Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6299
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Acheron

Vexatus 5 lata temu

Obrazek
Zespół Acheron powstał w Tampie na Florydzie już w 1988 roku, ale obecnie rezyduje gdzieś w Ohio. Zespół istnieje do dzisiaj, choć miał kilka przerw w działalności. Jedynym członkiem zespołu udzielającym się w nim od początku do dnia dzisiejszego jet wokalista i gitarzysta/basista Vincent Crowley, który był znany ze względu na zaangażowanie w struktury Church of Satan - zrezygnował z członkostwa w kilka lat po tym jak LaVey pożegnał się z tym światem.

Muzycznie mamy tutaj do czynienia z prostym Black/Death Metalem z specyficznym wokalem i dość surowym i brudnym brzmieniem, choć muzyka zmieniała się nieco wraz z kolejnymi pełniakami. Muzyka jest bardzo prosta, ale charakteryzuje się ciekawym i dość niepowtarzalnym, klimatem - wystarczy odpalić pierwszego pełniaka "Rites of the Black Mass". :)

Obrazek
Skład:
Vincent Crowley - Guitars (1988-1991, 1996-1998, 2008), Vocals (1991-2016), Bass (1992-2016), Vocals, Bass (2017-?) Infidel Reich, ex-Wolfen Society, Dominari, ex-Incantation (live), ex-Nocturnus
Art Taylor - Guitars (2009-2010, 2012-2016, 2017-?) Shrine of Suffering, ex-Diehard, ex-Wehrwolfe, Dominari, ex-Restless Breed, ex-Acid Black, ex-Them
Shaun Cothron - Guitars (2011-2012, 2014-2016, 2017-?) Heavy Lies the Crown, Zephaniah, ex-Lysura, ex-Obscene, ex-Photian Schism (live), ex-VadimVon (live)
Brandon Howe - Drums (2014-2016, 2017-?) Obscene, Summon the Destroyer, Venality, ex-Primordium, ex-Vires, ex-Blood Chasm
▼ Byli muzycy
David Smith - Bass (1988-1991) ex-Sathanas
James Strauss - Drums (1988-1992) Sathanas
Peter H. Gilmore - Keyboards (1988-1989)
Michael Smith - Vocals (1988-1990) ex-Sathanas
Ron Hogue - Drums (1989)
Belial Koblak - Guitars (1989-1991) After Death, Lethal Prayer, Goatrot, ex-Backlash, ex-Dethroned, ex-Omneity, Nocturnus AD, ex-Godless, ex-Funerus (live), ex-Incantation (live), ex-Blood of Kingu, ex-Warkult, ex-Mongoloid Chicken
Robert Orr - Drums (1991) ex-Mythos
Pete Slate - Guitars (1991-1992) Druid Lord, ex-Equinox, ex-Incubus, ex-Abhorred Existence, ex-Mythos
Michael Browning - Drums (1992-1994) After Death, Argus, ex-Devine Essence, ex-Lisa the Wolf, Nocturnus AD, ex-Lethal Prayer, ex-Morbid Angel, ex-Voodoo Gods, ex-Incubus, ex-Nocturnus
Tony Blakk - Guitars (1992-1994) Druid Lord, ex-Apostasy, ex-Equinox, ex-Gravewürm, ex-Serpent Son, ex-Diabolic (live)
Vincent Breeding - Guitars (1992-1995) Bruce Alan Breeding
Trebor Ladres - Guitars (1994-1995)
Joe Oliver - Drums (1995)
Troy Heffern - Bass (1996)
Richard Christy - Drums (1996) Charred Walls of the Damned, Monument of Bones, Rick Renstrom, ex-Burning Inside, ex-Control Denied, ex-Death, Boar Glue, ex-Iced Earth, ex-Tiwanaku, ex-Demons & Wizards (live), ex-Incantation (live), ex-Wykked Wytch (live), ex-Leash Law, ex-Public Assassin, ex-Caninus, ex-Bung Dizeez (live), ex-Syzygy (live)
Michael Estes - Guitars (1996-1999, 2001-2004) Resurrection, Tiwanaku, ex-Burning Inside
John Scott - Keyboards (1996-1999) (R.I.P. 2014) ex-Frost & Fury, ex-Fjörd, ex-Monument of Bones, ex-Dark Covenant, ex-Acid Orangutan, ex-Base Apes, ex-Count Zee, ex-Sonabich, ex-The Tortured, ex-Uncle Mayhem, ex-Vampire Circus
