Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vomitory

#1

Vortex 6 lata temu

Obrazek
wikipedia pisze:Vomitory założyli w Karlstad (Szwecja) w 1989 roku Urban Gustafsson i Ronnie Olson, w 2013 zakończyli działalność. Grali typowy jak dla kraju pochodzenia death metal. Pierwsze demo, nagrane przez zespół w składzie: Tobias Gustafsson, Ulf Dalegren, Ronnie Olson, Bengt Sund i Urban Gustafsson, ukazało się w maju 1992 roku na kasecie magnetofonowej i zostało wyprodukowane przez Björna Kjellgrena. W czerwcu 1993 roku Witchhunt Records wydało singel Moribund, na którym znalazły się dwa utwory ("Moribund" i "Dark Grey Epoch"). W tym samym roku ukazało się kolejne demo Promo '93, zaś w roku 1994 demo Through Sepulchral Shadows.
Skład:
Tobias "Tobben" Gustafsson - Drums (1989-2013, 2017, 2018-present) Cut Up, God Macabre, Nifelheim (live), ex-Eureka, ex-God Among Insects, ex-Syrus, ex-Torture Division, ex-The Project Hate MCMXCIX, ex-Timothy Griffiths' Psychedelic Sunrise, ex-Bay Laurel
Urban Gustafsson - Guitars (1989-2013, 2017, 2018-present)
Erik Rundqvist - Bass (1997-2013, 2017, 2018-present), Vocals (1999-2013, 2017, 2018-present) Cut Up, Kadaverkult, ex-Obscure
Peter Östlund - Guitars (2005-2013, 2017, 2018-present) The Law, ex-Dispirited
▼ Byli muzycy
Ronnie Olson - Bass (1989-1990), Vocals (1989-1996) Ronnie Ripper's Private War, Turbocharged, ex-Gehennah
Bengt Sund - Bass (1990-1993) ex-Nezgaroth
Ulf Dalegren - Guitars (1991-2005) ex-Nezgaroth, ex-Allegiance
Thomas Bergqvist - Bass (1993-1996) ex-Nezgaroth
Jussi Linna - Vocals (1996-1999)
▼ Muzycy koncertowi
Anders Bertilsson - Guitars (2012-2013) Cut Up, ex-Coldworker, ex-Ruin, ex-The Project Hate MCMXCIX
Danny Tunker - Guitars (2012) Abhorrent, Alkaloid, ex-Form, ex-Aborted, ex-Detonation, ex-Fuelblooded, ex-God Dethroned, ex-Prostitute Disfigurement, ex-Demilich (live), ex-Fifth, ex-The Saturnine, ex-Spawn of Possession (live)
Dyskografia:
1992 - Demo [demo]
1993 - Moribund [EP]
1993 - Promo '93 [demo]
1994 - Through Sepulchral Shadows [demo]
1996 - Raped in Their Own Blood
1999 - Anniversary Picture Disc [EP]
1999 - Procreate Insanity / Warning! Vomitory Goes Pugh! [split]
1999 - Redemption
2001 - Revelation Nausea
2002 - Blood Rapture
2004 - Primal Massacre
2007 - Terrorize Brutalize Sodomize
2009 - Carnage Euphoria
2011 - Raped in Their Own Blood / Redemption [kompilacja]
2011 - Opus Mortis VIII
2011 - Dead & Drunk - Live! [video]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Vomitory/319
"Between Shit and Piss we are Born"

Tagi:
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#2

Czit 6 lata temu

Vomitory powraca w przyszłym roku!!

http://www.blabbermouth.net/news/swedis ... y-is-back/
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#3

Vortex 6 lata temu

No i pięknie, oby oprócz tych koncertów jakimś pełniakiem przywalili.
"Between Shit and Piss we are Born"
Rattlehead
Moderator globalny
Posty: 142
Rejestracja: 7 lata temu

#4

Rattlehead 6 lata temu

Wiadomość świetna. Vomitory obok Merciless, Dismember, Grave, Unleashed, Desultory i wczesnego Entombed stanowią mój panteon szwedzkiego death metalu.

Ciekawe czy to będzie tylko taka koncertowa reaktywacja czy pójdzie za tym także studio i płyta
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#5

Zsamot 6 lata temu

No muszę ich sobie konkretnie przypomnieć, jakoś zawsze mi się kojarzyli jako nudny średniak. Ale i też i może moment na nich był u mnie niestosowny? Teraz chętnie sobie pozapuszczam szwedzkie klimaty.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 6 lata temu

To zawsze był nudny średniak, czasem ciut lepiej, czasem ciut gorzej.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
pitbull
Master Of Reality
Posty: 220
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Rzeszów

