HUMAN
Tormentor
Posty: 1569
Rejestracja: 7 lata temu

Weapon

HUMAN 6 lata temu

Obrazek
Weapon to zespół grający muzykę na pograniczu black i death metalu z licznymi odniesieniami do religii, okultyzmu i wpływami kultury hinduskiej. Powstaje w 2003 roku z inicjatywy Mashruka Huqa, działającego pod pseudonimem Vetis Monarch w kanadyjskim Calgary, jednak ze względu na jego powrót do rodzinnej Dhaki, to w Bangladeszu powstają dwa pierwsze wydawnictwa - demo Within the Flesh of the Satanist oraz EP-ka Violated Hejab.

Po powrocie do Kanady, tym razem osiedla się w Edmonton, Weapon wydaje kolejną EP-kę oraz trzy albumy, jednakże kapela zawiesza działalność w 2013 roku. Przez zespół przewija się kilka znanych postaci sceny warmetalowej, m.in. muzycy Revenge, Sacramentary Abolishment czy Antediluvian - odpowiednio Chris Ross, Paulus Kressman i Dylan Atkinson. [dop. - yog]

Może powrócą......
Skład:
Vetis Monarch - Bass (2003-2004), Vocals, Guitars (2003-2013)
The Disciple - Drums (2008-2013) Amphisbaena, Rites of Thy Degringolade, Warmarch, ex-Ouroboros, ex-Witchblade, ex-Crypt, ex-Sacramentary Abolishment, ex-Gloria Diaboli, ex-Incantation (live)
Kha Tumos - Bass (2009-2013) Warmarch
▼ Byli muzycy
Kapalyq - Bass Orator, ex-Barzak
Sabazios Diabolus - Bass Lust, ex-Obedience Paradigm, ex-Ouroboros
Agni Nethra - Bass Revenge, ex-Axis of Advance, ex-Blood Revolt, ex-Conqueror (live), ex-Sacramentary Abolishment
Nohttzver - Drums ex-Nafarmaan
Arcan of Death - Drums (2007-2008) Begrime Exemious, Revelator, ex-A.M.S.G., ex-Gloria Diaboli
Menschenfiend - Guitars (2007) Revelator, ex-Vehement, ex-Begrime Exemious, ex-Ouroboros
Apostle VIII - Guitars (2009-2011) Amphisbaena, Antediluvian, Rites of Thy Degringolade, ex-Miskatonic
Rom Surtr - Guitars (2011-2012) ex-Minax, ex-Quietus, ex-Sonorous Odium
▼ Muzycy koncertowi
Vileblood Dahcnial - Guitars (2007-2008, 2012)
Dyskografia:
2004 - Within the Flesh of the Satanist [demo]
2005 - Violated Hejab [EP]
2008 - Para Bhakti... Salvation [EP]
2009 - Drakonian Paradigm
2010 - From the Devil's Tomb
2012 - Embers and Revelations
2013 - Naga: Daemonum Praeteritum [kompilacja]





MA: https://www.metal-archives.com/bands/Weapon/39684
BC: https://weaponchakra.bandcamp.com/music
BC: https://agoniarecords.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/theweaponchakra

Tagi:
Endymion
Master Of Reality
Posty: 296
Rejestracja: 6 lata temu

Endymion 6 lata temu

Znam tylko From the Devil's Tomb i bardzo mi się podobało. Niestety, brak mi czasu by sprawdzić resztę wydawnictw. Może się w końcu wezme...
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17554
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Pozwoliłem sobie dodać nieco info do tematu i link do bandcampa ostatniej płyty.

Weapon się moim zdaniem wybija z warmetalowej przeciętnizny dzięki tym hinduskim wpływom wprowadzającym już w zasadzie od pierwszych wydawnictw transową atmosferę znaną prędzej z twórczości kapel pokroju Inquisition niż bestialskiej sieki. Zdaje się też, że spopularyzowali w metalowej ekstremie ten cały hinduskie opowieści i pewne zagrywki stosowane dziś choćby przez Cult of Fire czy Acherontas. Warto też zauważyć, że gitary grają rozróżnialne, wręcz melodyjne motywy i nie jest to jazda na pełnej prędkości. Zachęcam do obadania, miłośnikom Archgoat pewnie przypadnie do gustu.

