Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2979
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Re: Autopsy

Vortex 6 lata temu

Dobrze @Ryszard opisał to co się na "Puncturing The Grotesque" dzieje i jak najbardziej zgadzam się że to bardzo dobre wydawnictwo, ze świetnym brzmieniem, wystylizowanym trochę na lata 90-te.
"Between Shit and Piss we are Born"

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Obrazek
W końcu sobie posłuchałem Tourniquets, Hacksaws and Graves i taka mnie naszła refleksja, że gdyby przez przypadek jakimś cudem ta płyta przepadła w procesie produkcyjnym, a muzycy padliby ofiarą częściowej amnezji i zapomnieliby zupełnie kompozycje na niej zawarte, to nikt by nie stracił. Oprócz deathwhore'a może. Wlecze się ta płyta niemożliwie, pomijając któciutkie fragmenty. Growle zasadniczo opierają się tu na przenikliwym ziewnięciu słuchacza. Kawałki, które by można zawrzeć w dwie i pół minuty mają po cztery, a podsumowawszy wszystko, te pięćdziesiąt minut jednostajnego tupania, sabbathowych wstawek i solóweczek godnych czasem ironów męczy, zanim całość się na dobre zdąży rozbujać.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
STALOWY SYLWEK
Master Of Reality
Posty: 260
Rejestracja: 6 lata temu

STALOWY SYLWEK 6 lata temu

Ja bym tylko wyrzucił totalnie bezpłciowy "burial". Poza tym bardzo dobry album.
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 6 lata temu

E tam, nie mogę się zgodzić, że płyta jest jednostajna i na jedno kopyto, @yog. Przecież takie zajebiste Teeth of The Shadow Horde trwa niecałe 3,5 minuty, a masz tam i gniotące, ociekające flegmą spowolnienia, i świetne przyśpieszenia pędzące niczym zdrowy Gareth Bale na skrzydle Realu Madryt. Większość utworów trzyma wysoki poziom - przepełniony chorym klimatem Deep Crimson Dreaming, rozpędzony Savagery, walec The Howling Dead... Rozumiem zarzuty, że poziomu najlepszych wydawnictw Autopsy nie zmienia, ale na pewno nie jest to jednostajne tupanie.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Sztuką Autopsy jest tutaj fakt, że mimo tych wszystkich zmian tempa i tak jest jednostajnie. Bo każdy (niemal) taki fragmencik doomowego zwolnienia czy też szwedzkiego hopsa-sa jest tu wtórny i rozwleczony, przez co nużący. Tak trochę wiadomo, co zagrają, zanim zagrają. Mi to brzmi nieco bez przekonania, pomijając kilka bardziej natchnionych fragmentów.

The Headless Ritual też tak sobie :p Leci kompilacja All Tomorrow's Funerals i cofamy się w czasie głębiej, na kawałkach z EP-ki The Tomb Within jest już dużo lepiej, a dalej już tylko większe starocie ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 6 lata temu

@yog - Nuda? Chyba nie był to ten dzień lub zbytnio nastawiłeś się na jakąś rewolucję? A na to w wypadku tegoż zespołu, nie ma co liczyć. Autopsy gra po prostu swoje i robią to wyśmienicie od lat. Fakt, że z wiekiem trzymając się dość kurczowo obranego stylu, dla słuchających muzy w takim natężeniu, jak się tobie zdarza, mogą zacząć się jawić zbyt schematycznym i łatwiejszym do przewidzenia graniem. Co po mojemu wcale nie ujmuje ich zdolnościom do komponowania chwytających z ucho kompozycji, którym może w poszczególnych utworach nieco ubyło młodzieńczej energii, lecz na pewno nie specyficznego obłąkańczego, makabrycznego klimatu, który sączy się z ich muzy od lat, i który nadal potrafią serwować na bardzo wysokim, nieosiągalnym dla wielu innych zespołów poziomie.