Tony Laureano - Drums (1998) Insidious Disease, Naphobia, ex-The Berzerker (live), Devil's Highway, Sanctification, ex-Angelcorpse, ex-Aurora Borealis, ex-Brujeria, ex-Devolution, ex-Eulogy, ex-Malevolent Creation, ex-Nidingr, ex-Nile, ex-1349 (live), ex-All That Remains (live), ex-Belphegor (live), ex-Dimmu Borgir (live), ex-Kult ov Azazel (live), ex-Megadeth (live), ex-Nachtmystium (live), ex-Skeletonwitch (live), ex-The Black Dahlia Murder (live), ex-Astaroth
Jonathan Lee - Drums (1998-1999) ex-Shadow Society, ex-The Autumn Offering, ex-Hell on Earth
Bryan Hipp - Guitars (1998) (R.I.P. 2006) ex-Unholy Ghost, ex-After Death, ex-Brutality, ex-Diabolic, ex-Cradle of Filth (live), ex-Blastmasters
Ben Meyer - Guitars (1998) Gardy-Loo!, ex-Lordes Werre, ex-Lowbrow, ex-Nasty Savage
Adina Blase - Keyboards (1998-1999) Akephalos, Blizzard Beast, Cernunnos, ex-Benighted, ex-Angel's Decay, ex-Blood Stained Dusk, ex-Engulfed in Blackness, ex-Lilitu
Bill Taylor - Guitars (1999) ex-Blackened Wisdom, ex-Feldgrau, ex-Laceration, ex-Xenomorph, ex-Angelcorpse, ex-Immolation, ex-Perdition Temple
Daniel Zink - Drums (2001) ex-Pitboss 2000
Aaron Werner - Keyboards (2001-2005) Further Lo, ex-Soul Destruction
Kyle Severn - Drums (2002-2010, 2010-2014, 2010-2014) Incantation, Shed the Skin, ex-Wolfen Society, ex-Funerus, ex-Divine Eve (live), ex-Vital Remains (live), ex-Escalation Anger
Rhiannon Wisniewski - Vocals (2002) ex-Moth, ex-Nordic Mist, ex-Somnus, ex-Avernus, ex-Bloodstrike, ex-Dark Arena, ex-Sar Isatum, ex-Turambar, ex-Noctuary, ex-Sanctorum, ex-Of Man and Machine
Max Otworth - Guitars (2006-2010, 2010-2012) Choking, Heavy Lies the Crown, Venality, Well of Night, ex-Lysura, ex-Trioxin, The Eddington Limit, ex-Darkness Undying
Ash Thomas - Guitars (2008-2009) Crucified Mortals, Estuary, Faithxtractor, Machinations of Fate, Shed the Skin, Surgikill, ex-Estuary of Calamity, ex-Necrolatry, Vladimirs, ex-Elusive Travel (live), ex-Thorns of the Carrion, ex-Garden of Shadows (live)
Scott Pletcher - Drums (2010) Demonic Christ, Empyreus, Fallen Nephilim, Shrine of Suffering, ex-ChainGunn, ex-Darkmoon, ex-Infernal Faith, Dominari, ex-Wehrwolfe, ex-Usurper
Eric Stewart - Guitars (2010) Shrine of Suffering, ex-Mangled Reality, ex-Infernal Faith, ex-Mangled Faith, ex-Them
▼ Muzycy koncertowi
Steve Bailey - Guitars ex-Master, ex-Angelcorpse (live), ex-Monstrosity (live), ex-Execration
Gabriel Lewandowski - Drums (1996-1997) Insatanity, Resurrection, Sectioned, Serpent Son, ex-Equinox, ex-Unholy Ghost, ex-Aruspex, ex-Hellwitch, ex-Killing Addiction, ex-Naphobia
Richard Christy - Drums (2001) Charred Walls of the Damned, Monument of Bones, Rick Renstrom, ex-Burning Inside, ex-Control Denied, ex-Death, Boar Glue, ex-Iced Earth, ex-Tiwanaku, ex-Demons & Wizards (live), ex-Incantation (live), ex-Wykked Wytch (live), ex-Leash Law, ex-Public Assassin, ex-Caninus, ex-Bung Dizeez (live), ex-Syzygy (live)
Jason Phillips - Guitars (rhythm) (2007) Bringers of Disease, Le Chant Funebre, ex-Darkness Undying
Jacob Shively - Guitars, Vocals (backing) (2013-2014) Dismemberment, Scum Guilt, Master (live), ex-Incantation (live)
Brandon Howe - Drums (2014) Obscene, Summon the Destroyer, Venality, ex-Primordium, ex-Vires, ex-Blood Chasm
Cristobal Vigneaux - Drums (2015) Ancient Crypts, Apostasy, Invincible Force, ex-Evil Madness (live)
Cody Johns - Drums (2017) Zephaniah, ex-Eighty Thousand Dead


