Awatar użytkownika
KorgullExterminator
Master Of Reality
Posty: 289
Rejestracja: 7 lata temu

Krisiun

KorgullExterminator 7 lata temu

Obrazek
Krisiun z Brazylii, bezsprzeczni władcy ekstremalnego i brutalnego death metalu. Dziesięć płyt na koncie, ostatnie to lekki spadek formy, za to cała reszta to już klasyka bezlitosnego grania. Szczególnie wybija się agresywna gra pałkera, czasem przypominająca zespoly Angel Corpse i Revenge.

Skład:
Alex Camargo - Bass, Vocals (1990-present) ex-Angelcorpse (live)
Max Kolesne - Drums (1990-present)
Moyses Kolesne - Guitars (1990-present)
▼ Byli muzycy
Altemir Souza (R.I.P. 2002) - Guitars (1990-1993)
Mauricio Nogueira - Guitars (1994) Matanza, ex-Infector, ex-Torture Squad, ex-In Hell
▼ Muzycy koncertowi
Marco Antônio Duarte - Guitars (2016-?) Decomposed God, Next Pain, ex-Decomposed
Dyskografia:
1992 - The Plague [demo]
1993 - Curse of the Evil One / In Between the Truth [split]
1993 - Rises from Black / Harmony Dies [split]
1994 - Unmerciful Order [EP]
1995 - Black Force Domain
1998 - Apocalyptic Revelation
1998 - Advanced Tape 98 [single]
2000 - Conquerors of Armageddon
2001 - Scar Culture / Krisiun [split]
2001 - Ageless Venomous
2003 - Works of Carnage
2004 - Bloodshed
2006 - Live Armageddon [video]
2006 - AssassiNation
2008 - Southern Storm
2011 - The Great Execution
2012 - Arise from Blackness [kompilacja]
2015 - Forged in Fury
2016 - Krisiun No Estúdio Showlivre (Ao Vivo) [live]
2018 - Scourge of the Enthroned

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Krisiun/197

Tagi:
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 7 lata temu

Uwielbiam, fakt ostatnia to zdecydowanie najgorsza rzecz od braci Kolesne. Mam tylko wielką nadzieję, że to tylko mała wpadka i za chwile wrócą w swoim najlepszym stylu.
"Between Shit and Piss we are Born"
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1019
Rejestracja: 6 lata temu

Molotow 666 6 lata temu

Jednak że ostatnia płyta nie wszystkich usatysfakcjonowała polecam pełny gig z 1999 roku. Prawdziwa moc KRISIUN! Uwielbiam ten set!

Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 6 lata temu

No właśnie ostatnia płyta jest słaba i tu nie ma o czym dyskutować, ale The Great Execution jestem gotów bronić na ubitej ziemi. Bo to znakomity album, dojrzały i rozwijający ich styl. Jak ktoś oczekuje od nich tylko młócki z Conquerors of Armageddon, to faktycznie może czuć się rozczarowany, bo kompozycje z TGE są długie, złożone, obfitujące w zmiany temp i różne ozdobniki. Nie brakuje przy tym mocnych strzałów jak Blood of Lions, ale Brazylijczycy pokazali, że potrafią pokombinować z frapującymi melodiami nadające nastrój czy partiami flamenco. Ja ją lubię tak samo jak Black Force Domain, Apocalyptic Revelation czy wspomiane Conquerors. Poza ostatnim gównianym albumem, Bloodshed i Works of Carnage łykam wszystko, co nagrali. A na żywo po prostu rozpierzają w drobny mak - kto pamięta gig z m.in. Grave i Nile, ten wie, o czym mówię.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1019
Rejestracja: 6 lata temu

Molotow 666 6 lata temu

Works Of Carnage to znakomity killer w dyskografii KRISIUN. Polecam szczególnie utwory Murderer i Wolfen Tyranny. Po prostu krótka płyta która zabija !!! A na koniec genialny cover VENOM! :shock: Do tego mega smaczek w postaci solo Maxa na bębnach pt. War Ritual i mamy mini recke CD KRISIUN z 2003 roku. Ja polecam z całego serca! Co do Bloodshed to może się powtarzam, ale to wydawnictwo z czterema utworami z Unmerciful Order powinno poprostu nie ujrzeć światła dziennego! Century Media w dość tępy sposób spierdoliło ten materiał. Track lista Bloodshed winna wyglądać następująco...

