Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6343
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Funeral Whore

Vexatus 5 lata temu

Obrazek
Funeral Whore to utworzona w 2006 roku holenderska ekipa parająca się Death Metalem. Mają całkiem sporo materiałów na koncie, ale głównie są to jakieś demka i inne popierdółki. Wyróżniają się zdecydowanie dwa pełniaki, czyli "Step into Damnation" z 2012 i "Phantasm" z 2016 roku. Ta druga płyta to taki trochę album koncepcyjny nawiązujący do serii dość znanych horrorów o takim samym tytule (przetłumaczonym przez jakiegoś geniusza na "Mordercze kuleczki"). Panowie i pani grają sobie taki właściwie niczym specjalnie się nie wyróżniający Death Metal. Może nie jest to muzyka szczególnie wybitna, ale słucha się całkiem przyjemnie. Kręcenie klipów natomiast powinni sobie raczej darować... :)

Obrazek
Skład:
Roy Steinfort - Guitars, Vocals (2006-present) Confrontation, Wolvenbloed, ex-Northhymn, ex-Usthor
Eric Barrage - Drums (2017-present)
▼ Byli muzycy
Olle Oele - Drums (2006-2007, 2010-2011) Deathmarch, ex-Cavitation
Kellie Chopper - Guitars (lead) (2006-2017)
Tim - Bass (2007-2012) Dauthuz, Eternal Solstice, ex-Dissect
Jonathan - Drums (2007-2009)
Sven - Drums (2009, 2012)
Dennys - Drums (2009-2010)
Robin van Rijswijk - Bass (2012-2013) Cadaverous, ex-Godslastering
Nick de Vet - Drums (2012-2016) Dauthuz
Van Dune - Bass (2013-2016) ex-Usthor
▼ Muzycy koncertowi
Sven Post - Bass (2012-present) Blood Diamond, Confrontation, ex-Dark Day Remains

Sanne Utrecht - Bass (2013, 2017)
David Schermann - Drums (2017) Grafjammer, Iron Harvest, Weltschmerz, Wesenwille, Wrang, Glorior Belli (live), Nocturnal Depression (live), Verwoed (live), ex-Khaoz (live)


Dyskografia:
2009 - Demo 2009 [demo]
2010 - Morbid Intensions [EP]
2010 - ...for All Eternity [demo]
2010 - Dead upon the Cross [demo]
2011 - Two Morbid Ways to Die [split]
2012 - Step into Damnation
2015 - Summon the Undead [split]
2016 - Phantasm
2016 - Live Rituals of Death [live]
2016 - Only Death Prevails [split]



PS - No to wyrównałem niniejszym tematem ilość zespołów w działach BM i DM. Cieszycie się? ;)

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Fu ... 3540304000
BC: https://funeralwhore.bandcamp.com/music
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17565
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Masakryczne gówno to jest, słyszałem ten Phantasm i jest to najnudniejszy deathmetal w historii gatunku niemalże. Sztampa taka, że aż uszy więdną.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6343
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 lata temu



Jakoś w połowie tego roku wyszedł trzeci pełniak "Dreadfully Expired", zdaje się tylko jako MC i w formie cyfrowej na profilu BC.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4668
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 2 lata temu

Posłuchałem kiedyś tej czerwonej płyty i pamiętam, że nudne było w chuj. Takie wymęczone i jednostajne. To jedna z najgorszych rzeczy, jakie słyszałem w death metalu. Przy tej kapeli, nawet zespoły polecane przez Hajasza są ciekawe. Niewiasty też niezbyt ładne, a ten tucznik w gorsecie wygląda komicznie. No, ale to Dania, nie oczekujmy fajerwerków.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Mr. Grimreaper
Posty: 2
Rejestracja: 7 mies. temu

Mr. Grimreaper 7 mies. temu



Funeral Whore is not for trendy ears 😆
Mr. Grimreaper
Posty: 2
Rejestracja: 7 mies. temu

Mr. Grimreaper 7 mies. temu



Cd format released by Vidar Records Holland and Unpure Records Poland
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6343
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 7 mies. temu

Może to dla niektórych nudne i sztampowe, ale ja sobie raz na jakiś czas odpalam pierwszą czy tam drugą płytkę. Kellie już od ładnych kilku lat nie ma w zespole i nie wiem co tam ciekawego (lub nudnego) bez niej na najnowszej płycie przygotowali, bo jeszcze nie słuchałem. Dzisiaj będzie słuchane.
TITELITURY pisze:
2 lata temu
Niewiasty też niezbyt ładne, a ten tucznik w gorsecie wygląda komicznie. No, ale to Dania, nie oczekujmy fajerwerków.
Nie Dania, a Holandia, choć właściwie dużej różnicy to nie robi.
Raw Black Metal w rowie!!!
HUMAN
Tormentor
Posty: 1570
Rejestracja: 7 lata temu

HUMAN 7 mies. temu

Tez wreszcie Ich posłucham.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6343
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 7 mies. temu

Ogarnąłem tego ich najnowszego pełniaka i nie za bardzo mi podchodzi. Niby jest bardziej surowo i obskurnie niż na poprzednich płytach, ale jakoś to do mnie nie trafia. Pełniak sobie przeleciał i w głowie żaden konkretny riff nie został.
Raw Black Metal w rowie!!!

Wróć do „Death Metal”