"Only Death is Real"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Lik

Post Hajasz » rok temu

Obrazek

Obrazek

Założony w 2014 roku w Szwecji Lik gra przepiękny death metal wieków minionych. Dojebali od razu z grubej rury w postaci debiutanckiego albumu Mass Funeral Evocation, na którym przepięknie uchwycili klimat Dismember by następnie przejść do At The Gates w międzyczasie pograć jeszcze w stylu kilku innych kultowych szwedzkich załóg z lat 90-tych. Ale nie tylko swoim krajem się chwalą bo na owej płycie uchwycili ducha Bolt Thrower co jest nie lada sztuką. Potencjał Lik dostrzegła Metal Blade, dla której za kilka dni chłopaki wydarzą drugi swój album o przesympatycznym tytule Carnage.

Z opisu szykuje się 36 min szwedzkiej anihilacji na najwyższym poziomie. Czekam.

Dyskografia:
2015 - Mass Funeral Evocation
2017 - Only Death Is Left Alive / The Reaping [split]
2018 - Carnage

Skład:
Chris Barkensjö - Drums, Vocals (2014-present) Witchery, ex-Construcdead, ex-Face Down, ex-Kaamos, ex-The Resistance, ex-Blackshine, ex-Carnal Forge, ex-The Curse, ex-Grave (live), ex-Nightrage (live), ex-Repugnant, ex-Serpent Obscene, ex-Mass Murder Agenda
Niklas "Nille" Sandin - Guitars (2014-present), Bass (2015-present) Katatonia, ex-Amaran, ex-Life Eclipse, ex-Chaosys, ex-Dark Eden (live), Aoria, ex-Shadows Past, ex-Sodomisery, ex-Lamia Antitheus, ex-Siebenbürgen, ex-Slavegrid
Tomas Åkvik - Vocals, Guitars (2014-present) Nale, ex-Chaosys, ex-Bloodbath (live), ex-Katatonia (live), ex-The Resistance (live)
▼ Byli muzycy
Mathias Blom - Bass (2014-2015) Nale
▼ Muzycy koncertowi
Johan Risberg - Bass (2015-present) Nale, ex-Chaosys
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Lik/3540402405
BC: https://likofficial.bandcamp.com/music
BC: https://war-anthem-records.bandcamp.com/music
YOU SUFFER, BUT WHY ?

Tagi:
Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality

Post Arson » rok temu

"Mass Funeral Evocation" to było dla mnie totalne zaskoczenie i - jeśli dobrze pamiętam - namieszał ostro w moim podsumowaniu deathmetalowym. Muza, jaką uwielbiam, brzmienie dojebane konkret jak skurwesyn, solóweczki przyjemne, bez zbędnego brandzlowania na gryfie, perka jebie po uszach aż miło, a całość podlana klimatycznym sosem Dismember, o czym wspomniał już @Hajasz. Tak naprawdę na debiucie są same hity, a koncertowo odgrzany maidenowsko-dismemberowy motyw w "Le Morte Homme" wwierca się w mózg i za cholerę nie chce go opuścić. Wszystkie trzy zajawki nowej płyty miałem okazję obsłuchać i jestem tak podjarany nowym krążkiem, że wałkuję je od kilku dni bez przerwy. A w sumie ta zapowiada się przednio, nie tylko ze względu na muzę - okładka też ładna, a i sam tytuł wdzięczny. No i to logo też w chuj dobre.
"Jestem zmęczony. Zbyt zmęczony, by akceptować perspektywę końców, które są początkami, od których trzeba wszystko zaczynać od nowa."
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Post Hajasz » rok temu

Ależ ten nowy album to petarda. Trochę jednak miałem obawy widząc nowego wydawcę ale okazały się one bezpodstawne.

Chłopaki zapierdolili mega klasyk mocno inspirowany najlepszym albumem Dismember czyli Indecent and Obscene. Już pierwszy takt otwierającego kawałka rozrywa na strzępy tym charakterystycznym soundem z w/w płyty. Brzmienie elegancko rzęzi a kiedy wchodzi wokal masakra już trwa w pełni.

Wokalnie wjechali na bardziej mocniejszego Lindberga co dało znakomity efekt. Wiele zajebistych riffów i świetnych melodii chłopaki zapodali na tym albumie. Tytuł adekwatny do zawartości bo to czysta szwedzka rzeź powstała na skutek mariażu Indecent And Obscene ze Slaughter Of The Soul.

No ta płyta to będzie dłuuugo u mnie gościć i już spokojnie mogę ją uznać za klasyka.
YOU SUFFER, BUT WHY ?
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Post Zsamot » 2 mies. temu

Tymczasem we wrześniu w Aleksandrowie Łódzkim chłopaki zagrają. Wiedziałem, ze będzie SDL dawał czadu. ;)
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Post Wędrowycz » 2 mies. temu

Nie sprawdzałem, dla mnie póki co liczy się jeden Lik i zdecydowanie nie jest on death metalowy.
Odium Humani Generis

Wróć do „Death Metal”