Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

Re: Portal

#51

DiabelskiDom 6 lata temu

Endymion pisze:
6 lata temu
Świetny jest ten nowy Portal, choć obawiam sie, ze wolta stylistyczna jakiej dokonali na ION, niektórych moze zrazić. Nie jest to juz ściana dźwięku, brzmienie jest bardziej klarowne, w komozycjach jest więcej przestrzeni i trupiej atmosfery.
Przecież już "Vexovoid" (dla mnie najlepszy matex) było przystępne w porównaniu ze starymi. Mnie taka forma jak na poprzedniku bardzo pasuje, jeśli zmiksują to z chaotycznym noise to może wyjść z tego arcyciekawa płyta.
Panzer Division Nightwish

Tagi:
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#52

HUMAN 6 lata temu

płyta zamówiona !
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#53

Ryszard 6 lata temu

Robię sobie nowy album i nie zauważyłem spadku formy. Wchodzi normalnie praktycznie z miejsca. Kompozycje są pokręcone i interesujące, zresztą jak zawsze. No rzeczywiście, zmieniło się brzmienie.... nie, nie zmieniło się... jest tylko klarowne ale przecież to nic nie zmienia.... Gitary piłują i heblują, perkusja szatkuje a rytmika udaje awangardową. Stary dobry portal tyle że w tradycyjnym sosie.

Gorący chlebek ION to Tesla Cthulhu Death Metal, w klasycznym deathowym stylu, lepszy od wymienionych poniżej MA i Immo. Ten sam poziom ale osłuchane już klasyczne wpływy ubieraw XXI wieczne łaszki. Progres ponad stagnację.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#54

Wędrowycz 6 lata temu

Właśnie zakończyłem nockę z całą dyskografią Portal, przy okazji zaliczając pierwszy odsłuch "ION". Wszyscy zapowiadali zmiany i jakieś obawy z tym związane się tu i ówdzie przewijały. Zmian wielkich nie ma w moim odczuciu, owszem brzmienie jest może trochę bardziej klarowne, zmienił się strój gitar, bo tym razem panowie lecą w standardzie E, no i jest może nieco więcej przestrzeni na tym albumie w stosunku do poprzednich. Dalej słychać, że to jedyny w swoim rodzaju, stary dobry Portal. Skład zresztą widzę ten sam co na "Vexovoid", więc nie wiem o co kaman, bo Horror Illogium też coś o tym wspominał zdaje się w wywiadzie dla BardoMethodology. Bardzo mi przypadł ten materiał do gustu i po chronologicznym odświeżeniu reszty, mogę śmiało postawić go wśród swoich ulubionych Portalowych nagrań - najlepsze są dla mnie "Outre", "Vexovoid" i "ION" właśnie, zaraz za nimi, zaledwie pół punktu niżej są eq aequo "Seepia" i "Swarth". Wszystkie epki/splity/dema już niżej stoją. Pełniaki krótko mówiąc rozpierdalają w drobiazgi, każdy przy tym jest nieco inny.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#55

yog 6 lata temu

Kurde, a mi jakoś Vexovoid nie wszedł zupełnie i skończyłem na góra dwóch odsłuchach. Chyba sobie będę musiał zrobić portalową powtórkę przed odpaleniem tej nowej.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#56

Pioniere 6 lata temu

Zacznij od nowej i słuchaj dyskografii "wstecz" - zobaczysz, co z tego wyjdzie. Mogą być nieco inne wrażenia niż u @Wędrowycza.
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#57

Nucleator 6 lata temu

Zajebista płytka i mocny cios w twarz na początek roku! Wokalista znów nie zawiódł, jego partie są obłąkane i pięknie kontrastują ze świdrującymi gitarami i nieokiełznaną perką. Na bardziej przejrzystym brzmieniu zyskały same kompozycje - teraz z pełną krasą uwodzą feerią ukrytych smaczków, które okazują przed napalonym słuchaczem. Mimo tego to nadal Portal - szalony i obłąkańczy, który masakruje po głowie niczym potężny kac w niedzielny łódzki poranek poimprezowy. Riffy w Phantom wyrywają z butów ze skarpetkami. Cieszę się, że summa summarum wolta brzmieniowa wyszła im na dobre.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#58

Wędrowycz 6 lata temu

Niby rok się dopiero zaczął, a u mnie nowy Portal to już płyta 10/10, a zatem jeżeli nic jej nie przebije będzie ona moim topem roku.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#59

yog 6 lata temu

a ile w 2017 miałeś tych 10/10, z ciekawości? :p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#60

Wędrowycz 6 lata temu

Też 1 - Tetragrammacide.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#61

Vortex 6 lata temu

Ryszard pisze: lepszy od wymienionych poniżej MA i Immo.
Wędrowycz pisze: Niby rok się dopiero zaczął, a u mnie nowy Portal to już płyta 10/10
Dodałbym, że jeszcze lepsze od Incantation.

