Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4207
Rejestracja: 7 lata temu

Cauldron Black Ram

DiabelskiDom 6 lata temu

Obrazek
Australia to ma jednak dużą bazę ciekawych kapel. Przed państwem Cauldron Black Ram, powiązany personalnie z takim StarGazer czy Mournful Congregation. Death/black metal z korsarskim szczękiem oręża w tle. Na koncie trzy duże albumy z których najlepiej wypada ostatni, czyli "Stalagmire". Ciekawy był też debiut, natomiast wybitnie nieciekawy był jego następca czyli "Slubberdegullion", ewidentnie śmierdzący brakiem pomysłu i zapchajdziurstwem. Tak czy inaczej - na pierwszym i ostatnim panowie łoją bardzo nośny a jednocześnie dość złożony mix death metalu z blackiem. Utwory krótkie, riffy soczyste, brzmienie bardzo dobre. Nie spodziewam się ruchu w tym wątku, ale może znajdzie się ktoś kto zna ten projekt?

Skład:
Esh - Drums, Vocals (1996-present) Intellect Devourer, Martire, Road Warrior, StarGazer, Johnny Touch, ex-Lord of the Command, ex-Misery's Omen, ex-Myrddraal, ex-Denouncement Pyre, ex-Mournful Congregation
Alim - Guitars, Vocals (1996-present) Martire, Mournful Congregation, StarGazer, ex-Fear Thyself, ex-Lord of the Command, ex-Misery's Omen, The Esoteric Connexion, ex-Zemial (live), ex-Johnny Touch
Ben Newsome - Vocals, Bass (2013-present) Abstract the Light, Intellect Devourer, Mournful Congregation, Road Warrior, Johnny Touch
▼ Byli muzycy
Anunnaki - Bass Nocturnes Mist, ex-StarGazer
Ishum - Vocals, Bass (?-2013) Imminent Psychosis, Intellect Devourer, ex-Order of the Buzzard
Dyskografia:
1997 - Cauldron Black Ram [demo]
2002 - Misery's Omen / Cauldron Black Ram [split]
2003 - The Devil Bellied Seven Inch [EP]
2004 - Skulduggery
2010 - Slubberdegullion
2011 - The Poisoner Maxi-EP [EP]
2014 - Stalagmire
2018 - Cauldron Black Ram / Sempiternal Dusk [split]
2020 - Slaver




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ca ... _Ram/14440
BC: https://cauldronblackram.bandcamp.com/music
Panzer Division Nightwish

Tagi:
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Ryszard 6 lata temu

To jedziesz do Holandii?
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17552
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Ten drugi album sobie należy darować, ale poza tym bardzo fajna kapela i parę radosnych wieczorów z rumem może zapewnić.

Zachęcam także do obadania blackowego Misery's Omen tychże typków, bo również zacna muzyka.

A no i kolesie też w Martire napierdalali, szacowny war metal dla zwolenników bestialstwa.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17552
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

Czwarty album australijskich piratów z Cauldron Black Ram wyjdzie 22 maja 2020 roku w 20 Buck Spin, żeby nie było za mało dwudziestek. Zatytułowany będzie Slaver, a poniżej możecie posłuchać utworu Dziwka na wojnę, tudzież Dziwka wojny, jak kto woli.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2995
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 3 lata temu

Sprawdziłem, ten nowy album ale jakoś nie zachęciło do badania reszty. Jakieś takie na siłę granie mi się wydawało....
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5348
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 3 lata temu

Dobrze napisane. Nie znałem tego ale sprawdziłem bo logo 20 Bucks wzywało. Nuda, nuda, booooring. Przesłuchałem wszystkie płyty ale nic nie znalazłem na nich dla siebie. Niby dobry death metal ale taki w stylu jak to mówi młodzież "Disinterested Handjob".
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

Czit 3 lata temu

Na mnie też nowy płyt nie zrobił większego wrażenia niestety.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)

Wróć do „Death Metal”