Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Rotted

#1

Hajasz 6 lata temu

Obrazek
Istniejący niecałe dwa lata amerykański Rotted to przedstawiciel OS Death Metal z ciemnych głębokich krypt.

Na początku tego roku wydali debiutancki album o klasycznym tytule Pestilent Tomb. Chłopaki czerpią ile wlezie od starego Grave, Immolation i Incantation z czego właśnie ten ostatni mocno mi u nich uwiera. Ćwierć wieku temu ich debiut okrzyknięty zostałby albumem miesiąca, petardą albo po prostu kultowym. Obecnie to porządnie odegrany ciężki death metal na wolnych i średnich obrotach. Czasem próbują przyśpieszyć ale odnoszę wrażenie, że to takie przyśpieszenie z zaciągniętym ręcznym. Płyta dobra choć trochę monotonna i tu właśnie jest ten zgrzyt zrzyny z Incantation, którego nigdy nie lubiłem właśnie za tę monotonię. Wokalnie mocno podchodzi pod gardło Dawn Of Possession z tymi charakterystycznymi przeciąganymi samogłoskami jak ooooooo, uuuuuuuu, aaaaaaaaa itp. Gdyby ktoś jeszcze podczas słuchania miał wątpliwości gdzie to już słyszał to na sam koniec leci cover Grave, który mimo tego mroku i ciężaru wypadł tak o pół tony lżej. Mimo tych kilku wad album jak najbardziej pod moje gusta ale w bezpośrednim pojedynku z nowym Wrathrone to jednak Finowie mi bardziej podeszli. Aaaaarrrghhh.

Dyskografia:
2017 - Pestilent Promo [demo]
2018 - Pestilent Tomb



Skład:
D. Jones - All instruments, Vocals Drenched, Unlife, ex-Kelkum, ex-Lys, ex-Vesicant, ex-Nefarious

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Rotted/3540424043
BC: https://rotted.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#2

Pioniere 6 lata temu

Mnie się bardziej podoba produkcja Amerykanów od Finów, choć ogólnie to przyznam, że i tak obie są po prostu średnie.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6140
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#3

Vexatus 4 lata temu

A i tak najlepsze jest ich pierwszy materiał promo... ;)

Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#4

Pioniere 4 lata temu

Vexatus pisze:
4 lata temu
A i tak najlepsze jest ich pierwszy materiał promo... ;)
Mam dokładnie tak samo

...i tak przy okazji jeszcze nowy materiał w postaci splitu z Unnatural i Fetid Zombie


Wróć do „Death Metal”