deathwhore
Tormentor
Posty: 4457
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

Spearhead

deathwhore 6 lata temu

Obrazek
No kurwa, w tej Wielkiej Brytanii to od kilku lat całkiem solidne odrodzenie metalu trwa. Jednymi z udziałowców tego skurwysyństwa są bohaterowie niniejszego tematu. Chociaż niestety chyba nie zgarniają należnej im glorii i pały.

Infernal War zwolniło za mocno? Nowoczesne kapele death metalowe nie grają riffów, a tylko szorują gryfy kostką i nakładają na to pogłos robiąc ciągnące się zwolnienia w przypadkowych miejscach? Black metalowcy zakładają kaptury, czytają o kabale na wikipedii i odstawiają inne szopki? Macie Spearhead. Idealna mieszanka death metalowej brutalności spod znaku starego Morbid Angel Angelcorpse, podlane odrobiną black metalowej wściekłości, a wszystko doprawione sporą dozą thrashowej motoryki. No i to, co wyróżnia brytyjskie kapele, w tym chłopaków ze Spearhead to bardzo konkretna technika, przy czym nie przysłania ona kompozycji.

Generalnie jeżeli lubicie wspomniane Infernal War, Angelcorpse, wiadomych Australijczyków czy właśnie nowe angielskie granie jak Scythian czy Craven Idol to i ich łykniecie bez problemu.

Gorąco wierzę, że kilka postów się pojawi, bo wydawała ich polska wytwórnia.

Obrazek
Dyskografia:
2005 - Deathless Steel Command
2006 - When the Pillars Fall [demo]
2007 - Decrowning the Irenarch
2011 - Theomachia
2018 - Pacifism Is Cowardice




Skład:
Barghest - Bass, Vocals (2005-present) Tortorum, ex-Yersinia Pestis
Invictus - Guitars (rhythm) (2006-present)
Typhon - Drums (2014-present) Throne of Nails, ex-Imperial Empire
Praetorian - Lead Guitars (2014-present) ex-Diamanthian
▼ Byli muzycy
Vortigern - Drums (2005-2010) Lychgate, The One, ex-Archaicus, ex-Orpheus
Nephilim - Guitars (lead) (2005-2010) Monumentomb, ex-Scythian, ex-Archaicus
Hemah - Guitars (rhythm) (2005) ex-Yersinia Pestis
Anaximenes - Guitars (lead) (2010-2011)
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Spearhead/19724
BC: https://invictusproductions666.bandcamp.com/music
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 6 lata temu

Mówisz, że jak pasuje mi Craven Idol, to i Spearhead przypasuje? To w takim razie chętnie sprawdzę.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
deathwhore
Tormentor
Posty: 4457
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 6 lata temu



Zaczyna się jak Rapture Morbidów, ale potem i inne inspiracje dochodzą do głosu.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4653
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 6 lata temu

Infernal War zwolniło za mocno? Nowoczesne kapele death metalowe nie grają riffów, a tylko szorują gryfy kostką i nakładają na to pogłos robiąc ciągnące się zwolnienia w przypadkowych miejscach? Black metalowcy zakładają kaptury, czytają o kabale na wikipedii i odstawiają inne szopki?
O matko, lepiej bym dzisiejszych trendów w ekstremalnym graniu nie opisał. W punkt, czyli w sedno. Przewałkowałbym to teraz, niestety czas do tyry, ale wieczorem będzie grane. Z opisu wynika, że to dla mnie.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 lata temu

Kiedyś coś słyszałem, ale w dość ciekawych okolicznościach, bowiem jakiś temat odnośnie war metalu mnie skierował do sprawdzenia kapeli. Zakładam, że chodziło o to, że zespół udanie łączy death/black/thrash w dość ekstremalnym ujęciu. War metalu jednak nie stwierdziłem ;)

PS: faktycznie opis @deathwhore zachęcający i także bardzo dla mnie, bo ciągle narzekam na to że wszystko takie lekkie i słabe się robi w metalu, dlatego właśnie war metale stoją u mnie na podium od paru lat.
Odium Humani Generis
deathwhore
Tormentor
Posty: 4457
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 6 lata temu

To nie war metale, tylko raczej kierunek Infernal War, Angelcorpse. Dla mnie znakomite. Aż dziwi mnie, że nie za bardzo tu znane, wydawało się popularne.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

Metalized 6 lata temu

Znane znane, nawet live widziane w naszym wesołym kraju. Lubię, nie powiem, andrzejkorpse te sprawy cenie nader a tu tego nieco jest i chwała Spearheadom za to. Ale przyznam @deathwhore elegancki post na początek tematu, az chce sie odpalić. Sam zapomniałem nieco o tej wesołej trupie.
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

Czit 6 lata temu

O jak fajnie, że o nich przypomniałeś. Dawno nie słuchałem, ale teraz akurat mam nastrój na tą siekę.

Na starym forum zakładałem o nich temat, ale wszyscy mieli wyjebane.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

23 listopada 2018 roku wyjdzie Pacifism is Cowardice, 4 album Spearhead:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

Czit 5 lata temu

Niestety ale słabiutki ten utworek. Jakby ktoś ich zmuszał do nagrywania muzyki.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Rzeczywiście trochę kawałek jak każdy inny wydany w ostatnich 5 latach gdziekolwiek, ale jakiejś tragedii wielkiej nie ma ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

Belzebóbr 5 lata temu

Nowy Spearhead zaatakował na koniec roku. I to jest kurwa to.

HUMAN
Tormentor
Posty: 1566
Rejestracja: 7 lata temu

HUMAN 5 lata temu

Dobry album , bardzo podeszło , konkretnie i na temat

Wróć do „Death Metal”