Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

Vitriol

#1

Pogan696 3 lata temu

Obrazek
Kapela z Portland. Zaczynali w 2005 roku jako Those Who Lie Beneath i szarpali deathcore. Od 2013 roku działają pod nazwą Vitriol. Pierwsza EP-ka pod nowym szyldem, zalatuję jeszcze małymi wpływami deathcore... i w sumie nie jest warta większej uwagi. Od Pain Will Define Their Death już dość znacznie wali konkretnym i wkurwionym death ze zachodu USA. Pierwszy full z 2019 pt: To Bathe from the Throat of Cowardice to dla mnie konkretny i już określony rozpierdol. Bardzo "oddany" deff, bijący w ryj:




P.S.
Witriol, olej szklany, dawniej także witriolej (z śrdw-łac. vitriolum, od łac. vitrum, szkło + oleum, olej) – dawna nazwa stężonego kwasu siarkowego, który jest przezroczystą cieczą o szklistym wyglądzie i oleistej konsystencji. Nazwą tą określano także uwodnione siarczany metali dwuwartościowych :).

Skład:
Scott Walker - Drums Azoth, ex-Velaraas, ex-Those Who Lie Beneath, ex-Strength Keeper
Adam Roethlisberger - Vocals, Bass (2013-present) ex-Those Who Lie Beneath, ex-Arkaik, ex-Velaraas
Kyle Rasmussen - Vocals, Guitars (2013-present) ex-Those Who Lie Beneath
Mike Ashton - Guitars (2019-present) Vulnere, ex-Extraneous, ex-Logistic Slaughter, ex-Repulsive Infestation, ex-The Odious
▼ Byli muzycy
Tormentor - Drums (2013-?) Drawn and Quartered, Inquinok, ex-Expiration Date, ex-Shaded Enmity, ex-Those Who Lie Beneath, ex-Immiserate
▼ Muzycy koncertowi
Mike Ashton - Guitars (2019) Vulnere, ex-Extraneous, ex-Logistic Slaughter, ex-Repulsive Infestation, ex-The Odious
Dyskografia:
2013 - Antichrist [EP]
2017 - Pain Will Define Their Death [EP]
2018 - The Parting of a Neck [single]
2019 - To Bathe from the Throat of Cowardice

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Vitriol/3540446375
BC: https://vitriolwarfare.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#2

Czit 3 lata temu

Rok temu widziałem na żywo we Wrocku przed Hate Eternal. Nawet fajnie napierdalali, ale jakoś nie skłoniło mnie to do sprawdzenia płyty.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#3

Pogan696 3 lata temu

Jak nie słyszałeś to polecam. Najlepsza rzecz jaką do tej pory nagrali. Dwa wokale, 3 gitarki, pędząca perka jak automat, czasami solówki jak "za starych dobrych czasów". Po prosty fajne ;).
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#4

Szajtan 3 lata temu

Szacun dla Panów, bo po jednej EP-ce dostali się do Century Media. Ciekawostka jest również, że Naas Alcameth (Nightbringer, Akhlys, Aoratos, Bestia Arcana) robił sample do To Bathe...
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
metzgerpat
Posty: 34
Rejestracja: 7 lata temu

#5

metzgerpat 2 lata temu

bardzo dobry zespół, grają technicznie i agresywnie. Słychać wyraźne wpływy Hate Eternal w ich muzyce. Jest tak samo "duszna". Widziałem ich też na żywo w Warszawie i chłopaki dali rade.
Awatar użytkownika
perun
Posty: 57
Rejestracja: 3 lata temu

#6

perun rok temu

Ten zespół nie bierze jeńców. Młóci bez wytchnienia. Czekam na jakieś nowości wydawnicze i mam nadzieję że nie będą opuszczać gardy :twisted:
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#7

Szajtan 4 mies. temu

perun pisze:
rok temu
Czekam na jakieś nowości wydawnicze i mam nadzieję że nie będą opuszczać gardy :twisted:
26 stycznia 2024 roku za sprawą Century Media Records ukaże się nowy krążek „Suffer & Become”.
Jako przedsmak nadchodzącego krążka, zespół udostępnił dwa single "The Flowers of Sadism" oraz "Weaponized Loss"
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#8

Vortex 2 mies. temu

Ależ to jest dziki techniczny rozpierdol. Leci nówka i ryj ciężko zebrać z podłogi. Świetni są!
"Between Shit and Piss we are Born"

Wróć do „Death Metal”