Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6286
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Hazael

Vexatus 6 lata temu

Obrazek
Hazael to powstały w 1990 roku płocki zespół wykonujący Death Metal. Zespół funkcjonował przez pierwszą połowę lat 90-tych XX wieku i reaktywował się na krótko w 2014 roku. Na koncie 2 pełniaki, EPka i kilka demosów. Dla mnie Hazael to przede wszystkim fenomenalny album "Thor" - bardzo dobry i dość melodyjny Death Metal ze świetnym klimatem. Drugi pełniak przyniósł zmianę stylistyki i kompletnie mnie nie przekonuje...

Obrazek
Dyskografia:
1990 - Chapel of Doom [demo]
1991 - Rehearsal '91 [demo]
1992 - Clairvoyance [demo]
1993 - Thor
1996 - When the Sun Is Dead [EP]
1998 - The Kiss and Other Movements
2009 - Chapel of Doom / Rehearsal '91 [kompilacja]



Skład:
Tomasz "Żarówa" Dobrzeniecki - Bass, Vocals (?-1996, 2014-2015) Empheris, ex-Blind Beyond, ex-Alastor, ex-Black Mad Lice, ex-Nightmare, ex-Rigor Mortiss
Paweł "Pavulon" Jaroszewicz - Drums (2014-2015) Antigama, Hate, Horn Impaler, Pyorrhoea, Redemptor, Thunderwar, Nerve (live), No Emotions (live), Obscure Sphinx (live), Symbolical (live), Soul Snatcher, ex-Crionics, ex-Christ Agony, ex-Hell-Born, ex-Lost Soul, ex-Thy Disease, ex-Vader, ex-War-saw, ex-Deathbringer (live), ex-Decapitated (live), ex-Deivos (live), ex-Interior, ex-Rootwater
Rafał Spadło - Guitars (2014-2015) Shredlust
▼ Byli muzycy
Wojtek "Kruszyna" Stasiak - Bass ex-Mort Douce, ex-Borea, ex-Blind Beyond
Mariusz "Denat" Denst - Drums (?-1996)
Jacek "Sokół" Sokołowski - Drums Rigor Mortiss, ex-Gate, ex-Lorien, ex-Neuron
Tomasz "Sulo" Sulkowski - Guitars (?-1996) ex-Aberration
Jacek Kania - Guitars (?-1996) ex-Pandemonium, ex-Domain
Robert "Rokostageman" Kornacki - Vocals (1996)
Zalo - Drums (2014) Black Mad Lice, ex-The Thorn, ex-Trismus, ex-Black Pocket Lice, ex-Blind Beyond, ex-Alienacja, ex-Concatenation, ex-Kingdom, ex-Mort Douce
Artur Woźniak - Drums (2014) The Bill, ex-Sumatra, ex-Vat Six Nine
Artur "Nacho" Banach - Guitars (2014) ex-Borea, ex-Black Pocket Lice, ex-Freddie Krüger, ex-Abysal, ex-Alastor, ex-Black Mad Lice, ex-In the Dark Pit
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Hazael/16803
Raw Black Metal w rowie!!!

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17533
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Demówki jak dla mnie fajniejsze, bo Thor to jest taka zżyna ze Szwecji, że aż mierzi. Nie, że zła płyta, ale kult, jakim obrosła moim zdaniem mocno na wyrost. Późniejsze złagodzenie brzmienia jakoś bardzo mi nie przeszkadza, ale takich lżejszych mrocznych romansów to było wtedy u nas na pęczki, a Hazael wielkich dzieł nie nagrał. Niemniej ta EP-ka When the Sun is Dead to jak dla mnie miło spędzony czas.

Btw, fota zespołu zrobiona w Gazowni na Woli, mieszkałem 3 minuty od tych ślicznych zbiorników, na których dachach drzewka już rosną (są dwa takie budyneczki tam). 50 innych kapel metalowych również miało tam swoje sesje ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3779
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 5 lata temu

Kult płyty Thor wziął się z ... braku tej płyty na rynku i cen z dupy. Wyszła reedycja i ok. Nareszcie można posłuchać te bardzo dobrej płyty i tyle. Nie jest to żadne objawienie, ani unikat. Niemniej lubię. Cholernie lubię. W kategorii żenujący comeback mogą śmiało wygrać coś na podium.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 710
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

deathcrush 2 lata temu

Dodam tylko, że Century Media nie była zadowolona z uzyskanego brzmienia nagrań na "The Kiss and Other Movements" i rozwiązała kontrakt z zespołem. Tego samego roku zespół został rozwiązany. Ostatecznie wydało go Ceremony Records z Jeżewa.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1853
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 2 lata temu

Czy mógłby ktoś przypomnieć o co była ta drama kilka lat temu? Bo już pamięć zawodzi :(
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

Kozioł 2 lata temu

Claivoyance I Thor klasyka bez dwóch zdań. Normalnie wydana kaseta. Merch był zajebisty. Na koszulce Thor pamiętam nawet nadruki na rękawkach były. Szpan na wiosce. Oni nawet sprzęt wtedy mieli.

@Vexatus na chuja dwa loga w opisie chuj wie dziecko po co? Ta gwiazdka ninja taka ważna?
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3779
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 lata temu

deathcrush pisze:
2 lata temu
Dodam tylko, że Century Media nie była zadowolona z uzyskanego brzmienia nagrań na "The Kiss and Other Movements" i rozwiązała kontrakt z zespołem. Tego samego roku zespół został rozwiązany. Ostatecznie wydało go Ceremony Records z Jeżewa.
Aja nawet chyba tego nie słyszałem... Muszę poszperać.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3779
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 lata temu

Bardzo smutna wiadomość. Ale może ktoś chce, może pomóc.
https://www.siepomaga.pl/tomek-dobrzeniecki
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 710
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

deathcrush 2 lata temu

Przykra wiadomość :(
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3779
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 lata temu

Cholernie.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
k2t4s
Posty: 6
Rejestracja: rok temu

k2t4s rok temu

Z Tomkiem już lepiej.
Wiem, że pracuje nad nowym materiałem (nie pod szyldem Hazael) z pokoleniowo młodszym składem.
Możliwe, że ukaże się coś w przyszłym roku.
k2t4s
Posty: 6
Rejestracja: rok temu

k2t4s 11 mies. temu

Niestety, wbrew temu co wcześniej napisałem Tomkowi się pogorszyło.
Gdyby ktoś zechciał wesprzeć go w walce o powrót do normalności podaję link do zbiórki z aktualizacją:

https://www.siepomaga.pl/tomek-dobrzeniecki

Wróć do „Death Metal”