#7

pitbull 2 lata temu

:) Bardzo mnie cieszy powrót tych brutali. Bardzo ich szanuję, tak samo jak ich krajan z Deranged. Jest brutalnie, gore'owo i przewidywalnie (bez skoków w jakieś progresje i inne huje muje). Mi najlepiej wszedł album Revelation Nausea - kapitalne intro, a potem od razu bestialski napierdol. Pamiętam też ich ostatni album Opus Mortis VIII - b. przypadł mi klip do Regorge In The Morgue. Generalnie kocham ten zespół za bestialski wokal. Nie zaliczyli wtopy, dlatego ich szanuję. Czekam na poważny come back i kolejne albumy, co by mi osłodziły powolną degrengoladę starej szwedzkiej sceny. Jeśli chodzi o szwedzką szkołę, to właśnie Vomitory i Grave najlepiej mi wchodzą, no jeszcze Dismember, ale jednak Grave i Vomitory najbliżej do stylu kapel z USA. Czyli brutalny napierdol i klimat, bez death'n'rolowej maniery.
KRZYSZTOF KAROŃ: www.historiasztuki.com.pl www.wiedzaspoleczna.pl kanał www.youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 oraz czwartkowe programy z Krzysztofem Karoniem o 19:00 w telewizji wRealu24.pl https://www.youtube.com/channel/UCiwsDg ... Q/featured
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#8

Nebiros rok temu

Dema i debiut bardzo dobre, a dwójki i wszystkiego wydanego później już nie znam i nigdy nie miałem aż tak ciśnienia, żeby się zapoznać. Wcześniejsze materiały natomiast to taki oldskul na maksa z zajebistym brzmieniem, dobrą motoryką i głębokim, mocnym growlem. Zgodzę się ze twierdzeniem, że wraz z Grave grają death w stylu "mniej szwecji w szwecji", chociaż akurat Vomitory tak całkiem pozbawione death'n'rollowania to jednak nigdy nie było.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#9

yog rok temu

To najlepsze znasz, bo debiut u nich najlepszy.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#10

Nebiros rok temu

No prawie, bo najlepsze demo "Through Sepurchral Shadows", ale domyślam się, że z pełniaków to debiut najlepszy. Z resztą tendencja taka, jak w przypadku 70% bandów tego pokroju i tamtych lat.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality
Posty: 248
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#11

Arson 11 mies. temu

Obrazek

Dziady z Vomitory wypuszczą nowy album ("All Heads Are Gonna Roll") jeszcze w pierwszej połowie tego roku, a konkretniej 26 maja - ponownie nakładem Metal Blade Records.

Tracklista:
1. All Heads Are Gonna Roll
2. Decrowned
3. Ode to the Meat Saw
4. The Deepest Tomb
5. Piece by Stinking Piece
6. Raped, Strangled, Sodomized, Dead
7. Dead Man Stalking
8. Disciples of the Damned
9. Dead World
10. Beg for Death

I promocyjny wałek:
"From dream to dream we have always been,
Like an ever flowing stream."
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2895
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#12

Szajtan 10 mies. temu

Drugi singiel „Raped, Strangled, Sodomized, Dead” z ich nadchodzącej płyty.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1665
Rejestracja: 6 lata temu

#13

porwanie w satanistanie 10 mies. temu

Obu słucha mi się świetnie, zajebisty album się szykuje. Przebojowe to i brzmi świetnie, to w ogóle bardzo dobry band jest. Może i z tych tych raczej solidnych, niż natchnionych, ale nie ma tym grama pretensjonalności czy grania pod taki czy inny sentyment publiki, po prostu konkretny death metal, w świetnej są formie chyba.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#14

Vortex 10 mies. temu

Być może przeczekali ile musieli. Bo to przecież "life metal" ,a tego nikt już nie lubił jak kończyli.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2895
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#15

Szajtan 10 mies. temu

Vomitory wracają i robią to na pełnej!
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#16

Vortex 9 mies. temu

Zajebisty materiał. Vimitory wie jak przywalić. Zawsze ich za to lubiłem.
"Between Shit and Piss we are Born"
pitbull
Master Of Reality
Posty: 220
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Rzeszów

#17

pitbull 9 mies. temu

:D Pewnie, że dobry. Szkoda tylko, że ich krajanie z Grave zaniemogli i od lat nic nie wydają. Oby się wreszcie ogarnęli, bo mało co że Szwecji mi podchodzi. Co ten Ola odpierdziela, na wszystko ma czas, tylko nie na to, by wejść do studia i rozpocząć pracę nad nowym wydawnictwem.
KRZYSZTOF KAROŃ: www.historiasztuki.com.pl www.wiedzaspoleczna.pl kanał www.youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 oraz czwartkowe programy z Krzysztofem Karoniem o 19:00 w telewizji wRealu24.pl https://www.youtube.com/channel/UCiwsDg ... Q/featured
Awatar użytkownika
darnoksss
Master Of Reality
Posty: 215
Rejestracja: 6 mies. temu

#18

darnoksss 6 mies. temu

Ostatnia płyta jest mi znana i zajebisty materiał. Jeden z tych bandów ze Szwecji, który gra bardziej po amerykańsku niż po szwedzku co czyni ich jeszcze bardziej ciekawym. Mam też do nich duży sentyment bo w trzeciej gimbazjum mocno katowana była Carnage Euphoria.
polki nie dawajcie polakom, dawajcie arabom

Wróć do „Death Metal”