1.Slain Fate 3:33
2.Ominous 3:45
3.Servant Of Emptiness 3:03
4.Eons 1:56
5.Hateful Nature 3:12
6.Visions Beyond 3:23
7. Voodoo 2:14
8. Outro / MMIV
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Krisiun zapowiada nowy album dla Century Media - premiera 7 września 2018 roku. Krążek ma nosić tytuł Scourge of the Enthroned i wyprodukował go Andy Classen.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4662
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 6 lata temu

Szczegolnie wybija sie agresywna gra palkera, czasem przypominajaca zespoly Angel Corpse i Revenge.
Chyba kurwa na odwrót, bo Revenge może braciom Coleslaw co najwyżej wylizać bród spod paznokci, a kontynuując metaforę wzrostową, AC znajduje się mniej więcej na wysokości krocza, akurat żeby móc opierdolić gałę, przy czym zaznaczam, że hamerykańską ekipę bardzo lubię. Przy "Combustion Inferno" mam zmazy. Ta kapela niszczy do przedostatniej płyty i zajebiście, że dłubią coś nowego. Nie oczekuję niczego prócz walca miażdżącego wszystko na swojej drodze intensywnością dźwięku, a nie jego chujowatą jakością, jak to jest u wielu kapel.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

Czit 6 lata temu

TITELITURY pisze:
6 lata temu
Szczegolnie wybija sie agresywna gra palkera, czasem przypominajaca zespoly Angel Corpse i Revenge.
Przy "Combustion Inferno" mam zmazy. Ta kapela niszczy do przedostatniej płyty i zajebiście, że dłubią coś nowego.
No i z automatu musiałem "Southern Storm" zapuścić. Pierwsze sekundy i absolutnie niszczą.

Niech nagrają coś na miarę swoich możliwości, a są przeogromne. Ostatnia wpadka o niczym nie przesądza.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Endymion
Master Of Reality
Posty: 296
Rejestracja: 6 lata temu

Endymion 6 lata temu

Southern Storm to ostatni bardzo dobry krążek od Brazylijczyków. Potem poszli w jakieś romanse z thrashem i hard core'em na The Great Execution, a jak wrócili do tradycyjnego dla nich deathu, to wyszło jałowe i nijakie Forged in Fury. Dlatego się nie napalam i niczego nie oczekuję.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4466
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 6 lata temu

Dla mnie ostatnim takim w chuj zajebistym krążkiem Krisium jest Conquerors of Armageddon. Na reszcie coś tam zawsze mnie wkurwi, a to brzmienie, a to już za miękkie granie, a to aranże bębnów. A właśnie, czasem wpierdalają blasty na siłę i robi się jałowo, tam gdzie pasowałoby przyjebać elegancką polką galopką na dwa, to tłuczą to cykanie bez dynamiki.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Obrazek

Art: Eliran Kantor
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

EdusPospolitus 5 lata temu

Okładka na haju, no zobaczymy co z tego będzie.
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 5 lata temu

10 płyt na stanie ale rewelacyjna tylko jedna - Conquerors of Armageddon. Reszty nie zauważam.
GRINDCORE FOR LIFE
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Pan Efilnikufesin 5 lata temu

Ja dla odmiany zadnej plyty Krisiun nie zauwazam.

Milo wspominam wystep na zywo,nic poza tym.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Ryszard 5 lata temu



http://www.metalinjection.net/av/new-mu ... ic-iii/amp

Vader i Deicide powinni się od nich uczyć jak godnie się starzeć. Kawałek intensywny o niesamowitych riffach i co najważniejsze - oparty na starodawnej siece!!! Nie przepadam za chlopakami ale singiel imponuje mocą.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Pan Efilnikufesin 5 lata temu

Ryszard pisze:
5 lata temu


http://www.metalinjection.net/av/new-mu ... ic-iii/amp

Vader i Deicide powinni się od nich uczyć jak godnie się starzeć. Kawałek intensywny o niesamowitych riffach i co najważniejsze - oparty na starodawnej siece!!! Nie przepadam za chlopakami ale singiel imponuje mocą.
Trzydziesta dziewiata sekunda,wchodzi solowka,smierdzaca strasznie.Psuje i paskudzi.Przestaje badac ten kawalek.

