Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Mass Burial

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Działający od 2002 roku hiszpański Mass Burial hołduje staremu szwedzkiemu death metalowi. Pierwsze oficjalne wydawnictwo od zespołu pojawiło się dopiero 10 lat po powstaniu, a był to debiutancki album Of Carrion and Pestilence. Do dzisiaj dorobili się trzech albumów, z których ostatni ukazał się całkiem niedawno. Muzycznie sporo słychać Dismember, Grave, czy Nihilist, ale wokalnie już jadą na własne konto, bo wokalista ma barwę głosu bardziej zbliżoną do holenderskich wydzieraczy. Tak czy siak ostatni album Breeding Plagues bardzo fajny, więc sprawdzę co tam wcześniej im wyszło tym bardziej, że debiut wydała im nasza wytwórnia niejaka Wydawnictwo Muzyczne Psycho.

Skład:
Oscar - Bass Antecessor
Jorge Azofra - Drums Helde, Mind Holocaust, Moshaholics, Sarah Evil, Logical End, ex-Aural Butchery, ex-Evil Rise, ex-Authority Crisis, ex-Kamorräh, ex-Sinergia, ex-Ulzera
Angel - Guitars Ad Nebula Nigra, Graveyard of Souls, Ornamentos del Miedo, Logical End, ex-Aural Butchery, ex-Authority Crisis, ex-Fosa Komun
Raúl Weaver - Guitars, Vocals Graveyard of Souls, Mistweaver, Nasty Surgeons, Undead Breed, ex-The Undead Family, ex-Authority Crisis, ex-Pathfinder, ex-Misty Moors
▼ Byli muzycy
David - Bass
Ramón Mur - Drums (session) (2017-?) Mistweaver, Mordor Ruido, Nasty Surgeons, Undead Breed
Dyskografia:
2012 - Of Carrion and Pestilence
2013 - Gangrene Hymns [EP]
2015 - Soul's Necrosis
2015 - Surrounded by Cadavers / Warfield [split]
2017 - Breeding Plagues
2019 - Premature Inhumation [EP]
2021 - Soulless Legions




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ma ... 3540342130
BC: https://massburialdeathmetal.bandcamp.com/music
BC: https://massburial-isp.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

Czit 6 lata temu

Zakładałem wątek o nich na starym forum przy okazji debiutu, ale olano... w sumie też o nich zapomniałem, ale przy okazji tegorocznego krążka przesłucham, bo debiut mi się podobał bardziej niż to co ostatnimi laty Szwecja wydaje.

Zawsze mnie rozwala drugi gościu od lewej na tej fotce :D
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 6 lata temu

Ja jakoś tak zacząłem od dupy strony i muszę przesłuchać pierwsze dwie płyty.

Mam tylko nadzieję, że druga trzyma wyższy poziom niż jej okładka, która jest tragiczna.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 6 lata temu

To się nie zawiedziesz, zwłaszcza bijący po łbie debiucik, który jak na moje ma bardziej zaflegmione i brudne niż dwójeczka. Choć żeby być sprawiedliwym, to Soul's Necrosis też mi się podobał, choć sporo na nim słychać pierwsze Dismember. Nowego tworu jeszcze nie miałem okazji słyszeć, ale postaram się w wolnej chwili nadrobić ten brak.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2979
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 6 lata temu

Znam dwójkę, którą lubię, dzisiaj poznaje nowe wydawnictwo i mam wrażenie że jest jeszcze lepiej niż na "Soul's Necrosis". Zajebiste wyziewy się na "Breeding Plagues" znajdują. Dawno nie słuchałem w sumie nic ze Szwecji, a tutaj w tym przypadku gorąca Hiszpania, ale co z tego jak wieje szwedzkim deathem, bardzo dobry krążek wysmażył Mass Burial.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 6 lata temu

Nucleator pisze:
6 lata temu
To się nie zawiedziesz, zwłaszcza bijący po łbie debiucik
Właśnie kupiłem pierwszą płytę, bo sponiewierała mnie doszczętnie. Uwielbiam takie granie, a jak usłyszałem w jednym kawałku ten znajomy riff ze Stranger Aeons i te charakterystyczne przejście na garach do tego riffu, to już była petarda.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2979
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 5 lata temu

Zapodałem debiutem na dniach i fakt ta płyta rozkurwia, świetny materiał. Kapela ma póki co naprawdę świetną dyskografię.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2979
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 2 lata temu

Nowa kolejna bardzo dobra pozycja.

Obrazek
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2982
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan rok temu

Mass Burial już niedługo przypomną o sobie za sprawą najnowszej epki The Wendigo. Materiał ten będzie się składał z czterech autorskich numerów oraz trzech starych piosenek w wersji „LIVE”. Premiera krążka planowana jest na 18.10.2022r.
Obrazek
Tracklist:
1. The Wendigo
2. Night Fears
3. Domination
4. Mass Indoctrination
5. Rotten Rise Again (Live)
6. Only One Bullet Left (Live)
7. When Fury Became Blood (Live)

I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Death Metal”