Dyskografia:
1989 - Messe Noir [demo]
1990 - Promo 1990 [demo]
1991 - Rites of the Black Mass [demo]
1992 - Triumph of Death [split]
1992 - Rites of the Black Mass
1992 - Alla Xul [single]
1994 - Lex Talionis
1994 - Satanic Victory [EP]
1995 - Hail Victory
1996 - Anti-God, Anti-Christ
1998 - Those Who Have Risen
1998 - Necromanteion Communion [EP]
1999 - Lex Talionis / Satanic Victory [kompilacja]
2001 - Compendium Diablerie - The Demo Days [kompilacja]
2002 - Xomaly [EP]
2003 - Rebirth: Metamorphosing into Godhood
2003 - Tribute to the Devil's Music
2004 - Decade Infernus 1988-1998 [kompilacja]
2008 - Satanic Supremacy [demo]
2009 - The Final Conflict: Last Days of God
2014 - Kult des Hasses



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Acheron/123
Raw Black Metal w rowie!!!

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Vexatus pisze:
5 lata temu
Vincent Crowley, który był znany ze względu na zaangażowanie w struktury Church of Satan - zrezygnował z członkostwa w kilka lat po tym jak LaVey pożegnał się z tym światem.
Roztropnie uznał, że to farsa i sobie podarował :p Wracając do muzyki - grał też na pierwszym demo Nocturnus.

Co do Acheron, to debiut jest okrutnie kwadratowy, ale przyjemny. Dwójka i trójka - Lex Talionis i Hail Victory - chyba najlepsze, co nagrali. Potem się już zaczyna powoli męczenie buły i okrutnie męczą te obligatoryjne długaśne outra z jakimiś quasi-eksperymentami.

Album z coverami - Tribute to Devil's Music - tragedia, odradzam serdecznie. Vincent Crowley się tam próbuje siłować z gitarami pierwowzorów i poniósł sromotną klęskę. Serio, nawet nie próbujcie, to jedna z najgorszych tego typu płytek, jakie słyszałem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4455
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 5 lata temu

Kiedyś krzyczałem, że kult nad kulty, potem mi trochę przeszło. W każdym razie Yog się myli, bo najlepsza jest czwarta płyta, znaczy się Anti God, Anti Christ. Chociaż oczywiście największy kult jest na debiucie, oparty na jednym riffie Ave Sathanas. Nie jest to tak popierdolone jak Goatlord, ale wchodzi w podobne wibracje.



To inny kult w ich wydaniu, dobre jaja.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5311
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 5 lata temu

Acheron to gówno od samego początku było. Zastanawiam się dlaczego tyle ludzi dało się złapać na ten szajs i jeszcze mieli czelność nazywać to kultem.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Ryszard 5 lata temu

Gówno to cała reszta wydana po kozackim debiucie :) który oczywiście jest prostacki ale jest również jednym z nielicznych "kwadratowych muzycznie" albumów które lubiłem całe życie. Obok War Master czy the End Complete np. Cały ten kościół satanasza to chyba bardzo po amerykańsku, pretekst do ciekawego bzykania, czy to z giwerą w jednej łapie czy pod wypchanym tygrysem.... Acheron na debiucie zajechał klasycznym horror death metalem, prostym niczym łupanka chujowego unleashed, tyle ze w kicz klimacie powyzszego stowarzyszenia i horroru lat 70tych... a może 60tych? Cyce, szatan, rytuał i stoner metal.. haha.

Reszta dysko mnie wali a sam Vincent na gówniarzach robił wrażenie. Chyba ktoś coś z Incantation był też zamieszany w zespół... nie wiem może kłamie.

Podsumowując...............projekt Wolfen Society też lubię. Concquer Divine zaraz za satanasach.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
pampa
Master Of Puppets
Posty: 148
Rejestracja: 6 lata temu

pampa 5 lata temu

Ja uwielbiam tą grupę za klimat, bez technicznych zawijasów debiut zrobił w tamtych czasach duże na mnie wrażenie i tak zostało!!! Hail Satan!!! :D
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

Metalized 5 lata temu

Dwie ostatnie płyty takie se, są kawałki niezłe, są tak obrzydliwe i straszne, że biegnę do zjadarki cd i gorączkowo zmieniam na kolejny. Bardzo lubię Acheron, debiut niszczy mnie za każdym odsłuchem. Miałem okazje zoczyc live w Gdyni lata temu co mnie cieszy osobiście niewąsko.
Awatar użytkownika
pampa
Master Of Puppets
Posty: 148
Rejestracja: 6 lata temu

pampa 5 lata temu

Metalized pisze:
5 lata temu
Dwie ostatnie płyty takie se, są kawałki niezłe, są tak obrzydliwe i straszne, że biegnę do zjadarki cd i gorączkowo zmieniam na kolejny. Bardzo lubię Acheron, debiut niszczy mnie za każdym odsłuchem. Miałem okazje zoczyc live w Gdyni lata temu co mnie cieszy osobiście niewąsko.
Aby pozazdrościć ja ich nigdy na żywo nie widziałem i chyba nie będzie takiej okazji.
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

