Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Galvanizer

Hajasz 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Kiedy jeszcze roztrząsacie co lepsze Taphos czy Tomb Mold to ja powiadam wam Galvanizer. Fińska załoga powstała w 2013 roku gra zajebisty death gore grind z ulicznego syfu. Z początkiem tego roku wydali debiutancki 30 min album Sanguine Vigil i tym samym pseudo death metal zaliczył glebę.

Jak się nie mylę to o tym zespole gdzieś wspominał Rysiu Pysiu. Chore Symfonie pamiętacie ? Kto Was wychował ? Debiut finów działa jak terapia szokowa.

Sporo tu OS Death Metalu elegancko wplecionego w gorowe i grindowe wjazdy. Jak to pięknie idzie kiedy chłopaki jadą swoim tempem a perkusista zapierdala na werblu ze dwa razy szybciej. Po prostu mega i do tego jeszcze te dwa wokale. Sporo jest momentów gdzie te riffy rozbujają przestrzeń powodując samoistne robienie młynków kudłami na wzór Corpsegrindera. Co jeszcze ? A no to, że ekipa ta nie boi się zapodać jakąś linię melodyczną nie tracąc przy tym wygaru i to jest ładny gorowy wjazd, żaden luzik. I tak przy takich płytach wiesz, że reszta to bananowy kamuflaż.

Skład:
Vili Mäkinen - Bass (2013-present), Guitars (2013-2015), Vocals (2013-present) Wrathrone, Sydäntalvi
Aleksi Vähämäki - Drums (2013-2015), Vocals (2013-present), Guitars (2015-present)
Nico Niemikko - Drums (2015-present)

Dyskografia:
2014 - Ground Above [demo]
2015 - Horrid Tales of Death... [EP]
2016 - Rehearsal Tape '16 [demo]
2018 - Sanguine Vigil
2021 - Prying Sight םf Imperception



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ga ... 3540389565
BC: https://galvanizer.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17537
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Zgaduję, że panowie tak się nazywają na cześć demoska Depravity?

Edit: Okładka Sanguine Vigil wskazuje, że jest to wysoce prawdopodobne ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 5 lata temu

Owszem bardzo to dobre, co więcej dla mnie również lepsze od wyżej wymienionych, których albumami na pewno nie pogardzę, lecz Finowie lepsi, bo trafniej wpasowują się w moje gusta.

BTW. skoro @Rychu wspominał, że dobre to myślałem, że nie trzeba się już powtarzać.
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 5 lata temu

Tak jest, Rysiu gdzieś wpominał, a ja go popierałem, bo naprawdę fajna to rzecz. Już sam rzut oka na okładkę daje pewien drogowskaz - fajny coverek, idealnie pasujący do jakiegoś splatter horroru czy starej gry komputerowej z gatunku FPS. A sama muzyka też świetna, wszystko cyka jak trzeba - piaszczyste brzmienie, pięknie jadące riffy, wokale brzmiące niczym warkot jakiegoś przerośniętego szakala, a wszystko na dodatek podszyte punkową jazdą. Nie jest to może aż taka rewelacja, za jaką uważa tę płytę autor tematu, niemniej ma w sobie ta płyta coś, że chce się ją odpalić raz jeszcze i pobujać się.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6294
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
Kiedy jeszcze roztrząsacie co lepsze Taphos czy Tomb Mold to ja powiadam wam Galvanizer.
Galvanizaer to zupełnie inna muzyka, ale coś w tym jest... Właśnie słucham tego ich debiutanckiego pełniaka i całość robi bardzo dobre wrażenie - mieszanka prostego jak konstrukcja cepa Death Metalu i Grindcore'a z fajnym brzmieniem, wyraźnie zarysowaną linią basu w mixie i wokalami kojarzącymi się z Haemorrhage. :) 30 minut naprawdę dobrej muzyki. A okładkę do "Sanguine Vigil" na 100% zrobił ten sam gość, który wcześniej stworzył okładki dla Demilich. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17537
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Demilich, Adramelech, Depravity, Funebre, gwoli ścisłości :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4455
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 5 lata temu

Kolega ich wywiadował swego czasu i tak ich poznałem, nawet niegłupie chłopaki. Muzykę też grają bardzo fajną i faktycznie ciekawszą niż te Tomb Moldy czy inne Rotheads. Do tego co jakiś czas wrócę, a te dwie rewelacje to takie płytki do posłuchania, odłożenia i zapomnienia.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17537
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Dobry jest ten Sanguine Vigil, jedna z lepszych deathowych płytek klasy b w tym roku, ale nie ukrywam, że wróciwszy do tego po przerwie, jakoś mnie nie porwało. Lepiej, bo ciekawiej grają od większości epigonów, jednak serwują muzę dość jednostajną, choć sprawnie żonglują tempami czy oślizgłymi i capiącymi twarzami death metalu, a tkając swoje koszmary nie zapominają, że wywodzą się z krainy tysiąca jezior.
Hajasz pisze:
5 lata temu
Kiedy jeszcze roztrząsacie co lepsze Taphos czy Tomb Mold to ja powiadam wam Galvanizer.
Pełna zgoda.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17537
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

30 lipca w Me Saco Un Ojo / Everlasting Spew Records ukaże się drugi album death-gorowców z Galvanizer o tytule Prying Sight Of Imperception. Pierwszy kawałek z krążka, nazwany zapewne na cześć płytki Angelcorpse The Inexorable, prezentuje się, jak słychać poniżej:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17537
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Dzień martwych:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 2 lata temu



Jest już całość, zatem słuchamy już z flac ;)
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1854
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 2 lata temu

Odświeżę temat, ale odnosząc się do debiutu, do którego wróciłem po dłuższej przerwie. Podoba się jeszcze bardziej niż w momencie, gdy go poznawałem. W moim przekonaniu małym bohaterem tego wydawnictwa jest perkusista, który, jak Hajasz zauważył, często popierdala na werblu o wiele szybciej niż jadą gitary i te momenty to idealna okazja, żeby połamać sobie kark i pozwolić łupieżowi pofruwać po pokoju. Inna sprawa, że bas został srogo nagłośniony, co tylko dodaje powodów do banana na gębie. Kawałek 'Premature Rot' to swoisty hit tej płyty, a jest w nim wszystko to, czego od lat w metalu szukam - srogi wpierdol przy zachowaniu pewnej chwytliwości. Tutaj jest to do tego stopnia, że pisząc tego posta, gra mi to automatycznie w głowie.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1854
Rejestracja: 7 lata temu

Blind rok temu

Dzień dobry. Kilka lat temu gwinty masowo były zrywane pod Galvanizer, a dziś już nikt nie słucha? Drugi album, zdaje się, przeszedł bez większego echa. Owszem, w porównaniu z debiutem to będzie jedno oczko niżej, ale o rozczarowaniu nie ma mowy. Sęk w tym, że Galvanizer zamiast nagrać drugą taką samą płytę, to postanowił nieco przesunąć środek ciężkości na death metal i dodać nieco więcej przegniłych, melancholijnych melodii. "Of Flesh Unknown" mogłoby się znaleźć na którejś z płyt Dismember.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 11 mies. temu

Galvanizer / Morbific - split 2023

Wróć do „Death Metal”