"Thrash 'Till Death"
Awatar użytkownika
Canidia
Master Of Puppets

Slaughter (CAN)

Post Canidia » miesiąc temu

Czas na mój pierwszy wątek tutaj ;)

O kanadyjskim Slaughterze MA pisze tak:
The Canadian band Slaughter is credited for helping influence death metal. They eventually broke up because of their annoyance with the music industry. Dave Hewson formed a new band under the name Strappado.

In December 1994, Bobby Sadzak, Dave Hewson, and Brian Lourie had a short reunion and recorded a cover version of Celtic Frost's "Dethroned Emperor", which is only available on the tribute compilation CD In Memory of... Celtic Frost, released by Dwell Records in 1996.
Obrazek

Skład:
Dave Hewson Vocals, Guitars ex-Strappado, ex-Inner Thought
Brian Lourie Drums ex-Strappado
Bobby Sadzak Guitars ex-Inner Thought, ex-Lethal Presence, ex-Strappado

Byli muzycy:
Ron Sumners Drums (1984-1986)
Terry Sadler Vocals, Bass (1984-1989)
Chuck Schuldiner Guitars (1986) ex-Control Denied, ex-Death, ex-Mantas, ex-Voodoocult

Dyskografia:
1984 Meatcleaver [Demo]
1984 Bloody Karnage [Demo]
1985 Live Karnage [Demo]
1985 Surrender or Die [Demo]
1986 Nocturnal Hell [Single]

1987 Strappado
1988 Paranormal [Demo]
1988 The Dark - Demo IV [Demo]
2001 Not Dead Yet / Paranormal [Compilation]

2004 Fuck of Death
2004 Back to the Crypt / Sadist [Split]
2007 Tortured Souls [Compilation]
2010 Nocturnal Karnage [Compilation]
2011 Not Dead Yet [Compilation]
2013 One Foot in the Grave [Compilation]
2016 Nocturnal Hell, Surrender or Die [Compilation]

Kanadyjski Slaughter funkcjonował zaledwie kilka lat (1984-1989, potem 1994-1995), nad czym ubolewam, bo "Strappado" jest jednym z moich ulubionych thrashowych albumów w ogóle. Energiczny, lekki, przyjemnie prosty album, który doskonale słucha się w całości, choć moimi faworytami są kawałki "Disintegrator/Incinerator" i "Tales of the Macabre". Mam wrażenie, że nigdy nie wyszedł z undergroundu, a szkoda, choć może taki jest jego urok. Nie mylić tylko z amerykańskim Slaughterem :P Dave Hewson po rozbiciu Slaughtera założył nowy zespół, Strappado, jednak trzy lata po wydaniu jedynego ich pełnego albumu ("Not Dead Yet") i ten się rozpadł.
☾ in there stepped a stately raven of the saintly days of yore ☾
deathwhore
Tormentor

Post deathwhore » miesiąc temu

Jeden z tych kultów, których nigdy nie pojmę. Podchodziłem do tego wiele razy, za każdym się odbijałem.
Oblech

Wróć do „Thrash Metal”