BTW. tzw. "Szwedzizna" to w zasadzie nic innego jak Autopsy + wpływy Crust Punka.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4455
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 6 lata temu

Przecież on to pisze tylko po to, żeby mi się smutno zrobiło. Prawdopodobnie mści się za szyderstwa z Blood Incantation. Tak to widzę. I mi smutno z powodu, że chcę mnie łobuz chce zranić :(
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Obrazek
Ta, pół-żartem z tą szwedzizną, bo nie Autopsy wina, że Anti Cimexy wszystkie ze Szwecji akurat :P

Miałem taki pomysł od jakiegoś czasu, żeby sobie odświeżyć dyskografię i obczaić czego jeszcze nie znam i pomyślałem, że jak od początku zacznę to nie ma chuja, się te nowe nie spodobają. Dlatego na opak postanowiłem od najnowszej lecieć :P Chyba plan nie był doskonały.

Tylko jak się tego All Tomorrow's Funerals słucha i ma się tam kawałki od 2012 roku niemal, a pod koniec dochodzimy w końcu do Retribution for the Dead z 1991 roku to naprawdę słychać ogromną przepaść w tych kompozycjach. Te stare to w 45 sekund więcej ciekawych rzeczy niż teraz w 5 minut :P Ten cały Retribution to wyjebana EP-ka po totalu i okładka cudowna :)

Późniejsza (na kompilacji wcześniejsza) Fiend for Blood to Autopsy w radośniejszej odsłonie, ale jest to zwięzłe granie miłe dla ucha. Gitara prowadząca nieskończenie lepsza, niż ta z czasów nowożytnych :P

A, bym zapomniał. Porównajcie sobie stare wokale z tymi teraz. Do tych niegdysiejszych to masz ochotę dołączyć i ryknąć wspólnie, a nie ziewnąć od niechcenia :P

@deathwhore mnie dobrze zna, sam bym się nie domyślił, ze to przez te Blood Incantation, ale ma rację.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4455
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 6 lata temu

Jesteś bez serca, jak matka boska
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Na pocieszenie tylko dodam, że Macabre Eternal dużo lepsze niż te dwa ostatnie. Tutaj fajne hopsa, ŁAAAAGH i solóweczka piska, a doomy bez męczenia, lekko podbluesowione geezerowym groove basu.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 6 lata temu

@yog przesłuchasz jeszcze te 100 razy każdą i zdanie ci się w końcu odmieni - polubisz nowsze oblicze Autopsy, gdyż nikt nie gra tak jak oni, ani wcześniej, ani obecnie.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4455
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 6 lata temu

No słucham sobie tej płyty i za Chuje nie mogę się zgodzić. Może faktycznie to trochę odpady po poprzednich, ale i tak tu nie ma ani jednego zbędnego dźwięku. Całość jest znakomicie skomponowana i po prostu płynie. Właściwie to dziś zorientowałem się, że faktycznie trwa godzinę, ta płyta tak wciąga, że przelatuje jak kwadrans.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

To sobie potem Macabre Eternal puść dla porównania, bo Severed Survival by było nieco zbyt bezlitosne (właśnie leci, pyszniutki basik :D )
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4455
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 6 lata temu

Nie uważam, żeby Severed Survival była lepsza od Macabre Eternal. Od Torniquest obie są lepsze, o czym sam już tu pisałem. Przy czym to dalej płyta na przynajmniej kilkadziesiąt odsłuchów.

To, że Autopsy i Abscess (przypominam, to lepszy zespół) nagrał płyty których słuchałem czasem po kilka miesięcy po kilka razy dziennie (debiutu Abscess ponad rok) po prostu wysoko zawiesza poprzeczkę, ale gdyby Torniquest wydali jakieś młodziki, to krzyczał o objawieniu. Płyta spokojnie na 9/10.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

normalnie jak z blindem o kornie by rozmawiać :D
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Ryszard 6 lata temu

zgadzam się z Jogusiem. Tourniquets Hacksaws and Graves to jałowa plyta. Jedyna najgorsza w dyskografii I nie warta pieniędzy. Wielokrotne słuchanie będzie stratą czasu.

Te, Milczek, nie paplaJ głupot ;)
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 6 lata temu

To ja Was wszystkich porozdzielam bo po Shitfun to Autopsy może sobie grać tzw. Swansongs. Wszystko to nudne, rozwlekłe i na jedno kopyto.

