Nocturno
Posty: 5
Rejestracja: 2 lata temu

Re: Unleashed

Nocturno 2 lata temu

Motorhead może i trzymał poziom, ale jednej plyty. Unleashed należy się szacunek, ale ostatnia płyta jest słaba, brzmienie, wokal, melodie, brak ciężaru, to już nie jest death metal dla mnie

Tagi:
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1713
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask 2 lata temu

Nocturno pisze:
2 lata temu
Motorhead może i trzymał poziom, ale jednej plyty.
Slucham? Jak jednej płyty. To kapela trzymająca wysoki poziom cały czas do końca. I nie trzeba być koniecznoe wielkim fanem Lemmiego by mieć świadomość jaki duży wpływ jego twórczość miała na rozwój heavy, thrashu, speed metalu i ogólnie muzyki rock&rollowej..
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 2 lata temu

brzask pisze:
2 lata temu
Nocturno pisze:
2 lata temu
Motorhead może i trzymał poziom, ale jednej plyty.
Slucham? Jak jednej płyty. To kapela trzymająca wysoki poziom cały czas do końca. I nie trzeba być koniecznoe wielkim fanem Lemmiego by mieć świadomość jaki duży wpływ jego twórczość miała na rozwój heavy, thrashu, speed metalu i ogólnie muzyki rock&rollowej..
Kolego chyba nie zrozumiałeś kontekstu. Motorhead nagrał tylko jedną płytę a potem ją powtarzał tylko ze zmienionym tytułem.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1713
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask 2 lata temu

Jeśli ktoś nie słyszy różnicy między pierwszymi albumami grupy - np. Overkill, a choćby środkowymi - takim We are Motorhead.... to składam szczere kondolencje.

Poza tym porównywanie konającego już od połowy lat 90tych Unleashed do Motorhead to nieporozumienie.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 2 lata temu

Gdybyś znał trochę historię bohaterów tematu to byś wiedział, że Unleashed w pewnym momencie nazywano motorhead death metalu. Zgadnij dlaczego?
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1713
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask 2 lata temu

Do Warrior włącznie znam ich dobrze ale nie słyszałem takiego powiedzenia.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17533
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Bo debiut brzmi, jak Motorhead grające death metal ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1713
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask 2 lata temu

W samej motoryce może i tak....no ale ja nie o tym - Motorhead to nie zespół jednej płyty
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 2 lata temu

brzask pisze:
2 lata temu
Motorhead to nie zespół jednej płyty
Tak samo jak Unleashed czy AC/DC :P
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3779
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 lata temu

A ja ich bardzo lubię, ostatnio co prawda pierwsze 3 głównie słuchałem, Ale takie Victory czy Hammer B. U. to świetne albumy.

Nie mam tylko odwagi do ostatniej płyty, nic mnie nie zaciekawiło...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Nocturno
Posty: 5
Rejestracja: 2 lata temu

Nocturno 2 lata temu

Cieszę się, że ożywiona dyskusja jest w temacie Unleashed, pamiętam recenzję Warior w Metalhammer, trochę niesprawiedliwa, ale ta płyta skończyła stary dobry Unleashed, co do późniejszych dokonań, dla mnie słabo. Porównanie z takim polskim Neolith, też mają swoje lata, a najlepszą płytę wydali w 2019 r. Co do Motorhead, to są odbierani różnie, mają fanów, nawet wyznawców, ale to na inny temat. Pozdrawiam wychowanych na szwedzkim death metalu.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3779
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 2 lata temu

Nocturno pisze:
2 lata temu
Cieszę się, że ożywiona dyskusja jest w temacie Unleashed, pamiętam recenzję Warior w Metalhammer, trochę niesprawiedliwa, ale ta płyta skończyła stary dobry Unleashed, co do późniejszych dokonań, dla mnie słabo. Porównanie z takim polskim Neolith, też mają swoje lata, a najlepszą płytę wydali w 2019 r. Co do Motorhead, to są odbierani różnie, mają fanów, nawet wyznawców, ale to na inny temat. Pozdrawiam wychowanych na szwedzkim death metalu.
Wtedy w MH brakowało kogoś z sercem do takiej muzyki. Ale sam album może początkowo mnie nie zachwycił, ale potem na spokojnie odzyskał zaufanie do kapeli.

Ale o żadnej zmianie potem nie ma mowy.

Hell’s Unleashed (2002, Century Media Records)
Sworn Allegiance (2004, Century Media Records)
Midvinterblot (2006, SPV GmbH)
Hammer Battalion (2008, SPV GmbH)

To były rewelacyjne albumy. Są to rewelacyjne albumy. Hammer Battalion jest jednym z ulubionych, obok Victory.

Te w/W przeze mnie albumy to świetne albumy. Thrash'em All świetne noty, wysoko w notowaniach. Niestety nie byli u nas za często, ale zawsze na żywo potwierdzali, że w kapeli wszystko ok.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17533
Rejestracja: 7 lata temu

yog miesiąc temu

Kompilacja wszystkich nagrań sprzed debiutu - Before the Creation of Time w Darkness Shall Rise.

Obrazek
CD out on March 29th 2024.
LP out on April 29th 2024.
Przy okazji przypomnę, że epka And the Laughter Has Died.... jest zajebista.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Death Metal”