4 lata temu

Super, debiut oczywiście mam i jest świetny.

ps. Pozdro dla @RYcha jeśli tu jeszcze zagląda !
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4125
Rejestracja: 7 lata temu

#6

DiabelskiDom 4 lata temu

Słuchałem dzisiaj po raz pierwszy debiutu i zainteresowało mnie na tyle, że na wieczór odpaliłem sobie ponownie. Pierwsze skojarzenie - wolniejsze, death/doomowe Infernal Coil. Z pewnością będzie dalej badane.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#7

Szajtan rok temu

Nowa płyta będzie nosiła tytuł Hypervirulence Architecture. Krążek będzie dostępny nakładem Profound Lore Records. Album ukaże się 15 lipca, a poniżej jeden z numerów do sprawdzenia.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#8

yog rok temu

Jutro nowy Hissing, a jak kto chce bardzo już teraz posłuchać, to jest na jutubach Profound Lore. Natomiast żeby nie było wam zbyt łatwo, to wkleję bandcampa, na którym całej płyty jeszcze nie ma.

Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Death Metal”