Strata czasu. Ostatni box to ewidentnie pokazuje przepaść jakościową między starym a nowym.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Ryszard 6 lata temu

No ja akurat twierdzę że Macabre stoi równo nawet z Shitfun. Najmądrzejszy ich album. Różnorodny i pięknie rozegrany, przy czym wciąż patolski i obłąkany
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 6 lata temu

^Rysiu może i tak faktycznie jest. Jak znajdę wenę to sobie sprawdzę ale to i tak jedna płyta z tych wszystkich powrotnych a jak wiadomo jedna jaskółka wiosny nie czyni. Dwie też nie.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

No nie wiem, Macabre Eternal bardzo normalny jest przy Shitfun. Shitfun to masz rzeczywiście takie te riffy w kółeczko, jakbyś się gównem smarował ku swej uciesze. Miła płyta, gdyż gdyby ktoś takowe skłonności posiadał, to pewnie odsłuchem może je ugasić. Chyba, że wręcz przeciwnie - działa stymulująco...

Zacny łomot ten krążek, bardzo punkowy. Od pierwszego przesłuchu się podobał i tak zostało do dziś.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1854
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 6 lata temu

Ja co prawda znam jedynie epki po reaktywacji, ale i na tej podstawie nie zgodzę się z Hajaszem. Autopsy powróciło wkurwione, z tą samą pasją i z tym samym obrzydlistwem co dawniej. Jedyne co się zmieniło, to fakt, że rozwinęli się czysto technicznie, reszta jest nadal taka sama i poziom tak samo utrzymany.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Że niby taki The Tomb Within rozpierdala na równi z Retribution for the Dead? No, na prawdę, ale to szczerze - nie sądzę :) Btw kończy się Shitfun (teraz to już w sumie bonusy lecą). Bardzo "norweska" płyta. Obliteration musi uwielbiać.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 6 lata temu

^No powiem łał a ile tych Ep'ek było dwie ?
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1854
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 6 lata temu

Hajasz, musisz taki spięty chodzić? No dwie były, i co z tego?
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Ryszard 6 lata temu

EPek po reaktywacji? Takich prawdziwych? 3 tyle co pełnych wymiarów...

The Tomb Within
Skull Grinder
Puncturing The Grotesque
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 6 lata temu

^Rysiu jasna sprawa ale pytałem młodego co zna :D
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1854
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 6 lata temu

No i masz mnie Ryszard, zapomniałem o ostatniej, bo jeszcze jej nie sluchalem :D "The Tomb Within" i "Skull Grinder" zajebiste są. Nie umiałbym z tej dwojki wybrac lepszej w sumie.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
deathwhore
Tormentor
Posty: 4455
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 6 lata temu

Jeszcze jako EP w gruncie rzeczy można potraktować All Tommorow Funerals. EP z całym mnóstwem bonusów :)

Z Shitfun nic nie może się równać, przy niej Severed Survival (która notabene też nie jest genialna, to raczej jedną z gorszych płyt Autopsy) wypada po prostu blado.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Głupi jesteś, jak myślisz, że Severed Survival nie jest genialna. Może jeszcze Mental Funeral ma jakieś szanse, ale na debiucie, to jest takie zatrzęsienie hitów, jak nie wiem, Altars of Madness chyba tylko :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 6 lata temu

Jak dla mnie, czyli najstarszego ich fana, słuchającego ich regularnie i nieprzerwanie od ukazania się demówek, Mental prezentujący już inne, znacznie bardziej doom-owe oblicze Autopsy, dorównuję poziomem debiutowi, choć brakuje na niej tych wysmakowanie, zajebiście odegranych prze DiGiorgio partii basu, to i tak obie poziomem są, jak już wspominałem, poza zasięgiem wszelkich innych albumów kiedykolwiek nagranych w DM-u, nawet AoM, choć to znacząco inne granie, dla mnie przy nich wysiada.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

bas tam to miazga i poezja w jednym
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1854
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 6 lata temu

Wiadomo, ale na Mental Funeral jest to brzmienie niczym z jaskini. A i hitów nie mniej niż na debiucie.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 6 lata temu

Przede wszystkim jest bardziej "dzika" i ma ciekawsze partie perkusji. Jakby i do tej Steve nagrał bas, to pewnie byłaby lepsza od debiutu.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4455
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 6 lata temu

