Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

DBC (Dead Brain Cells)

#1

Vexatus 5 lata temu

Obrazek
Kanadyjski zespół DBC (Dead Brain Cells) powstał w połowie lat 80-tych XX wieku w Montrealu. Panowie postanowili pograć sobie całkiem ciekawy Thrash Metal (choć trochę wpływów innych gatunków również można w ich muzyce odnaleźć). W 1987 roku wyszedł ich debiut zatytułowany po prostu "Dead Brain Cells". Jeśli ktoś nie zna tego materiału to polecam się zapoznać, bo warto. :) Materiał może łba przy samej dupie nie urywa, ale płyta zawiera sporo świetnych kawałków i ma jako całość świetny i bardzo specyficzny klimat (brzmienie całości, wokale, melodie, tematyka tekstów). Wydana 2 lata później druga płyta "Universe" już takiego dobrego wrażenia nie robi - przede wszystkim brzmienie jest totalnie skopane i wszystko jest jakieś takie wypolerowane i ugrzecznione. Zespół podobno działa (z przerwami) do dnia dzisiejszego (jak podaje MA). Przypomniałem sobie o tym zespole, bo akurat udało mi się pierwszy album wyrwać na placku i teraz przy zakładaniu tematu i wejściu na ich profil na MA mocno się zdziwiłem, że grają do tej pory i nawet wydali jeszcze w 2002 roku jakąś EPkę, która składa się z wersji demo części materiału napisanego na trzecią płytę. :)

Obrazek
Skład:
Eddie Shahini - Guitars (1985-1991, 2003, 2006-present) Kill of Rights
Phil Dakin - Vocals, Bass (1986-1991, 2003, 2006-present)
Quinn - Guitars (2006-present) The Skull, North End Metal All-Stars, ex-Terratomb
Graham Ferguson - Drums (2009-present) Hellacaust, Ritual Warfare, Terratomb, Versifist, ex-Maelstrom, ex-Realms of Despair, Napalm Raid
▼ Byli muzycy
Mike Zabo - Drums (1985) Genetic Control, ex-Final Chapter
Gerry Ouellette (R.I.P. 1994) - Guitars (1985-1991)
Jeff St. Louis - Drums (1986-1991, 2003, 2006-2009) (R.I.P. 2019) ex-Vomit and the Zits, ex-Zyklon B
Dave Javex - Vocals (1986) (R.I.P. 2010) ex-Vomit and the Zits, ex-Zyklon B
Cory Lowe - Vocals (1986) ex-Unruled
▼ Muzycy koncertowi
Daniel Mongrain - Guitars (2003) Voivod, ex-Martyr, ex-Cryptopsy, ex-Gorguts, ex-Capharnaum, ex-Black Cloud
Dyskografia:
1987 - Dead Brain Cells
1989 - Universe
2002 - Unreleased [EP]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/DBC/787
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#2

pit 5 lata temu

Wieki tego nie słyszałem. Czy to oni brzmią po trochu jak: DRI, Prong i Voivod?
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#3

Vexatus 5 lata temu

Można tak powiedzieć. :) Moim zdaniem mają jednocześnie bardzo specyficzne własne brzmienie i raczej nikogo pod tym względem nie kopiują.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#4

Pioniere 8 mies. temu

Kanadyjczycy, po 32 latach od czasu ostatniej wizyty w studio nagraniowym (gdzie próbowali nagrać swój trzeci album, ale coś nie wyszło i po wielu latach ukazała się ino EP-ka z materiałami demo z tej sesji), aktualnie podobno zabrali się za nagrywanie albumu z zupełnie nowym materiałem, nawiązującym muzycznie do ich debiutu. Nowa płyta ma się ukazać niby jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#5

Vexatus 8 mies. temu

Pioniere pisze:
8 mies. temu
Nowa płyta ma się ukazać niby jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego.
Zrobiłem salto w tył siedząc na krześle kiedy to przeczytałem. :)

Wróć do „Thrash Metal”