A, ta kompilacja z 2013 roku, Naga... to są dwie EP-ki i demos wydane przed debiutanckim albumem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4663
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 6 lata temu

Uwielbiam kapelę i bardzo żałuję, że się rozpadli mimo potknięcia jakim była ostatnia płyta na tle dwóch poprzednich, wolniejszego, bardziej deathmetalowego Drakonian Paradigm oraz bardziej blackowego From the Devil's Tomb. Obie doskonałe, stojące na pograniczu gatunków, zahaczające o melodyjność. Widać w tym było talent kompozycyjny i pomysł na granie. Gorzej ze wspomnianą trójką, bardziej repetatywną, a przez to po prostu momentami nudną. Bardzo ją promowali przed wypuszczeniem, a kiedy okazało się, że nie jest to tak dobre jak zakładali, popłakali się i zerwali współpracę. Tak odbieram rozpad kapeli. I nie wiem jak to jest z tą modą na sanskryt, czy to oni rzeczywiście ją rozpoczeli, lecz w tym przypadku byłoby to usprawiedliwione zważywszy na pochodzenie części składu. Szkoda, wielka szkoda dla metalu. Ale pozostawili dwie świetne płyty i miejmy nadzieję, że nagrają jeszcze coś fajnego pod innymi szyldami.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Pozwoliłem sobie dodać nieco info do tematu i link do bandcampa ostatniej płyty.

Weapon się moim zdaniem wybija z warmetalowej
Nie mam pojęcia czemu przyrównujesz ten zespół w jakikolwiek sposób do war metalu. I nie jest to zarzut, bo znam tylko drugą płytę. Po prostu nie mam pojęcia. Wcześniej grali brutalniej? Bo From The Devil's Tomb to raczej takie granie w stronę skrzyżowania Destroyer 666 i Dissection.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17554
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Na trójce Embers and Revelations to oni grają war metal moim zdaniem, wzbogacany mocno gitarami thrasho-heavymetalowymi etc, ale jak leci sieka to jest to war metal, tylko może nie taki nakurw, jak Revenge :P EP-ka z 2008 rzeczywiście bardziej thrashowa już jest, poza wokalem w zasadzie. Więcej to dawno temu słyszałem, ale w sumie może z nazwy trochę zawsze tę kapelę za warmetalowców postrzegałem? :P Tylko weź tutaj też pod rozwagę, że ja bym np. Rise of the Predator, otwieracz Phoenix Rising D666 pod warmetal też podciągnął :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4663
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 6 lata temu

No nie wiem. W ten sposób, to można powiedzieć, że każdy zespół grający prosto, żeby nie powiedzieć prostacko, rzeźbi war metal. Moim zdaniem w muzyce Weapon nie ma krzty takiej muzyki, zważywszy na brzmienie i kompozycje kawałków. Dlatego też jestem zdziwiony wrzuceniem do szuflady razem z Blasphemy i Conqueror.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Ryszard 6 lata temu

Zgoda co do Paradigm-ki i Tomb-ki. Bardzo mocne pozycje zawierające muzę pozytywnie chwytliwą, w chuj melodyjną, charakterystyczną. Do dzisiaj mam w głowie fragmenty czarnego metalu śmierci from the devil's tomb. Przebojopisanie niemal jak u M.Angel. Wczesniejsza płytka bardziej zamknięta i ograniczona ale wciąż mocno "specjalna". Trójka zawiera niestety niewyróżniające się z tłumu nagrania. Podobnie jak z grace desecrator z ponadczasowymi hitami na sign of doom i nienajgorszym ale tylko przeciętniactwem na insult.

War Metal? Nołp. Te gwałtowne kanonady to wciąż defulec...
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!

Wróć do „Death Metal”