Każda następna jest lepsza od poprzedniej, do Shitfun włącznie.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 6 lata temu

Co do Shitfun, ma on na pewno najwięcej tej ww. "dzikości", a do tego, że tak powiem równie patologiczny Goregrind-owy klimat i brzmienie.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Ryszard 6 lata temu

Mentalka zawsze odstawała. Każdy to wychwyci/ł. Podobnie jak w nowej serii wydawniczej odstaje Eternal. Subiektywnie druga jest lepsza bo wchodzi mi bez alkoholu :) Dodatkowo Mental jest najgorszą z klasycznych hehe ale mam świadomość że obiektywnie jest lepsza albo inaczej, jest od Macabre większa.

Kwestia MA. Ja wychowałem się na morbidach i nie traktuje ich równo ale sprawiedliwie będą to dwie najważniejsze i największe true deathmetale KROPKA Niektórym pasować będzie Possessed czy Death , moim aktualnym zdaniem wczesne nagrania będą jednak okresem przejściowym thrash/death który oczywiście nie mógł wtedy istnieć. Obok wczesnego Slayer czy Demmolition Hammer czy Abomination/Master itp ;)
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 6 lata temu

Ryczhu mam dokładnie tak samo. Morbid Angel i Autopsy to najważniejsze i najbardziej wpływowe kapele w całym DM-u.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Szczerze mówiąc Rysiu się pogubiłem w Twoich pierwszych zdaniach co o Mental Funeral a co o Macabre Eternal, co obiektywnie a co subiektywnie, ale co do drugiej części wypowiedzi od "Kwestia MA" się ogólnikowo zgodzę.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Ryszard 6 lata temu

No pewa, muzyka to wyścigi ale nie poważne zawody sportowe.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5504
Rejestracja: 6 lata temu

pit 6 lata temu



Chris o kilku ważniejszych inspiracjach Autopsy
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 6 lata temu

O czym mówi, bo k...a nie działa mi odtwarzanie streamu?
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5504
Rejestracja: 6 lata temu

pit 6 lata temu

Repulsion, Trouble, Procol Harum i Mahogany Rush.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 6 lata temu

No Repulsion to dość oczywiste, Trouble też pojawiło się niegdyś w jakimś wywiadzie, lecz dwa kolejne rockowe bandy to faktycznie nieco zaskoczenie - nie widziałem wzmianki o nich w starych wywiadach, a mam tego z tonę w makulaturze.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5504
Rejestracja: 6 lata temu

pit 6 lata temu

Może się wstydził. Z drugiej strony to dzięki niemu poznałem Kuro i The Pagans. Btw. Scott Carlsonna na zakupach w Amoebie zachwalał drugi album Funkadelic jako coś bardzo ciężkiego. ;)
SelfMadeGod
Posty: 1
Rejestracja: 6 lata temu

SelfMadeGod 6 lata temu

Sprawdziłem, ten kawałek wyżej, i w sumie nic odkrywczego. Nie wiem czy całość się już ukazała ale mam nadzieje że pójdą chlopy bardziej w mrok, niż melodyjność. Do Macabre same wypasy, razem z THG. Generalnie Autopsy miażdży głowy
Awatar użytkownika
Astral
Fallen Angel Of Doom
Posty: 336
Rejestracja: 5 lata temu

Astral 3 lata temu

Koncertóweczka się zbliża

https://peaceville.merchnow.com/product ... in-chicago

Obrazek

To dobry moment, by w końcu nadrobić ostatnie wydawnictwa, bo po znakomitym Macabre Eternal nic nie słyszałem.
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

Sacrum_Profanum 3 lata temu

Tourniquets, Hacksaws & Graves Najlepsze po Macabre:P.
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Ryszard 3 lata temu

Ja już zapomniałem. Jedna spoko, druga chyba jedyny ich chujowy album. Która to która? No lo so
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

Sacrum_Profanum 3 lata temu



Nowy kawałek, w wykonaniu na żywo. Z klipłem w gratisie.

Dla mnie bardzo dobrze, tak samo zapowiada się koncertówka, jeszcze jej całej nie patrzyłem.
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 3 lata temu

Fajny utworek. Od razu się wyposażyłem w tą koncertóweczkę.

Wróć do „Death Metal”