deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

Equinox

#1

deathwhore 6 lata temu

Obrazek
Ostatnio robiłem przegląd płyt sobie, zarzucałem dawno niesłuchane tytuły. Ze szczególnym upodobaniem takich, wobec których miałem np. średnie wspomnienia.

No i takim średnim wspomnieniem był właśnie Equinox. Pamiętałem jako lekko przynudzający death metal, gdzie niby "wszystko jest na miejscu", a tak naprawdę coś nie gra.

Powiem szczerze, że nie wiem o co mi wtedy chodziło. Może jakiś przesyt death metalu na stary styl miałem, czy coś. Może za wolne. Bo Equinox gra po staremu, w dodatku dość wolno. Na wskroś amerykańsko, u nich to się wtedy chyba jeszcze nazywało, że to black/ death metal pewnie. U nas raczej tak tego nie nazwiemy. Raczej death metal z mocną, diabelską atmosferą. Ale w przeciwieństwie do zblastowanych bluźnierców, tutaj stawiano na klimat budowany w średnich tempach. Dodatkowo dość melodyjnie, ale nie przekraczając jakichkolwiek racjonalnych barier tej melodyjności.

To trochę zabawne, gdybym miał ich do kogoś porównywać. Bo najbardziej kojarzą mi się ze sporo młodszym zespołem, australijskim Innsmouth. Aczkolwiek brzmieniem bardziej zalatują pod Acheron.

Trochę mroku, trochę patosu. Raczej bez wycieczek w stronę brutalności, chociaż to cały czas death metali za słodko też nie jest.

Ja polecam, a wy i tak nie posłuchacie, boście barany.



Dyskografia:
1993 - Anthem to the Moon [demo]
1994 - Equinox [demo]
1995 - Upon the Throne of Eternity [EP]
1996 - Return to Mystery
1997 - 'Return to Mystery' Promo / Advance [demo]
2003 - Journey into Oblivion
2006 - The Immortal Kind [EP]
2008 - As the Moon Swallows the Sun [kompilacja]

Skład:
Pete Slate - Guitars (1992-2009) Druid Lord, ex-Acheron, ex-Incubus, ex-Abhorred Existence, ex-Mythos
Tony Blakk - Guitars (1994-2006), Bass (2006-2009) Druid Lord, ex-Apostasy, ex-Gravewürm, ex-Serpent Son, ex-Diabolic (live), ex-Acheron
Gabriel Lewandowski - Drums (2003-2009) Insatanity, Resurrection, Sectioned, Serpent Son, ex-Unholy Ghost, ex-Aruspex, ex-Hellwitch, ex-Killing Addiction, ex-Naphobia, ex-Acheron (live)
▼ Byli muzycy
Nate Lawres - Guitars, Keyboards Aruspex, ex-Warbutcher
Mark Lavenia - Bass (1992-1994) ex-Incubus
Steve Spillers - Drums (1992-2002) ex-Druid Lord
Matt "Darkness" Wagner - Vocals, Bass (1994-2006) 5 Billion Dead
▼ Muzycy koncertowi
Kelly Mclauchlin - Guitars (2006-2007) Diabolic, Pessimist, ex-Death Force, ex-Horror of Horrors, ex-Resistance, ex-Possessed, ex-Serpent Son, ex-Angelcorpse (live), ex-Unholy Ghost, ex-Cauldron (live), ex-Eliminate
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Equinox/3846
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

#2

Metalized 6 lata temu

Pamiętam, ze bywały reklamy tego w polskiej prasie nad i podziemnej, bo nasze, krajowe Still Dead niejakie wydało płytę. Zawsze mialem chęc to sprawdzić i zawsze na chęciach sie kończyło. To teraz pod śniadanko moze włączę se.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#3

deathwhore 6 lata temu

Tobie to nie wiem, bo to jednak dość gładkie i melodyjne.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 6 lata temu

Ten kawałek co zapodałeś jest spoko, póki nie grają czystego deathowania, bo wtedy to w straszliwą oczywistość popada i lecą motywy, które się pięćset razy słyszało :P Plus dla nich, że celtycki mróz lubią.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#5

deathwhore 6 lata temu

Właśnie przez ten banał i oczywistości długi czas płyta zbierała kurz, a ostatnio wrzuciłem na rusztowanie i weszła aż miło, cała jakaś spójna i monolityczna się wydała, fajny materiał.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian

Wróć do „Death Metal”