Przestaje badac Krisiun.
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

Metalized 5 lata temu

Kiedyś mi się ta załoga całkiem podobała ale ostatnio posłuchałem kilku płyt i jakoś ponudziło. A Ageless to całkiem wyłączyłem po chwili . Starość haha
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

Czit 5 lata temu

Ryszard pisze:
5 lata temu


http://www.metalinjection.net/av/new-mu ... ic-iii/amp

Vader i Deicide powinni się od nich uczyć jak godnie się starzeć. Kawałek intensywny o niesamowitych riffach i co najważniejsze - oparty na starodawnej siece!!! Nie przepadam za chlopakami ale singiel imponuje mocą.
Nic dodać nic ując. Nowy wałek Deicide przy tym to jakiś kiepski żart.

Idealny klasyczny Death Metalowy kawałek - taki prosto w ryj.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Endymion
Master Of Reality
Posty: 296
Rejestracja: 6 lata temu

Endymion 5 lata temu

O dziwo nowy numer mi się podoba. Fajne brzmienie. Czekam na całość.
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 5 lata temu

Dobry numer.


Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Astral
Fallen Angel Of Doom
Posty: 336
Rejestracja: 5 lata temu

Astral 5 lata temu

No jestem ciekaw tego nowego longplaya, choć obawiam się, że najlepsze czasy Krisiun ma już dawno za sobą. Słuchając Forged in Fury czy The Great Execution mam nieodparte wrażenie, że zmiękła im faja i nawet jakby chcieli, to już nie potrafią przypierdolić. O brutalności, którą zachwycali na Conquerors of Armageddon, mogą tylko pomarzyć. No ale pożyjemy, zobaczymy.
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

Czit 5 lata temu

Astral pisze:
5 lata temu
No jestem ciekaw tego nowego longplaya, choć obawiam się, że najlepsze czasy Krisiun ma już dawno za sobą. Słuchając Forged in Fury czy The Great Execution mam nieodparte wrażenie, że zmiękła im faja i nawet jakby chcieli, to już nie potrafią przypierdolić. O brutalności, którą zachwycali na Conquerors of Armageddon, mogą tylko pomarzyć. No ale pożyjemy, zobaczymy.
Eeej no Porównywać bardzo mocne "The Great Execution" do tej nieudanej papki jaką jest "Forged in Fury" to jakaś pomyłka. Fakt, że "The Great Execution" to nie jest jakiś megabrutalny pocisk, ale taki dostojny i genialnie skomponowany kawał mięcha. Takie bardziej powiedziałbym dostojne granie jak na Krisiun i bardzo silna pozycja w ich dyskografii. Lepsze zdecydowanie niż takie "Ageless Venomous" czy "Bloodshed". Zaś ostatni LP to faktycznie kupa.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

Czit 5 lata temu



Kolejny nowy i bardzo dobry utwór.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

Czit 5 lata temu

Zajebista ta nowa płyta, nawet nie ma co poróawnywać do poprzedniej wpadki. Taki pomost pomiędzy bardziej brutalnym "Southern Storm", a bardziej epickim "The great Execution".
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

EdusPospolitus 5 lata temu

Też mi się podoba ten nowy krążek coraz bardziej, z pewnością nie męczy tak jak poprzednik. Zastrzeżenia mam tylko do wokalu Alexa, jakoś tak brzmi trochę bez polotu i mało przekonująco. Chciałoby się takiego growlu jaki był na "Conquerors" ;) Co by nie mówić, na dzień dzisiejszy spośród tych nowych Monstrosity i Deicide, Krisiun wypada najlepiej.
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 5 lata temu

Zajebiście jest słyszeć Krisiun w najlepszej formie, bo taką Brazylijczycy na najnowszym krążku prezentują. Wszystko co najlepszego ten zespół nam dawał jest i tu, opakowane w melodyjne elementy z nowszych wydawnictw tylko ,podanych w formie bardzo ciekawych rozwiązan, które opuszczają lekko kopare w dół. @EdusPospolitus co do wokalu też rzuciło mi się to na ucho, ale odbieram to kompletnie inaczej niż brak zaangażowania, ja bym tutaj stawiał na spore rozwinięcie umiejetnosci mowy i słownictwa u Alexa, choć nie ukrywam że też bardziej pasują mi momenty kiedy gubił końcówki, teraz jest pod tym względem na pewno inaczej, ale dla mnie najważniejsze jest że muza zabija. @Czit czy pomost? W jakimś stopniu na pewno, najważniejsze że ten album postawił Krisiun w odpowiednim dla siebie miejscu.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

