Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3981
Rejestracja: 7 lata temu

The Wakedead Gathering

Pioniere 4 lata temu

Obrazek
The Wakedead Gathering to niektórym z was dobrze znany amerykański zespół, będący jednym z ciekawszych tworów mrocznego Death Metalu, egzystujących na przestrzeni ostatniej dekady. Tworzy go zaledwie jedna osoba w postaci Andrew Lampe'go, odpowiedzialnego tak za wokalizy, jak i wszystkie instrumenty. Twór ów powstał w 2007 roku w Cincinnati, Ohio obecnie funkcjonuje w Columbus.

Na swym koncie wydawniczym jak dotąd The Wakedead Gathering posiada: samodzielnie wydane na CD w lim. do 50 szt. nakładzie demo Ars Notoria, które wydało na kasecie Skeleton Plague Records, jedną EP-kę oraz trzy albumy, z czego debiut Tenements of Ephemera ukazał się jako niezależne wydawnictwo w lim. do 100 szt. nakładzie płyty CD-r, a dzięki Dark Descent Records również na kasecie oraz jeden spilt i EP-kę Dark Circles, od której to Andrew podjął współpracę z I, Voidhanger Records, pod którego szyldem wyszła reszta materiałów.

Muzycznie The Wakedead Gathering to perfekcyjne połączenie melodii z atmosfera brutalności oraz mroku, przedstawione w iście lovecraft-owskiej wizji kosmicznego Death Metalu, nurzającego się nieraz w atmosferycznych pasażach klimatycznego Death/Doom, całościowo splecionym niejako w oryginalny miks dźwięków znanych z wczesnego Incantation oraz Immolation, pokręconych dysonansowo technicznych riffów wczesnego Morbid Angel i Demilich, doprawionych bezbłędną atmosfera Timeghoul i melodyjnych doom-owych partii Autopsy, wczesnego Paradise Lost, czy też Asphyx.

Obrazek
Skład:
Andrew Lampe - Everything (2007-present) Echushkya, Invultation, Longbarrow, ex-Debauch

Dyskografia:
2008 - Ars Notoria [demo]
2010 - Tenements of Ephemera
2012 - Dark Circles [EP]
2013 - The Gate and the Key
2016 - Fuscus: Strings of the Black Lyre
2017 - The Wakedead Gathering / Ecferus [split]





MA: https://www.metal-archives.com/bands/Th ... 3540270605
BC: https://thewakedeadgathering.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/thewakedeadgathering

Tagi:
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 4 lata temu

Bardzo dobry projekt. Zdziwiłem się, że odgrywa to wszystko jeden "mąż" bo brzmi to jakby zajebista kapela to nagrywała. Wszystko świetnie wyważone trafione po prostu w punkt. Świetnie ów Pan składa te dźwięki. Jak dla mnie taka umiejętność złożenia takich dźwięków przez jedną osobę to mistrzostwo świata. Ten death doom jest naprawdę wyborny. Cała otoczka płyty (a mianowicie rozchodzi mi się o "Info the Gyre") znakomite brzmienie, spora różnorodność którą charakteryzują częste zmiany tempa i takie ala solowkowe wstawki gitar robią niesamowity klimat. Pierwszorzędne czucie tego co chcę się osiągnąć. Słucham już tego któryś dzień z kolei i nie mogę wyjść z podziwu, że żaden instrument nie jest tu zaniedbany. Zarówno pod względem brzmienia jak i samej aranżacji muzycznej. Zdecydowanie muza której należy przyjrzeć się głębiej.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex rok temu

Nowy album (Parallaxiom) równie pięknie gniecie.
"Between Shit and Piss we are Born"

Wróć do „Death Metal”