Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5311
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Faff-Bey

Hajasz miesiąc temu

Obrazek

Obrazek

Witamy w 1985 roku w jebanej Finlandii a konkretnie w Oulu. Tu powstaje thrashowy wyziew, który pozamiata trochę po scenie. Startują jakimś krótkim demko, na którym jeszcze było sporo wpływów punk'a. Wszystko się zmienia wraz z wydaniem masakrującego debiutu Back from the Grave poprawionego już mega kultową EP'ką S/M Party, na której znajduje się nie mniej kultowa okładka. Sam debiut i EP'ka to solidny wpierdol bez słowa przebacz. Jazda od początku do końca i wyrzygiwane wokale elegancko robiły robotę. Drugi album chyba jeszcze lepszy od debiutu idzie obraną drogą i nie zbacza w żadną stronę bo nie ma takiej potrzeby. Jest ogień i są ofiary. Dopiero na trzecim albumie pojawiają się pierwsze znaki łagodnienia i szukania wała bo choć album Birthday kichą nie jest to jednak znikła na nim ta magia początków chaosu i brudu. Ostatniego albumu już nie słyszałem ale biorąc pod uwagę, że trwa prawie godzinę a wszystkie poprzednie raptem po 30 min z hakiem to zapewne próbują wynaleźć koło na nowo. Gdzieś jeszcze pomiędzy trzecim a czwartym albumem pojawia się EP'ka Ace Of Spades z wiadomych powodów.

Skład:
Maike Valanne - Guitars (1985-1997), Vocals (1986-1997), Vocals, Guitars (2005-?) ex-The Black League, Poison Whisky, ex-Death Trip, ex-Terveet Kädet
Jörge Ojanen - Guitars (1986-1997)
Kessler - Bass (1989-1997, 2005-2012) ex-Riff Raff, ex-Smoking Barracudas, ex-Stalker
Petteri Lammassaari - Drums (1994-1997, 2005-?) Bloodride, Drop Forge, ex-Agnus Dei, ex-XIII
▼ Byli muzycy
K. Limingoja - Bass (1985-1989)
Jarodias - Drums (1985-1994)
Graveyard - Vocals (1986-1987)
Dyskografia:
1986 - Demo [demo]
1988 - Back from the Grave
1988 - S/M Party [EP]
1989 - Emptyhead / No Rule [single]
1990 - Doesn't Feel like Laughing...
1991 - Birthday
1992 - Ace of Spades [single]
1994 - New Religion
2005 - Should Have Stayed in the Grave [kompilacja]
2022 - The Holy Bible 1986-1990 [kompilacja]





MA: https://www.metal-archives.com/bands/Faff-Bey/27520
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog miesiąc temu

W ramach ciekawostki, mogę powiedzieć, że okładka Back from the Grave pochodzi z kultowego ekspresjonistycznego horroru legendarnego duńskiego reżysera Carla Theodora Dreyera, Vampyr z 1932 roku.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog miesiąc temu

Akurat wczoraj słuchałem Ugra-Karma, Suomi Finland Perkele, Sadogoat, Satanic Masowhore i na deser Latex Cult, potem posłuchałem tej epki S/M Party bohaterów tematu, od razu mi się podobne w klimacie zdało i to przecież właśnie ich Impaled Nazarene coverowali na epce Motorpenis! Co za cudaczny zbieg okoliczności, że im @Hajasz temat założył tego samego dnia, kiedy nabrałem chęci na starocie Impaled Nazarene.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Thrash Metal”