EdusPospolitus 5 lata temu

W sumie tak po kilku odsłuchach dochodzę do wniosku, że faktycznie ten bardziej "cywilizowany" wokal jest całkiem w porządku. Sam fakt, że chciało mi się do tej płyty wracać więcej niż raz, sporo już świadczy, że byle jaki krążek to to nie jest ;)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 5 lata temu

Kurwa, faktycznie niezły nawet ten nowy Krisiun. Numery są na ogół dobrze zaaranżowane, nie brakuje tu i momentów bezlitosnej jazdy, jak i kombinowania w stylu The Great Execution. Jest nawet ładna thrashowa, motoryczna jazda w Devouring Fate - najlepszym imo kawałku na płycie. Niestety, efekt finalny popsuło nazbyt sterylne brzmienie, przez co krążek nawet puszczony na cały regulator nie urywa chuja tak jak Conquerors of Armageddon. Niemniej nie ma mowy o porażce rodem z Forged in Fury. 8/10.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 5 lata temu

Nucleator pisze:
5 lata temu
przez co krążek nawet puszczony na cały regulator nie urywa chuja tak jak Conquerors of Armageddon.
Bo taki album nagrywa się tylko raz a potem jak to mówi młodzież zespół się wypstrykał.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

Czit 5 lata temu

Zajebisty efekt daje puszczenie sobie po tej płycie nówki Deicide :P Bez tego "Overtures of Blasphemy" wypada cieniutku, ale po "Scourge of the Enthroned" to po prostu żenada, chociaż przecież Krisiun nie podaje w żadnym wypadku jakiś nietuzinkowych rozwiązań czy rewolucji, ale to ulubiona potrawa u mamy kontra jakaś najtańsza gotowa podróbka tego samego z biedry :D
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
pampa
Master Of Puppets
Posty: 149
Rejestracja: 6 lata temu

pampa 5 lata temu

przyznaje bardzo dobra płyta wchodzi jak rozgrzany nóż w masło, świetne riffy i trzyma klimat jedna z lepszych płyt wydanych w tym roku!!!
Awatar użytkownika
KorgullExterminator
Master Of Reality
Posty: 289
Rejestracja: 7 lata temu

KorgullExterminator 5 lata temu

Nie pomyle sie duzo, kiedy napisze ze lata swietnosci Krisiun ma za soba, a wydawanie kolejnych plyt jest jak odcinanie kuponow od slawy. Tyczy sie to zdecydowanej wiekszosci zespolow, ktore swiecily triumfy kiedy mielismy po nascie, dwadziescia -kilka lat. (Bujne grzywy, zero siwych wlosow i lysiny, a kobiety potrafily sie na nas spojrzec na ulicy i czasem wrecz usmiechnac!). To byly lata 90-te, pierwsza dekada XXI wieku, moim zdaniem wraz z latami 80-tymi, trzy najbardziej kluczowe dla tego gatunku dziesieciolecia.

"Biczowanie Ukoronowanych" nic nowego do ich stylu i dyskografii nie wnosi. Nie ma tu zadnego swiezego powiewu. Ich najmocniejszymi atutami sa wciaz szalone galopady perkusisty, mieszane, piskliwe i ciezkie na przemian zawodzenia gitar, szybkie partie urozmaicane solami i growl wokalisty. Jako ze ramy ekstremalnego death metalu sa scisle i wciskanie atmosfery, techniki lub techniawek robi z tego komedie, mamy tu wciaz te same, oklepane patenty, podane tylko w inny sposob po raz n-ty z kolei. Plyta jest dobra, posluchalem bezbolesnie, bez emocji. Jedyne co spowodowala, to to, ze spogladalem na swiat jak spoza krat, zdolowany opentanczymi krzykami i kanonadami perkusji.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Ryszard 5 lata temu

Robiłem se ich płytę i to całkiem niedawno. O ile ten promocyjny kawałek cytowany powyżej/poniżej rozjebał swoją organiczną zawartością, o tyle w całości znudziło się mi w jednolitą i nużącą masę. Nie lubie stylu vader, nie lubię conquerors of armagedon i tak już zostanie. Obiektywnie album pozostawia w tyle tegoroczne klasyki z ameryki: delicje, menstruacity... No ale na nic mi to.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Wieści z obozu Krisiun! Nowy album w przygotowaniu. Wspólna trasa po Europie z Bentonem.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

EdusPospolitus rok temu

Nowy album "Mortem Solis" 29 lipca.

