HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

Disentomb

#1

HUMAN 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Młody zespół z Australii, grali w zeszłym roku u Nas. Brutal death metal, ale na pewno nie typowa sieka. Jeśli lubicie te klimaty zachęcam do zapoznania się z Misery, wielce prawdopodobny nowy album w tym roku.

Skład:
Henri Sison - Drums (2009-present) ex-Cadaverine, ex-Wounds of Decay
Jake Wilkes - Guitars (2009-present) ex-Cadaverine
Jordan James - Vocals (2009-present) Hydrocephalic, ex-Cadaverine, ex-Aversions Crown (live), ex-Wounds of Decay
Adrian Cappelletti - Bass (2017-present) Anal Plug, Deliquesce, Incinerated, Involuntary Convulsion, Lurid Panacea, The Seaford Monster, Odiusembowel (live), ex-EyeAmAnal, Shit! I'm Alive?, ex-Rawhead, ex-Ecchymosis (live)
▼ Byli muzycy
Tom "Pox" Joice - Bass (2009-2012) ex-BloodBomb
Jim Parker - Bass (2013-2017) Claim the Throne, Entrails Eradicated, ex-Blowtorch Abortion, AP (live), ex-Earth Rot, ex-Cattle Decapitation (live), ex-Chainsaw Charlie and the Chocolate Cha Cha Factory, ex-Petrol Powered Goon Bag Holocaust
▼ Muzycy koncertowi
Brennan Shackelford - Drums (2020-present) Brodequin, Cesspool of Corruption, Mortifying Deformity, Reviled, Accidental Incest, Smokey Mirror, ex-Maldevera (live), ex-Fenris

Tom Joice - Bass (2015) ex-BloodBomb
Lachlan Eddy - Bass (2016, 2017) Whoretopsy, Mar Mortuum (live), ex-Hadal Maw (live), ex-Written in Ruins
Adrian Cappelletti - Bass, Guitars (2016-?) Anal Plug, Deliquesce, Incinerated, Involuntary Convulsion, Lurid Panacea, The Seaford Monster, Odiusembowel (live), ex-EyeAmAnal, Shit! I'm Alive?, ex-Rawhead, ex-Ecchymosis (live)
Dyskografia:
2009 - 2009 Promo [demo]
2010 - Sunken Chambers of Nephilim
2012 - Promo 2012 [demo]
2014 - Misery
2019 - The Decaying Light
2021 - Broken Under Your Symbol of Atonement [single]
2021 - Cystic Secretion [single]
2021 - Purity Severed by the Antediluvian [single]




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Di ... 3540290104
BC: https://amputatedveinrecords.bandcamp.com/music
BC: https://newstandardelite.bandcamp.com/music
BC: https://uniqueleaderrecords.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/disentomb

Tagi:
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#2

Czit 6 lata temu

Tak się składa, że ostatnio też do nich wróciłem. O ile debiut na mnie robił od razu dobre wrażenie, ale nie był jakiś oszałamiający tak "Misery" zaorało imponująco. Godna polecenia kapela Brutal Death, ale nie Slam. Chętnie nową płytę przesłucham.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#3

Czit 4 lata temu

12 lipca ukaże się nowy album Australijczyków zatytułowany "The Decaying Light".

Okładka:

Obrazek


Nowiutki udostępniony utwór z teledyskiem:



Brzmi to naprawdę interesująco!
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#4

EdusPospolitus 4 lata temu

Fajny ten nowy kawałek, instrumentalnie totalna zajebioza. Czekam na całość
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#5

Czit 4 lata temu

Ale trochę wokale za bardzo schowane nie uważasz??
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#6

EdusPospolitus 4 lata temu

No właśnie, mogli ten bulgot dać trochę głośniej. Odrobine a byłoby jeszcze bardziej cacy.
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#7

HUMAN 4 lata temu

Nowe Disentomb powinno trochę namieszać, niestety jakość z netu tragiczna.
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#8

Czit 4 lata temu



Nowa płyta w całości do przesłuchania.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#9

EdusPospolitus 4 lata temu

Trzeba będzie posłuchać, ciekawe czy lepiej wypadnie jak nowy Devourment
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Astral
Fallen Angel Of Doom
Posty: 336
Rejestracja: 5 lata temu

#10

Astral 4 lata temu

Ja posłuchałem i bardzo mi się podoba - nie ma tu takiej bezdusznego mielenia, jakiego sporo na płytach brutal death metalowych. Może zasługa w tym brzmienia, które nie jest właśnie sterylnie i nieznośnie skondensowane, tylko jest przybrudzone, a przy tym odpowiednio mocarne. Jest i klimatowanie, ale klimatowanie w cmentarze, zakurzone krypty i opuszczone groty, no i trochę wygibasów na gryfie - ale wszystko świetnie wyważone. No i to świetne zakończenie płyty gitarą akustyczną... bardzo dobra płyta.
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#11

Czit 4 lata temu

Jak na pierwsze 2 odsłuchy to bardzo ciekawy Brutal Death. Ja tu słyszę wyraźne wpływy Ulcerate, ale takiego dobrego z 2 pierwszych płyt. Jest trochę bardziej technicznych motywów i klimatowania jak Astral wspomniał. Wszystko w połączeniu z takim właśnie bardziej naturalnym brzmieniem i zajebistym ciężarem. Jedna ze zdecydowanie ciekawszych płyt w tym roku i to bardzo niespodziewanie.

