Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Mayhemic

#1

Nucleator 3 lata temu

Obrazek

Obrazek

Drogi pamiętniczku!

pewnie pamiętasz, jak kiedyś opisywałem tu moje laudacje na temat Pleasure To Kill. I na pewno pamiętasz też, jak narzekałem na melodyjną srakę, która wylewała się z ostatnich nagrań Kreatora. Ciężko było ( i jest) pogodzić się z myślą, że nie usłyszy się już od nich nic choćby w połowie tak koszącego jak Żądza zabijania. Tym bardziej więc cieszy mnie, że są jeszcze młode załogi, które potrafią wykrzesać tą agresję, w jaką obfitował drugi longplay Kreatury. Weź na przykład takie Mayhemic - które od 2018 zrzesza czterech Chilijczyków. A z Chile są takie załogi jak Ripper czy Dangerous, więc przez wzgląd na to sprawdziłem sobie ubiegłoroczną epkę Mortuary Feast of Skeletons. I po paru minutach "lektury" czułem się, jakby ktoś mi przypierdolił czymś betonowym przez ryj. Wspomniany materiał to piękny poczerniony thrash, który aż kipi wibracjami wręcz zaczerpniętymi z wczesnych pozycji Vulcano, Sodom, Sepultury czy Kreatora. Na inspirację tym ostatnim bandem wskazuje też wokal niejakiego Demiana - brzmiącego właśnie jak młody, wkurwiony Petrozza. A nie raz zachwalałem na twoich łamach jego wokalizy w Tormentor, Under the Guillotine czy Total Death. W dodatku całość jest obleczona pięknym brzmieniem, które mimo selektywności ocieka siarką.

W tym roku grupa wypuściła na razie dwa single, które udowadniają, że para z nich nie zeszła. Takie Volcanic Blast to przecież śmiało mógłby być soundtrack pod walki uliczne w Mińsku. Kurwa jebana mać, aż z pisania tego ponownie zarzuciłem sobie ten utwór i daję słowo, ostatnimi resztkami powstrzymuję się od zdemolowania swojego mieszkania.

Mam więc nadzieję, że to samo będę mógł napisać, gdy ukaże się w końcu pierwszy długograj, a wypatruję go tak samo mocno jak Szumowski następnej fali koronawirusa celem dokonania kolejnego ciemnego interesu.

Skład:
Parabellum - Bass Suffering Sights
Noctumbra - Drums, Vocals Addiction, Hellish, Hemisferio, Insight, Parkcrest, Critical Defiance (live), ex-Behead (live), ex-Venus Torment (live)
Doom - Guitars, Vocals Alienation, ex-Killing Mass, ex-Evil Madness (live), ex-Control
Hellion - Guitars (2019-present) Armoured Knight, Hellish, Hemisferio, Insight, Lunacy, Thirsty Demon, The Missings (live), ex-Harakkkiri, ex-Ripper, ex-Venus Torment (live)
▼ Byli muzycy
Demian - Vocals, Guitars (?-2019) Old Souls
Dyskografia:
2018 - No Life [demo]
2019 - Mortuary Feast of Skeletons [EP]
2019 - Shaking Ground [single]
2020 - The Last Judgement / Volcanic Blast [single]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ma ... 3540445198
BC: https://mayhemic.bandcamp.com/music
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#2

Szajtan rok temu

Drugi materiał Chilijczyków to prawdziwa zagłada, zabójczo szybkie tempa zagrane z niezwykłym polotem, wszystko osadzone w Oldschool Thrash Metalowym sosie mocno przesiąkniętym wpływami Teutońskiej sceny drugiej połowy lat 80. Zrobiło to na mnie piorunujące wrażenie chciałoby się, aby Kreator tak właśnie grał w tej chwili... No ale nie powinniśmy się martwić skoro mamy taki MAYHEMIC, który potrafi swoją muzyką rozpętać istne piekło. Te cztery numery potrafią zetrzeć człowieka na miazgę, totalne szaleństwo i dewastacja.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Thrash Metal”