To prawda, to co się wyprawia na "ION" to jest czysty obłęd i szaleństwo, stworzenie tak nienaturalnych wybrzmień jest godne tej oceny.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#62

Ryszard 6 lata temu

Bez względu nt czy grają ścianę dźwięku czy klarownie, nieprawdziwe są informacje nt rzekomej przestrzeni. Mamy starą znajomą klaustrofobie i totalnie beztlenowe naparzanie. Jeżeli chodzi o gat. Death Metal jest to niezmiennie gęste i pokomplikowane granie, jednak wciąż niemiłosiernie suche I ograniczone. Mamy do czynienia z muzyczną czarną dziurą; olbrzymia masa i gęstość w obrębie bardzo bardzo bardzo bardzo ograniczonej przestrzeni. Dokładnie tak jak wcześniej. Wyraźniej czy klarowniej nie znaczy od razu "przestrzennie".

Przy przestrzennym portalu, immolation musiało by być zespołem atmosferycznym :)
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#63

Ryszard 6 lata temu

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#64

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

Mialem dzisiaj placka w roncach.Pan w sklepie chcial 32 euro.Usmiechnalem sie.A powinienem go strzelic w pysk!!!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#65

Ryszard 6 lata temu

Było go połamać i dopiero wtedy roześmiać się szczerze, o tak :D
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#66

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

Ladny usmiech.

Placek zamowiony,odbior na koncercie Pestilence.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#67

DiabelskiDom 6 lata temu

A ja posłuchałem sobie w 320 kbps i powiem tak: Vexovoid przebity nie został ale album całkiem dobry. I wcale nie jest jakoś wielce zapowietrzony jak to niektórzy piszą. Powiem więcej - uważam, że Vexopróżnia momentami byłą bardziej przystępna niż ION.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#68

Vexatus 6 lata temu

Kompletnie nie czaję tego zespołu. :) Akurat muszę trochę odpocząć od tego czego słucham niemal codziennie to może się za nich zabiorę...



Można przegapić moment, w którym zaczynają grać. :)
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#69

Ryszard 6 lata temu

@jogi pisze o plagiatach. Wstęp I pierwszy track to kopia blessed are the sick. ;)

Płyta przejrzystrza I "odarta z trve portalowego soundu" spadając do kategorii zwykłego dm wciaz pozostaje w kurwe mocnym albumem. Mnie osobiscie jara bardzo mocno. Praca gitar to czysta przyjemnosc. Pokręcona specyfika Immolation, kilka normalnie epickich riffów, brazylia, altars of madness... brzmienie, a-rytmika, zmiany tempa itp to już inny level I XXIw. Satanistyczne Ulcerate. ION broni się przede wszystkim tym że wychodzac z "ukrycia" obnazyl swoje wyprzedzajace dzisiejszy standard pomysly na swieze piosenki deathmetalowe. Aktualnie kazdy moze wylapac standardowe wplywy, jednak Portal podaje je inaczej odstajac of peletonu classic death metal, death/black, thrash/black latami kopiujących te same rozwiązania. Chciałbym usłyszeć Teitanblood z takim błękitnym brzmieniem.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#70

DiabelskiDom 6 lata temu

Vexatus pisze:
6 lata temu
Można przegapić moment, w którym zaczynają grać. :)
Chyba słuchając na prykach komputerowych :D
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#71

Wędrowycz 6 lata temu

DiabelskiDom pisze:
6 lata temu
Vexatus pisze:
6 lata temu
Można przegapić moment, w którym zaczynają grać. :)
Chyba słuchając na prykach komputerowych :D
Ja słucham ostatnio tylko na kompie i bez problemu na moim kijowym 5.1 zestawiku gra i buczy elegancko.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#72

Vexatus 6 lata temu

A ja akurat odpaliłem ten koncert z YT na telewizorni. To o przegapieniu momentu w którym zaczynają grac to oczywiście żart, ale jakość zapisu tego koncertu nie jest zbyt ciekawa. A poza tym ja mam dzisiaj coś z uszami - może się przejdę do laryngologa na płukanie uszu. :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#73

yog 6 lata temu

Polecam płukanie uszu, nie żałuję zupełnie ostatnio wydanych tak stu złotych :P

Portal z live na youtube to trochę hardkor pomysł, na przekonywanie się do zespołu, który i tak jest już solidnie zagmatwany brzmieniowo, nie sądzisz? :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#74

Vexatus 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Polecam płukanie uszu, nie żałuję zupełnie ostatnio wydanych tak stu złotych :P
Uskuteczniam takie coś regularnie co 2 lata, ale w zeszłym roku jakoś zapomniałem.
yog pisze: Portal z live na youtube to trochę hardkor pomysł, na przekonywanie się do zespołu, który i tak jest już solidnie zagmatwany brzmieniowo, nie sądzisz? :P
W przypadku tego zespołu to jest bardzo zły pomysł. Akurat ten koncert jakoś nieszczególnie nagłośniony - na płytach brzmi to zdecydowanie lepiej. Posłucham sobie w nocy całej dyskografii. :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#75

yog 5 lata temu

W końcu obczaiłem nowy Portal. Posłuchałem 2 razy. Nawet spoko, coś innego z pewnością.