Kapela wyraźnie ewoluuje, ale z sensem i właściwym kierunku nie zatracając tego Brutal Deathowego trzonu.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
pampa
Master Of Puppets
Posty: 148
Rejestracja: 6 lata temu

#12

pampa 4 lata temu

ja bym jeszcze dodał, że słyszę tu dużo Gorguts!!! Ale bardzo ciekawe granie mi też przypadło do gustu.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#13

Pioniere 4 lata temu

Poleciał w końcu nowy matex i leci ponownie. Taki dość oryginalny Brutal DM ze wplecionym weń klimatem na "smutnych riffach", nietracący nic przez to na swej brutalności. Podobuje mnie się.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#14

Wędrowycz 4 lata temu

Zachęcony mocno Waszymi opisami i postami postanowiłem sam odpalić i sprawdzić co to takiego ten Disentomb. Okładka "The Decaying Light" też zachęcała ;) Technicznie, brutalnie, ale i bardzo urozmaicenie, sporo też takich klimatycznych momentów i dużo przestrzeni. Zdecydowanie ciekawa kapela i na swój sposób oryginalnie podchodząca do brutalnego death metalu. Mnie zdecydowanie przypasowało i obok Devourment jest to moje odkrycie roku jeżeli chodzi o death metale wszelakie. Faktycznie, słychać po trochu Ulcerate i Gorguts, ale też sporo właśnie nakierowania nie tyle na chaos, co budowanie atmosfery.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#15

EdusPospolitus 4 lata temu

O widzę, że aż @Czit zmienił profilowke na okładkę nowej płyty Disentomb :D

W każdym razie "The Decaying Light" naprawdę zajebisty im wyszedł, jak zresztą wyżej piszecie. Dużo porządnego brutal death metalu z technicznymi wygibasami i klimatem środkowego Gorguts. Będę przy kasie to muszę zamówić cedeka.
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#16

Czit 4 lata temu

EdusPospolitus pisze:
4 lata temu
O widzę, że aż @Czit zmienił profilowke na okładkę nowej płyty Disentomb :D
Bo okładka jest zajebista. Zaś sama płyta to dla mnie po prostu rewelacja tego roku. Cholernie mi się wkręciła.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#17

EdusPospolitus 4 lata temu

W podobne klimaty leci ten obrazek jak "Misery", ale muzyka jeszcze lepsza, totalna zajebioza. Czekam jeszcze na Blood Incantation i Devourment (taaa wiem że inne granie), żeby osądzić kto tu kogo przebije w tym death metylu, na pewno jednak będzie ciężko przebić "The Decaying Light". Też słucham non stop ;)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#18

Czit 4 lata temu

EdusPospolitus pisze:
4 lata temu
W podobne klimaty leci ten obrazek jak "Misery", ale muzyka jeszcze lepsza, totalna zajebioza. Czekam jeszcze na Blood Incantation i Devourment (taaa wiem że inne granie), żeby osądzić kto tu kogo przebije w tym death metylu, na pewno jednak będzie ciężko przebić "The Decaying Light". Też słucham non stop ;)
Blood Incantation wątpie by jakikolwiek start tutaj miało... Devourment to zupełnie inne podejście do tematu, ale fakt zapowiadają się niesamowicie. No obok Disentomb właśnie chyba niespodziewanie dobrze.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#19

Wędrowycz 4 lata temu

Nowy pełniak miazga, to fakt ;) będzie trzeba obadać wcześniejsze materiały.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#20

Hajasz 4 lata temu

O tym albumie w sieci dosyć głośno, że niby konkretny cios. Na kilku portalach z brutal death metalem został oznaczony jako "Mocna Rekomendacja".

Trafił w końcu do mojego odtwarzacza i co się okazało, jakiś mega cios to nie jest ale w swoim gatunku to jeden z ciekawszych albumów.

Już sama okładka prosi o sprawdzenie, na której widać chyba Kronosa, który zjada swoje dziecko lub coś w ten deseń. Jest bardzo fajna i zarazem mroczna.

