Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5285
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Lord Of Putrefaction

#1

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Lord Of Putrefaction założony w 1988 roku ma skromną dyskografię gdyż praktycznie od początku istnienia chłopaki szukali swojego stylu a z każdą jego zmianą zmieniała się nazwa zespołu. LOP wypuścili trzy demosy, z których to ostatnie stanie się najważniejszym nie tylko ze względu na jakość nagrania ale na death metal, który został na nim nagrany. Potężne a zarazem surowe brzmienie, ciężki growl i zjady w okolice totalnego doom metalu.

Materiał ten został później wydany jako split z Mortal Remains i do dzisiaj uważany jest za jedno z ciekawszych objawień na scenie w UK.

Zespół zmienił nazwę w 1991 roku wraz ze stopniowym eliminowaniem death metalu ze swojej muzyki na rzecz doom metalu. Do dzisiaj Lord Of Putrefaction istnieje jako Electric Wizard.

Dyskografia:
1989 - Necromantic [demo]
1990 - Rehearsal / Demo [demo]
1991 - Wings over a Black Funeral [demo]
1991 - Lord of Putrefaction / Mortal Remains [split]
2006 - Pre-Electric Wizard 1989-1994 [split]



Skład:
Jus Oborn - Vocals, Guitars (1988-1991) Electric Wizard, ex-Eternal, ex-Thy Grief Eternal, ex-Morbicus
Dave Gedge - Bass (1990-1991) ex-Eternal, ex-Thy Grief Eternal
James Evans - Drums (1990-1991) Mt. Placid, ex-Thy Grief Eternal
▼ Byli muzycy
Harry Armstrong - Bass (1988-1990) End of Level Boss, The Earls of Mars, ex-Collapse, ex-Decomposed, ex-Hangnail, Noisepicker, The Winchester Club, ex-Reactor, ex-Rise to Addiction, ex-Firebird
Gareth Brunsdon - Drums (1988-1990) Mt. Placid, ex-Eternal, ex-11 Paranoias, ex-Hexed
Steve Mills - Drums (1988-?) ex-The Wounded Kings, ex-Blackened
Adam Richardson - Guitars, Vocals (1990-1991) 11 Paranoias, Ramesses, Ancient Lights, ex-Akem Manah, ex-Pombagira, ex-Blackened, ex-Hexed, ex-Spirmyard
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Lo ... tion/14203
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1495
Rejestracja: 7 lata temu

#2

pp3088 6 lata temu

Opinia o LoP z tematu o Electric Wizzard:

Często słucham też kompilacji PRE-Electric Wizzard(Eternal, Thy Grief Eternal, Lord Of Putrefaction). O ile Eternal to zwykłe klimaty Czarodzieja, to te dwa pozostałe "elementy składanki" mogą zaskoczyć. Brytole grali tam bowiem death doom metal - na Thy Grief Eternal brzmi on w stylu wczesnego Cathedral, a na Lord Of Putrecation sa momenty niemalże z Autopsy. Czemu Panowie opuścili ścieżkę death doomu jest mi ciężko powiedzieć, może uznali że konkurencja brytyjskiej trójki Peaceville będzie zbyt duża. Czy to był powód? Nie wiem. Skutek jest taki że zostali głównym zespołem stoner doomu i rządzą w nim niepodzielnie do dziś(razem z Cathedral :D).
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"

Wróć do „Death Metal”