"Into the Void"
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1510
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: ŁDZ/Bełchatów

Lucifer

Post Nucleator » rok temu

Obrazek

Obrazek

Srogo nazwany mianem przywódcy zbuntowanych przeciw Bogu aniołów zespół to przykład pozycji, której w dzisiejszym świecie dostarczającym tony muzyki rocznie bym w ogóle nie dostrzegł, nie mówiąc o poświęcaniu uwagi. Jednak za sterami tego Lucifera stoi nadobna waćpanna Johanna Sardonis - obecnie bujająca się z jakimś tam Nicke Anderssonem, czego mu kurwa CHOLERNIE zazdroszczę. Ponadto nie lubi katolicyzmu, nie stroniąc w swoich lirykach o okultyźmie i szatanie, więc od wszelkich młodych zbuntowanych metalowców i (belze)bobrów już dostaje na starcie plusa.

No ale co tam dokonała omawiana tu piękność? No do tej pory wraz z paroma innymi obwiesiami nagrała świetny, rajcujący debiut zatytułowany jakże oryginalnie Lucifer I. Dostajemy na nim niecałe 44 minuty diabelskiego dekoktu sporządzonego z mieszanki heavy, doom i stoner metalu z occult rockiem spod znaku Coven. Z jednej strony dostajemy rześkie riffy w otwierającym Abracadabra z fantastycznymi wokalami Joaśki czy stonerowe The White Mountain. Z drugiej takie Purple Pyramid czy Sabbath, gdzie instrumentaliści nawiązują do Candlemass mniej więcej z okresu Ancient Dreams. Morning Star to z kolei udany ukłon w stronę Cathedral, a wieńczące całość A Grave For Each One Of Us to jedna z najpiękniejszych ballad, jakie dane mi było słyszeć. Wszystko to przyprawione psychodelicznym rockiem z lat 70-tych. Całości słucha się naprawdę dobrze, w czym zasługa znakomitych partii basu (Izrael) i głosu blondynki, która potrafi naprawdę wytworzyć nic niepokojący, a jednocześnie magnetyzujący i uwodzący klimat.

W lipcu 2018 roku wychodzi drugi album Lucifer II, a do tej pory Johanna i jej koledzy udostępnili dwa bardzo dobre utwory: rozbujane California Son i stonerowo-doomowe Faux Pharaoh. Czekam więc i liczę, że ekipa nie przekombinuje i nie polegnie jak Magda Gessler na schodach.

Skład:
Robin Tidebrink - Guitars Saturn
Johanna Sadonis - Vocals (2014-present) ex-The Oath, ex-Cryogenic, ex-Dies Ater, ex-Ferox, ex-Informer, ex-Vinterkrig (Swe)
Nicke Andersson - Guitars, Drums (2017-present) Death Breath, Entombed, ex-Nihilist, Imperial State Electric, The Solution, ex-Necronaut (live), ex-Daemon, ex-Mezzrow, ex-Treblinka (live), ex-Brainwarp, ex-Cold Ethyl, ex-Kurt-Sunes med Helveteshundarna, ex-Supershit 666, ex-The Hellacopters, ex-The Hydromatics, ex-MC5 (live)
Alexander Mayr - Bass (2018-present)
Martin Nordin - Guitars (2018-present) Dead Lord
▼ Byli muzycy
Neta Shimoni - Guitars
Andrew Prestridge - Drums (2014-2017) Warning, Winters, ex-The Oath (live), ex-Angel Witch, ex-Tytan, ex-Cortizone, ex-Kane
Gaz Jennings - Guitars (2014-2017) Death Penalty, Septic Tank, ex-Cathedral, ex-Acid Reign
Dino Gollnick - Bass (2015)
Diccon Harper - Bass (2015-?) Pagan Altar, Voice of Destruction, ex-Demoniac (live), ex-DragonHeart, ex-DragonForce, ex-Solstice, ex-Raven Wolf, ex-Phoenix
▼ Muzycy koncertowi
Linus Björklund - Guitars (lead) (2018-present) VOJD, ex-Delve, ex-Verminous

Robin Tidebrink - Guitars (2016-?) Saturn
Dyskografia:
2015 - Anubis [single]
2015 - Izrael [single]
2015 - Lucifer I
2018 - California Son [single]
2018 - Lucifer II
2018 - Evening Wind [single]
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Lucifer/3540391390
BC: https://electricassaultrecords.bandcamp.com/music
Ryszard pisze:
rok temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1510
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: ŁDZ/Bełchatów

Post Nucleator » rok temu

Dziwna ta nowa płyta, zupełnie niepodobna do debiutu. Mniej tu ciężkich, psychodelicznych klimatów, a więcej tu takich rześkich rytmów pod lata 70-te. I niekiedy to zdaje egzamin, bo dla przykładu refren otwierającego album Calfornia Son brzmi rewelacyjnie i chce się go non stop śpiewać. Z drugiej jednak strony jest balas w postaci Dancing with Mr. D - żenujący utwór ze skandowanym refrenem, którego nie da się słuchać. Nijakie Before the Sun też bez większego żalu wywaliłbym z tej płyty. Szkoda też , że tak mało jest tu kompozycji z mrocznym nastrojem jak świetne Dreamer z bardzo dobrymi wokalami blondyny czy sabbathowego Faux Pharaoh. Toteż z tego powodu Lucifer II ani mnie od siebie nie odepchnął, ani nie zostawił z miną ala Johanna z okładki. Szkoda.
Ryszard pisze:
rok temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 2398
Rejestracja: 2 lata temu

Post pit » rok temu

Nucleator pisze:
rok temu
Z drugiej jednak strony jest balas w postaci Dancing with Mr. D - żenujący utwór ze skandowanym refrenem, którego nie da się słuchać.
Oryginał jest o wiele lepszy, ale refrenu nie zmienili. Zostawili nawet wszystkie "he jeee" i tym podobne.
History is'a made at night. Character is what you are in the dark. - Lord John Whorfin
Awatar użytkownika
synu
Moderator globalny
Posty: 313
Rejestracja: 3 lata temu

Post synu » 5 mies. temuLucifer bdb, ale prawdziwym złotem jest to, co ta panna upichciła razem z Linnéa Olsson w ramach The Oath. Riffy pełne miłości do rogatego (echa moich ulubieńców z In Solitude to miód na moje skołatane serce), Covenowe wokale i piękny przebojowy heavy metal.

W ogóle Linnéa Olsson ma w portfolio kilka ciekawych kolaboracji - poza The Oath grała w Beastmilk i Grave Pleasures, a jak plota gminna niesie była/jest też jednym z NG u Papy Emeritusa. Szacuneczek na dzielni.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 677
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Poznań

Post CzłowiekMłot » miesiąc temu

Na 20 marca Szwedzi i Brytyjka przygotowali trzeci album:

Obrazek

1. Ghosts
2. Midnight Phantom
3. Leather Demon
4. Lucifer
5. Pacific Blues
6. Coffin Fever
7. Flanked by Snakes
8. Stay Astray
9. Cemetery Eyes
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 677
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Poznań

Post CzłowiekMłot » 2 tyg. temu

Jest i otwieracz Trójki:


Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”