Nie wiem, czy ktoś tu wspominał, ale kapela przed Ion miała gotowy inny album, jednak rozmyślili się z wydania go, bo wyjechali w trasę po nagraniu i zanim zdążyli wrócić i to zmiksować uznali, że nie podoba im się jednak ten materiał. No i podczas jakiegoś party z Malthusian portalowy gitarzysta doznał olśnienia łącząc się z pozaludzką energią kosmosu i chłonąc koncepty, jakie usłyszeliśmy na Ion.

Więcej dziwnych zwierzeń pana o mianie Horror Illogium, w języku Szekspira, w wywiadzie dla Bardo Methodology:

http://www.bardomethodology.com/article ... interview/
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#76

pit 5 lata temu

Przeczytam, w myślach dodając akcent Krokodyla Dundee'ego.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#77

Pan Efilnikufesin 5 lata temu

Ja wspominalem o albumie ktory polecial do kibla.Jeszcze na BL trupie.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#78

pit 5 lata temu

Ciekawe czy on w wywiadzie mówił wszystko śmiertelnie poważnie?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#79

yog 5 lata temu

Przy robieniu kawy też się nad tym zastanawiałem chwilkę i doszedłem do wniosku, że raczej nie. Może dlatego, że chwilę później czytałem też wywiad z Paulem Riedlem z Blood Incantation/Spectral Voice, w którym opowiada, że jak nagrywali Starspawn to na wszystkich ekranach w chałupie były wyświetlane napisy pokroju "Ancient Aliens", a dookoła rozsypane były lektury w tej tematyce ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#80

Wędrowycz 5 lata temu

Ja natomiast jestem w stanie uwierzyć, że on tak na serio. Praktycznie wszyscy ci odjechani gitarzyści jak np. Horror Illogium, Trey Azagthoth, Hasjarl czy Vindsval to mają swój świat i często gęsto straszni z nich ekscentrycy i osoby oderwane nieco od rzeczywistości. Dla mnie osobiście wszyscy wymienieni panowie to geniusze w swoim fachu. Czy zatem dar niesie im kosmiczny byt, starożytni bogowie, choroby psychiczne, mitologia Cthulhu czy sam szatan nie jest dla mnie tak istotne. Ważne, że coś ich natchnęło do stworzenia niebanalnych riffów, które zapamiętają kolejne pokolenia.

Może być jednak tak, że Horror Illogium robi sobie z nas jaja, żeby ubarwić już i tak oryginalny wizerunek kapeli. W końcu gra też w death/thrashowym Vomitor i na niektórych zdjęciach wygląda jak typowy fan Motorhead ;) Prawdę powiedziałby tylko ktoś, kto zna jegomościa na co dzień.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#81

pit 5 lata temu

Ja bym mu nawet uwierzył gdyby nie mówił tego wszystkiego ultra-poważnym tonem. W sumie ciekawe, że muzycy tak chętnie nawiązują do twórczości Lovecrafta, a rzadko kto odnosi się do współczesnych mu Bierca, Blackwooda, Machena, Yeatsa itd. kolesi którzy prywatnie mieli okultne jazdy.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#82

Ryszard 5 lata temu

Jebać te zagadnienia. Najważniejsze ze 10 miechów po premierze bardzo milo wrócić do tego albumu. Na dzień dzisiejszy nazwałbym to technicznym dense technical thrash/death metalem - serio, posłuchajcie se...

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#83

yog 5 lata temu

Techniczny dense technical thrash to już chyba na poczwórnej techniczności, czy jeszcze tylko potrójnej? ;) Ale jest w tym jakiś Watchtoweryzm. Chyba, że okładka taka wieżyczkowa i okłamuje ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#84

pit 5 lata temu

Gdyby "watchtoweryzm" był oczywistszy kijem nie tknąłbym Portal. ;)
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#85

Ryszard 5 lata temu

W sumie okładka mogłaby stać jako nowe logo Strażnicy. eSka raczej wyraźną jest.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#86

