Awatar użytkownika
Soulless
Master Of Puppets
Posty: 123
Rejestracja: 7 lata temu

Wilczy Pająk / Wolf Spider

#1

Soulless 7 lata temu

Obrazek

Obrazek

Miałem okazje widzieć ich na żywo już jako Wolf Spider na gigu Metal Battle w poznańskiej Arenie w 1988 r. Grali wtedy przed Exumerem, Nasty Savage i Atomcraft. Robili wrażenie, tym bardziej, że w tamtych czasach rzadko kto grał jak oni. Cały koncert był zajebisty, pamiętam że na garach w Exumer gościnne zagrał Abaddon z Venom. To były czasy rozkwitu thrashu...

Wilczego miałem kiedyś na kasecie Wilczy pająk wydanej w takim dziwnie otwieranym pudełku, ale przez te lata poszła się jebać :(

Płyta V kompletnie mi nie podeszła :(

Dyskografia:
1987 - Wilczy pająk
1987 - Metal Invasion [split]
1987 - Metalmania '87 [split]
1988 - Metalmania '88 [split]
1990 - Kingdom of Paranoia
1991 - Drifting in the Sullen Sea
1991 - Hue of Evil
2013 - It's Your Time [EP]
2015 - V

Skład:
Mariusz Przybylski - Bass (1985-1988, 2011-present)
Piotr "Mankover" Mańkowski - Guitars (1985-1991, 2011-present)
Beata Polak - Drums (2011-present) Jorn, ex-Infinity, 2Tm2,3, ex-Armia, ex-Arka Noego, ex-Sweet Noise, ex-Syndicate
Przemysław Marciniak - Guitars (2015-present)
Jasiek Popławski - Vocals (2018-present)
▼ Byli muzycy
Tomasz "Tommy G." Goehs - Drums (1985-1991) ex-Creation of Death, Kult, ex-Turbo, ex-2Tm2,3, ex-Kazik Na Żywo, ex-Kr'shna Brothers
Maciej "Jeff" Matuszak - Guitars (1985-1988, 2011-2015), Bass (1988-1991) ex-Gomor, ex-Non Iron
Leszek "Leo" Szpigiel - Vocals (1985-1989) Duke, ex-Crows, ex-Mekong Delta, ex-Scanner, ex-Non Iron
Dariusz "Popcorn" Popowicz - Guitars (1988-1991) Acid Drinkers, Gomor, ex-Armia, ex-Budzy i Trupia Czaszka
Tomasz Zwierzchowski (R.I.P. 2009) - Vocals (1989)
Jacek "Jacky" Piotrowski - Vocals (1989-1991, 2011-2012)
Maciej "Rocker" Wróblewski - Vocals (2012-2016) Internal Quiet, ex-Hopeless, ex-Titanium, ex-Divine Weep (live), ex-Pathfinder (live)
Łukasz Szostak - Vocals (2016-2018) Hateseed
▼ Muzycy koncertowi
Przemysław "Śledziuha" Śledź - Guitars (2012-2014, 2015-present) SLEDZIUHA (live)

Maciej "Rocker" Wróblewski - Vocals (2017-2018) Internal Quiet, ex-Hopeless, ex-Titanium, ex-Divine Weep (live), ex-Pathfinder (live)
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Wolf_Spider/2624
http://www.wolfspider.pl/
Metal ma mieć włochate jaja a nie jakieś symfoniczne cycki
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#2

Zsamot 7 lata temu

Ciagle ostatnio ich słucham. Te starsze materiały, ale jakoś nie mogę znaleźć w nich nic dla siebie na tyle, by je kupić.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Shagvarth
Posty: 63
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Nowe Jeruzalem

#3

Shagvarth 7 lata temu

Pierwszy raz o nich usłyszałem w dziupli na ząbkowskiej na warszawskiej pradze i chyba było to "Drifting in the Sullen Sea" lub "Kingdom of Paranoia", byłem jeszcze wtedy szczylem, ale te dźwięki zrobiły na mnie piorunujące wrażenie, słuchałem i chłonąłem :)
We pray only Death
and drink from the chalice
of
Nekronihilistik Misanthropy
Rattlehead
Moderator globalny
Posty: 142
Rejestracja: 7 lata temu

#4

Rattlehead 7 lata temu

Stare materiały są naprawdę świetne. Widziałem ich kilka razy na żywo na przełomie lat 80/90 i każdy koncert był świetny. Bezapelacyjnie jeden z pionierów thrashowej i metalowej muzyki w Polsce. Natomiast ostatnia płyta dla mnie kompletny niewypał. Niestety to już nie jest Wilczy Pająk jakiego znałem i lubiłem.
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#5

Gruby Wiór 7 lata temu

Typowa średnia kapela z okresu PRLu, która przeszła do jakiegoś kultu z powodu braku lepszych alternatyw, i tu się kończy cały kult.

Hannemann ich ładnie podsumował, jak nie zagrali dla sporej społeczności fanów bo organizator nawalił :lol:
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#6

Vortex 7 lata temu

Nie moja bajka, ale często dość odtwarzam z moimi dziadkami (kumplami, @Rattlehead bez obrazy ;) ), którzy doskonale pamiętają czasy kiedy i Wilczy Pająk był koncertową gwiazdą min. Jarocina czy innych Metalmanii. To jest kuwa kult :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:



"Lucyfer ojciec zła, żąda krwi więc ją ma" :D :D :D :D :D :D :D
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Haghi
Master Of Puppets
Posty: 117
Rejestracja: 6 lata temu

#7

Haghi 6 lata temu

"V" chyba pchana na siłę, ale może być :D Ostatnio czytałem wywiad z chłopakami i wywnioskowałem, że trochę żałują, że dane im było nagrywać w tamtych trudnych czasach. Cóż, ja mogę powiedzieć że też żałuję.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2980
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#8

Szajtan rok temu

Nowa płyta Wilczego Pajonka, "VI", ukaże się 7 kwietnia nakładem Metal Mind Productions.
Obrazek
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#9

dj zakrystian rok temu

No ciekawe co z tego wyjdzie? Obstawiam jednak dużo nowoczesnych wpływów.. Polskie kapele thrashowe, jedynym co odstawały od tych światowych, to brzmienie. Ostatni Wojownik Turbo, czy Oddech Wymarłych Światów, to płyty wręcz wybitne, acz kulejące realizatorsko. Ktoś pierdnie, że to zrzynka z zachodnich trendów? A tam to niby nie wzorowali się na nikim?
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#10

Kozioł rok temu

dj zakrystian pisze:
rok temu
No ciekawe co z tego wyjdzie? Obstawiam jednak dużo nowoczesnych wpływów.. Polskie kapele thrashowe, jedynym co odstawały od tych światowych, to brzmienie. Ostatni Wojownik Turbo, czy Oddech Wymarłych Światów, to płyty wręcz wybitne, acz kulejące realizatorsko. Ktoś pierdnie, że to zrzynka z zachodnich trendów? A tam to niby nie wzorowali się na nikim?
pewnie na luczyku i kupczyku :D
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2980
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#11

Szajtan rok temu

Singiel wpada w ucho :D
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#12

Vortex rok temu

Średniawka, choć niektóre motywy nawet ciekawe, jednak to nie jest to jak dla mnie.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#13

Pioniere rok temu

Przeleciało i ni jeden motyw, nawet na chwilę w głowie nie pozostał - do bólu nijakie.

Wróć do „Thrash Metal”