Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vainaja

Vexatus 6 lata temu

Obrazek

Vainaja to powstały w 2011 roku fiński projekt uprawiający ciężki i bardzo klimatyczny mix Doom/Death Metal.

Zespół rezyduje na stałe w stolicy Finlandii. Na koncie mają EPkę, singla i dwa pełniaki.

Obrazek

"Kadotetut" z 2014 roku to moim zdaniem jedna z najlepszych płyt z ciężką muzyką rodem z Finlandii - potężne brzmienie, świetne wokale, niesamowity klimat i bardzo dobre kompozycje oparte na ciężkich riffach, które absolutnie nie przynudzają.

"Verenvalaja" już mniej mi się podoba, bo muzyka nieco straciła na ciężarze, a struktury kawałków są nieco bardziej rozmyte - w dalszym ciągu jest to jednak świetna muzyka. Polecam każdemu maniakowi Doom Metalu.

Skład:
Aukusti the Gravedigger - Drums, Vocals (2011-present)
Kristian the Cantor - Guitars, Vocals (2011-present) ex-Demolisher, ex-Mordicus
Wilhelm the Preacherman - Vocals, Bass (2011-present) Korpsesoturi, ex-Demolisher

Dyskografia:
2011 - Kahleiden kantaja [single]
2014 - Kadotetut
2016 - Verenvalaja
2020 - Kiviristi [EP]





MA: https://www.metal-archives.com/bands/Vainaja/3540375257
BC: https://vainaja.bandcamp.com/music
www: http://vainaja.com/
Raw Black Metal w rowie!!!

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 lata temu

Nikt? Nic? Serio? ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Jak chcesz to powiem, że mnie ten ich drugi album jakoś w sercu nie zapadł i od poznania kapeli nie wróciłem do niej nigdy :P Rzemieślnicze mi się to wydawało chyba.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3981
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 6 lata temu

To i ja jak se przypominam, to drugą płytą jakoś nie byłem specjalnie zachwycony, a zakładałem przecież im wątek przed wydaniem imo ciekawego debiutu, który to na poprzednim forum dzięki mym staraniom zyskał kilka pochlebnych opinii w tym, jeśli dobrze pamiętam od @Rattleheada, bodajże @pro. @Vexatus też się w tamtym wątku wypowiadał, podobnie jak @Arson jako @DarkCarnage.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Pamiętam, że koncept album o jakichś wariatach, krwawe mordy na dzieciach, kulty, chuj wie, fińskie urban legends jakieś. Sama muza - na dłuższą metę - nużąca, może kiedyś debiutu spróbuję, bo raczej już się nie porywałem na niego.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 lata temu

yog pisze: Jak chcesz to powiem, że mnie ten ich drugi album jakoś w sercu nie zapadł i od poznania kapeli nie wróciłem do niej nigdy
Niestety na drugim pełniaku zmienili styl grania i według mnie ich muzyka na tym sporo straciła - płyta nie porywa i nie powala. Przy zakładaniu tematu też pisałem, że niestety obie płyty to inna muzyka. Spróbuj może zapoznać się z pierwszą płytą - moim zdaniem jest świetna. Nawet jesli Ci się nei spodoba, to nie stracisz dużo czasu, bo trwa niespełna 40 minut.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
pro
Fallen Angel Of Doom
Posty: 325
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

pro 6 lata temu

Kojarzę "Kadotetut" i przyjemnie się tego słuchało. Drugiej chyba nie badałem.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 876
Rejestracja: 6 lata temu

mork 6 lata temu

Świetne! Kadotetut konkretny death doom - bez zbędnego pitu,pitu. Ciężar, klimat, riffy tną. Verenvalaja bardzo podobne granie do Doomed z Niemiec, który bardzo lubię więc też na plus. Faktycznie trochę inaczej niż debiut co nie znaczy, że gorzej.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 3 lata temu



Jakimś cudem przeoczyłem najnowszy EPek wydany w kwietniu 2020 roku... :?
Raw Black Metal w rowie!!!

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”