DiabelskiDom 5 lata temu

Ja sobie w sumie słuchałem wczoraj - bardzo fajny materiał. Nie umiem go w tym momencie umieścić w kolejności wraz z pozostałymi (chociaż na pewno będzie za Vexovoid), ale faktem jest, że słucha się go bardzo dobrze, mimo, iż poprzedniczka była bardziej "przebojowa". Bardzo fajnym zabiegiem jest zamykający płytę "Olde Guarde", rozmywający się w noisujące ambienty. Pozwala głębiej odetchnąć na zamknięcie sesji z jedną z ciekawszych płyt bieżącego roku.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#87

DiabelskiDom 5 lata temu

Wędrowycz pisze:
5 lata temu
Portal "ION" (...) nagrały płyty bardziej przystępne niż poprzednie dokonania, tak przynajmniej ja to słyszę.
Nie zgodzę się albowiem najprzystępniejszym Portalem jest Vexovoid.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#88

yog 5 lata temu

Też mnie to stwierdzenie mocno nie przekonało :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#89

deathwhore 5 lata temu

Tak, to płyta prawie tak lekka jak jakieś Immolation.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#90

pit 5 lata temu

Według mnie Obscura by Gorguts jest nadal trudniejsza do strawienia niż cokolwiek co nagrał Portal. To statyczny noise który towarzyszy ich muzyce tworzy największą trudność w jej przyswojeniu.
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#91

Czit 5 lata temu

pit pisze: Według mnie Obscura by Gorguts jest nadal trudniejsza do strawienia niż cokolwiek co nagrał Portal. To statyczny noise który towarzyszy ich muzyce tworzy największą trudność w jej przyswojeniu.
Dużo w tym prawdy. Dużo łatwiej mi się słuchało i rozumiało nawet pierwsze dwie płyty Portal niż "Obscury" Gorgutsa.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#92

yog 5 lata temu

Obscura najgorsza, taka prawda, obrzydlistwo maksymalne.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#93

Wędrowycz 5 lata temu

"Obscura" bardzo spoko, ale też nie porwała mnie aż tak. Z przyswojeniem nie miałem problemów, więc może jestem jakiś inny. Portal sieje spustoszenie w riffach podobne jak Gorguts, tylko że brzmienie dodatkowo kładzie na poprzednich wydawnictwach kłody pod nogi ;) "Vexovoid" już powoli klarowało brzmienie, a na "ION" jest ono już bardzo czyste (jak na nich) stąd wydaje mi się ten album najbardziej przystępnym z ich dyskografii. Dla mnie osobiście i tak Portal jest ciekawszy niż Gorguts, ale nigdy bym nie powiedział, że ci drudzy są słabi, bo to górna półka technicznego death metalu, z tym że na mnie osobiście nie robią aż takiego wrażenia.

Z tym porównaniem do Immolation to @deathwhore możesz mieć poniekąd rację.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#94

EdusPospolitus 5 lata temu

Ale pierdolando. Niektórzy to widzę za mało osłuchani jeszcze z "Obscurą", że takie głupoty wypisują :D
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#95

yog 5 lata temu

No, Portal jest z premedytacją zagmatwany tak pod bandę, trochę wydmuszka z tego względu dla mnie (ew. nie pojmuję ;)), a Obscura to jest takie skurwysyństwo, od którego chcesz być jak najdalej dla własnego bezpieczeństwa i ocalenia pogody ducha.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#96

pit 5 lata temu

Z Obscurą sprawa jest prosta. Cały ten zmasowany atak i chaos, to tylko iluzja Maji piętrząca się przed słuchaczem mająca na celu zmuszenie go do wyłączenia płyty, a zatem zawrócenia go ze ścieżki do oświecenia. ;)
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#97

HUMAN 4 lata temu

Od premiery minął ponad rok i jedno jest pewne płyta na lata, przede wszystkim agresja kompozycji oraz te wokale. Po prostu mega płyta rzecz jasna piszę o "ION" od Portal.

Po pierwszych odsłuchach trochę dziwiły mnie zwolnienia i te takie jakby plamy industrialne, teraz stwierdzam, że dodają mocy materiałowi i potęgują nastrój.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#98

DiabelskiDom 4 lata temu

Bardzo dobry mateks, ale jednak Vexovoid dla mnie najlepsze.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#99

Wędrowycz 4 lata temu

DiabelskiDom pisze:
4 lata temu
Bardzo dobry mateks, ale jednak Vexovoid dla mnie najlepsze.
Dokładnie tak samo uważam. Choć ja nie byłbym w stanie wskazać słabego albumu Portal. Wszystkie na bardzo wysokim poziomie są.
Odium Humani Generis
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#100

Pan Efilnikufesin 2 lata temu

'Seepia' - album sprzedany.
'Outré' - album sprzedany.
'Swarth' - album sprzedany.
'Vexovoid' - właśnie słucham i kręcę suty. Takie to piękne i pojebane!
'Ion' - muszę sobie przypomnieć.

Wróć do „Death Metal”