Na razie dali klip do jednego z kawałków:

I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

Czit rok temu

A to miła niespodziewanka! Numer wręcz zabójczy.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan rok temu

Nowy singiel Sworn Enemies.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan rok temu

Nowy klip od Krisiun Swords Into Flesh.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
pampa
Master Of Puppets
Posty: 149
Rejestracja: 6 lata temu

pampa rok temu

Dobry kawał mięsa z tej nowej płyty!!!! wczuwam się już po 5 przesłuchaniu hehe jutro jak żony nie będzie przetestuje na głośnikach myślę , że efekty będzie piorunujący. Dużo fajnych riffów i jest bardzo przestrzennie.
Elementw
Master Of Puppets
Posty: 199
Rejestracja: 5 lata temu

Elementw rok temu

No w końcu zaskoczyli.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex rok temu

No niekoniecznie bym powiedział. Dla mnie ich formuła się raczej wyczerpała.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

EdusPospolitus rok temu

Album z 2018 był już mocną poprawą, ale najnowszy - póki co - "Mortem Solis" jeszcze bardziej pozytywnie mnie zaskoczył. Znów jest dużo ognia, znalazło się trochę miejsca na wolniejsze, bardziej koncertowe rytmy, a riffy i blastowanie nieraz potrafi wyrwać z kapci. Generalnie to taka płyta, której świetnie się słucha, poświęcono jej odpowiednio dużo czasu na komponowanie i taka, do której chce się wracać.

Aha i podobają mi się też niektóre jakby orientalne wstawki. Fajne nawiązanie do Nile :)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus rok temu

Vortex pisze:
rok temu
No niekoniecznie bym powiedział. Dla mnie ich formuła się raczej wyczerpała.
W sumie trudno żeby było inaczej po tylu latach na scenie, tylu nagranych płytach i niezliczonych koncertach. Ale pomimo tego ich płyty nigdy nie schodzą poniżej pewnego poziomu. Szanuję ten zespół jak mało który, bo widać, że panowie tym żyją...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot rok temu

Może i czasem nużą, ale postawą i całością- zawsze chętnie wesprę. Mam do nich ogromny sentyment.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex rok temu

No tego sentymentu też się nie wyzbędę, "Ageless Venomous" to są wspomnienia i nawet ta dziwna perkusja pięknie puka.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Wyrocznia
Master Of Puppets
Posty: 165
Rejestracja: 2 lata temu

Wyrocznia rok temu

Świetnie wypadli na żywo przed Nile! Kojarzyłem ten zespół bardzo słabo a naprawdę na żywo zrobili robotę.
Może na razie nie mam ochoty na takie granie do słuchania w warunkach domowych ,nieco inny nastrój ale będę pamiętać i kiedyś się napewno zapoznam!
Awatar użytkownika
perun
Posty: 57
Rejestracja: 3 lata temu

perun rok temu

Nowa płyta petarda - pierwszy stream miałem w samochodzie jadąc na jakąś imprezkę rodzinną. Mocno mnie nakręcił ten materiał - brazylijska kokaina dla uszu. Granie dość proste i jak już napisano: w niezmiennej, ale sprawdzonej i niezmordowanej formule
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan rok temu

Mortem Solis, to kawał charakterystycznego dla Krisiun, Death Metalu odegranego w typowo brazylijskim stylu, który to zespół pielęgnuje już od tak wielu lat. To cały czas jebana, śmiercionośna machina wojenna, która niszczy w piździec i nie ogląda się za siebie.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 722
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

deathcrush rok temu

Obrazek
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot rok temu

Bardzo miła perspektywa. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.

Wróć do „Death Metal”