Metalized 5 lata temu

@pampa Były 2 chyba koncerty w Polsce, w 2004. Gdynia ( tam byłem- były atrakcje przedkoncertowe typu ploty o odwołaniu- na scenę wpadł Bruno z Azy na raty zaśpiewać ładnie, ludu garstunia max 30 głów z tego co pamiętam) i chyba dzień później Brzydgoszcz miała być. Czy gdzieś jeszcze wtedy grali - nie wiem. Jakaś życzliwa duszyczka zapisała dla potomności ten recital, dla zainteresowanych:

deathwhore
Tormentor
Posty: 4455
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 5 lata temu

Warszawa jeszcze była, w Progresji, w czasach jak Progresja była mniejsza od Hydrozagadki.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

Metalized 5 lata temu

Wynika z tego, że Hydrozagadka sie kurczy :D
Awatar użytkownika
pampa
Master Of Puppets
Posty: 148
Rejestracja: 6 lata temu

pampa 5 lata temu

Fajne kameralny koncert hehe pewnie można było z nimi pogadać normalnie. :D
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

Metalized 5 lata temu

pampa pisze:
5 lata temu
Fajne kameralny koncert hehe pewnie można było z nimi pogadać normalnie. :D
Bardzo możliwe ale raz , że nie pamiętam czy tak było a dwa unikam zbytnio kontaktów z ludźmi z kapel, zdjęć, autografów itepe.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2979
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 5 lata temu

Nie znam nawet wszystkiego co tam odsmażyli, bo z tego co pamiętam jak się zabierałem za ich dyskografię, a było to lat temu uhuhuhu to jakoś nie przypadliśmy sobie zbytnio do gustu. Debiut ok, później jeszcze po tych reaktywacjach był jakiś rebirth, to pamiętam że się z tym mocno męczyłem. Najnowszy też obadałem i po raz kolejny bez zachwytu. Mimo to czasami lubię ich sobie włączyć, bo mają taki unikalny obrzydliwy klimat.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Niestety ten cały Rebirth, na który trafiłeś do najszczęśliwszych albumów nie należy, a jeszcze wrażenie dobija jedno z charakterystycznych acheronowych outro, chyba z 10 minut noisu tam leci, w tym całym kawałku 9th Gate, mega wkurwiających częstotliwości jakieś. Może gdyby nie uwielbienie do pozostawiania niesmaku w ustach słuchacza po przesłuchaniu albumu w całości, to by kapela nieco bardziej popularna była. Tak to np. do snu sobie strach ustawić Acheron ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2982
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 3 lata temu

Premiera pierwszego singla z debiutanckiego albumu Vincenta Crowleya "Beyond Acheron", który rozpoczyna solową działalność po zakończeniu działalności Acheron. Płyta będzie wydana w czerwcu przez Odium Records.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Kosynier
Posty: 87
Rejestracja: 4 lata temu

Kosynier 3 lata temu

Bardzo fajny, ponury klimat. Ciekawy jestem calego albumu. Juz poszlo zamowienie do Odium Rec.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Cała płyta Wincentego:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
HUMAN
Tormentor
Posty: 1566
Rejestracja: 7 lata temu

HUMAN 2 lata temu

kusi odsłuch , ale wielbie Acheron i pewnie posłucham
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2982
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Videoclip inspirowany opowiadaniem Maska Czerwonego Moru autorstwa Edgara Allana Poe.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2982
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 4 mies. temu

23 lutego 2024 roku wytwórnia Hammerheart Records wypuści drugi krążek Vincenta Crowleya "Anothology of Horror".
Pojawił się pierwszy zwiastun albumu "That Which Lurks Below the Sea".
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2982
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 mies. temu

"Amityville's Horror" to kolejna zapowiedź nowego albumu Vincenta Crowleya.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4455
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 2 mies. temu

deathwhore pisze:
5 lata temu
Kiedyś krzyczałem, że kult nad kulty, potem mi trochę przeszło. W każdym razie Yog się myli, bo najlepsza jest czwarta płyta, znaczy się Anti God, Anti Christ. Chociaż oczywiście największy kult jest na debiucie, oparty na jednym riffie Ave Sathanas. Nie jest to tak popierdolone jak Goatlord, ale wchodzi w podobne wibracje.



To inny kult w ich wydaniu, dobre jaja.
Ty chuju, za tę płytę, którą sam wspomniałeś, czyli Anti-god, Anti-christ, to status jebanego kultu im się należy. Wymieniłem kilka dni temu mocno wysłużoną kasetę na kompakt, nakurwiam codziennie znów, jak w ogólniaku. Stanowczo top 10 death metalu w ogóle.

A wy śmierdzicie.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian

Wróć do „Death Metal”