Zespół ponoć techniczny ale mi jakoś ta technika nie zalazła za skórę bo z całego albumu najbardziej technicznie gra perkusja a ja to lubię kiedy człowiek obsługujący baterie wie jak wykorzystać wszystkie blachy i naciągi a nie łupać przez większość albumu motyw jakby miał zestaw wypożyczony od The Beatles. Niestety ale i w pracy perkusji jest jeden dosyć poważny mankament a mianowicie brzmienie stopy. To kij, że triggery pracują przez cały album ale ta stopa brzmi jakby cała gromada dzieci z Downem uczyła się klaskać na swoich małych rączkach albo ktoś nagrywał cały stół mlaskających ludzi.

Drażni to niemiłosiernie i dopiero po którymś tam odsłuchu postanowiłem nie zwracać na to uwagi aby się nie denerwować. Pozostałe instrumentarium to już klasa, bas elegancko dudni z metalowym posmakiem a gitary orzą jak trzeba. Nawet ktoś pomyślał i solówki wstawił tylko w miejsca, gdzie są absolutnie potrzebne przez co nie ma się wrażenia, że Disentomb chce nas zarżnąć popisami na gryfie. Za to wielki plus i może Nile by sobie posłuchał i wyciągnął jakieś wnioski. Jak brutal to wokal musi być potężny a tu kurde problem bo ewidentnie albo po sieci krąży jakiś zrypany rip albo ta płyta jest tak nagrana bo pierwsza połowa tak do 5 kawałka wokal jest za cicho w stosunku do instrumentów i mimo, że to potężny growl wypada niemożebnie słabo jakby wokaliście brakowało mocy i powietrza. Od 6 kawałka o dziwo wszystko zaczyna funkcjonować prawidłowo, głośność wokalu jest dobrze dobrana co momentalnie odbija się na mocy samych kawałków. Ryk powoduje ciary na plecach a growl zwiększa ciężar. Hmm jak gdzieś trafię to sobie kupię ten album aby sprawdzić jak to jest faktycznie. Szczerze powiem to od bardzo dawna nie słuchałem takiego brutal death metalu, gdzie zespół doskonale wyważył technikę a z drugiej strony postawił na mrok i elementy nadające klimat całości.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#21

Hajasz 4 lata temu

Spróbowałem za namową żartownisia @Czita poprzedni album Misery i to już dźwięki kompletnie nie dla mnie. Napierdalator bez elementów zaczepienia. Brutalność zahaczająca momentami o slam czyli kompletnie nie moja bajka. Nie mniej jak słychać potrafią i wiedzą jak się nagrywa w studio bo wokal grzmi potężnie a w paru miejscach aż wpada za skalę. Co ciekawe okładka bardziej w stylu tej nowej sugeruje jakieś tam elementy spowite przez mrok ale to tylko ułuda, nic takiego tam nie ma. Album dla tych co to lubią pogmerać paluszkiem w psującej się krwi.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#22

Czit 2 lata temu

Singielek wydany już w styczniu, ale ja odkryłem dzisiaj:



Kontynuacja tego co na ostatniej płycie i myślę, że zapowiedź następnej na co w chuj czekam, bo brzmi wybornie.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#23

EdusPospolitus 2 lata temu

Ciekawy kierunek się zapowiada, brutal death połączony z Gorgutsami i jakby lepszym Decrepit Birth? :D
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#24

Szajtan 2 lata temu

Disentomb serwuje świeżutki singiel.



Jest to ponowne nagranie utworu z albumu Sunken Chambers of Nephilim
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#25

Pioniere 2 lata temu

Kolejny singiel Purity Severed by the Antediluvian

Awatar użytkownika
metzgerpat
Posty: 34
Rejestracja: 7 lata temu

#26

metzgerpat 2 lata temu

oba "nowe" single są fajne, choć ja czekam na ich prawdziwe nowe utwory, bo Disentomb sie ciekawie rozwija.
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#27

Czit 2 lata temu

No ja to w sumie nie wiem po co w takie odświeżanie starych kawałków się bawią. Tym bardziej, że to nie jest jakaś nie wiadomo jaka klasyka gatunku, a tylko ot dobry Brutal Death sprzed zaledwie 10 przecież lat.

Na nowej muzie by się właśnie skupili.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
metzgerpat
Posty: 34
Rejestracja: 7 lata temu

#28

metzgerpat 2 lata temu

prawdopodobnie po to, żeby przypomnieć je ludziom przed ewentualnymi gigami, na których zapewne chcą grać więcej starych numerów. Wielu jednak kojarzy ich dopiero od Misery.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#29

Szajtan 3 tyg. temu

"Drear Prophecies" to pierwszy singiel z nadchodzącej EP-ki „Nothing Above”.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Death Metal”