Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5311
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Civerous

Hajasz 2 lata temu

Obrazek

Obrazek

Chory, brudny a zarazem dostojny poczerniały decior reprezentuje Civerous. Właśnie jestem w trakcie lektury debiutanckiego albumu i ponownie otrzymałem bardzo dobry materiał z tegorocznego death metalu. Chłopaki zbytnio się nie śpieszą w tempach, dominują średnie i wolne pochody co nie znaczy, że nie wiedzą kiedy dać ognia. Nie mniej tu zdecydowany nacisk położony jest na klimat i tę trędowatą atmosferę kreowaną przez dwa wokale, gdzie jeden wyłania się z otchłani podczas kiedy drugi jest bardziej krzykliwy. Większość z utworów na płycie to ponad 6 min ciosy więc jest sporo riffowania i moshingowych pochodów, które wjeżdżają kiedy chłopaki zaczynają grać czarne jak smoła doomowe pasaże. Świetny album.

Skład:
Naraka - Bass Ancient Tome, ex-Blood Sanctum
D.S - Guitars Aylwin, Anhelar
A.S - Guitars
Lord Foul - Vocals Aylwin, Enigmazhud, Tezcatlipoca, Bog Vider, Issaiah Vaca, ex-Hellkvlt Mexica, ex-Upacara
Aidan Neuner - Drums (2022-present)
▼ Byli muzycy
J.W. - Bass
M. W. - Drums (?-2021)
Matt Valencia - Drums (2021-?) Crematory Stench, Raw Dögs
Dyskografia:
2019 - Raw Demo I [demo]
2019 - Demo MMXIX [demo]
2020 - Heralds of Affliction [split]
2020 - The Expedition of Illness [kompilacja]
2021 - Live Promo MMXXI [live]
2021 - Decrepit Flesh Relic



UWAGA !!!
Każdy zespół, któremu zakładam temat jest nudny i nie warty uwagi. Jeżeli masz wolny czas to spożytkuj go wartościowo i nie trać go na słuchanie tych płyt bo wkoło jest tyle świetnego black metalu. Jeżeli natomiast mimo wszystko chcesz posłuchać to przeczytaj zdanie wcześniejsze. Szanuj swój czas.


MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ci ... 3540456869
BC: https://transylvaniantapes.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

Kozioł 2 lata temu

Nieźle zwalniają, przynajmniej w tym linkowym kawałku, popatrzę za tym... W ogóle nie doomowo, sto procent pieczary Death którą lubię. Trochę oryginalności można w dźwiękach wyczuć. Ale to tylko jedna piosenka.

Jedno czego nie rozumiem to ten tego w różowej odezwie.

1. Jeżeli natomiast mimo wszystko chcesz posłuchać to przeczytaj zdanie wcześniejsze.

2. Jeżeli masz wolny czas to spożytkuj go wartościowo i nie trać go na słuchanie tych płyt bo wkoło jest tyle świetnego black metalu.

OK, to ja chce mimo wszystko posłuchać ale radzisz mi nie tracić na nich czasu. Hm. To mam posłuchać czy nie?

OK, to posłucham blakku, ale czego? Ja nie siedzę niestety i nie lubię. Mógłbyś wymienić?

Na szczęście, ja w sumie nie mam dużo wolnego czasu więc jednak posłucham 👌
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4189
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 2 lata temu

Ło kurwa, ale sztosowy materiał! Zajebisty death/doom, bez tak powszechnej jasności i zwiewności, że o płaczliwości nie wspomnę. W końcu materiał z tego gatunku, który kruszy gnaty brzmieniem, atmosferą, riffami i wokalami. Jak to wszystko masywnie prze do przodu, jak tu jest gęsto i lepko. A ostatni kawałek to w ogóle taki rozkurw, że nie wiadomo gdzie majtki włożyć. Doskonała płyta, oj tak.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

Czit 2 lata temu

Wokale tu robią genialną robotę. Zwłaszcza ten "nawiedzony z otchłani". Do tego przy tak jednak gęstej i wolnej muzie jest dość sporo riffowania i zwyczajnie brutalnej deathowej jazdy.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 2 lata temu

Na mnie aż tak piorunującego wrażenia to nie zrobiło. Album ogółem w miarę fajny,, jak wspomniał Hajasz, stawiający raczej na klimat, niż wpierdol i parcie do przodu z czego wokalizy najbardziej się wybijają. Nieco dużo tu tych rozwlekle przeciąganych riffów, pozbawionych niejako dm-owego feelingu i wybijających z moshingu, co w odniesieniu do całości wydaje mi się zbytnim powielaniem schematów — przez to nie wiem, jak często będzie chciało mi się doń wracać.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1854
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 2 lata temu

Ten Civerous wydaje się spoko, ale nie do końca. Trochę zmieszany się czuję.

Na plus zajebiste wokale, miażdżąca produkcja i wstawki typu skrzypce. Minusem natomiast jest niestety dość ubogie riffowanie - zwłaszcza w wolnych fragmentach. Tam mnie już trochę przynudzali. No ale bodajże to Reifert mądrze powiedział, że grać wolno to trzeba umieć!
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3150
Rejestracja: 5 lata temu

kurz 2 lata temu

Bardzo dobrze mi wchodzi ten materiał. Grobowy klimat, zajebiste wokale, świetna nośna płytka.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2982
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan rok temu

Ja pierdzielę! Kalifornijska, metalowa scena podziemna jest chyba bez dna. Co rusz słyszę nowe materiały powstałe w tym ‘słonecznym’ stanie Ameryki i kiedy wpada mi w łapska coś takiego, jak debiut CIVEROUS, to jestem wręcz przeszczęśliwy. Dużo dobrego robią na tym materiale gitary, które w zastępstwie często wykorzystywanych przez podobne kapele klawiszy nawarstwiają się tu odpowiednio i wraz z brutalnym growlingiem i wrzaskiem wokalisty oraz odpowiednio potężną sekcją rytmiczną ciągną te kawałki w ciekawym kierunku.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog rok temu

Całkiem w porządku, przyjemne miechowanie-gruzowanie z tego Civerous. Szkoda tylko, że riffy to tutaj trzecioplanowe po wokalu i perkusji co najwyżej i jest to chwilami takie klimatowanie w miejscu. Po trzech okrążeniach japy z dywanu nie zbieram, ale nóżka chodzi.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5311
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz rok temu

Proponuję pozostać przy szkieletach od pana w kowbojskim kapelutku, czarnych paznokietkach i warach aniżeli się zabierać za męskie granie zarezerwowane dla tzw. beaverów.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2982
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 mies. temu

"Labyrinth Charm", to pierwszy zwiastun nowego krążka. Album "Maze Envy" ukaże się 22 marca nakładem 20 Buck Spin.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1566
Rejestracja: 7 lata temu

HUMAN 2 mies. temu

Dobra wiadomosc , nawet trochę przyperdolili w tym utworze . Jestem na tak , solówka i perka też niczego sobie oby na całym albumie się tyle działo .
No i muszę wreszcie namierzyć debiut .
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2982
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 mies. temu

Kolejny singiel z drugiego albumu
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Death Metal”