Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1852
Rejestracja: 7 lata temu

#201

Blind rok temu

No widzisz! A to kiedyś była jedna z moich ulubionych płyt My Dying Bride. Pierwszej dziewczynie w życiu, która poruszyła moje serce nawet dałem liścik z fragmentem spolszczonego tekstu do For You :) :) Odrzuciła mnie, więc tym bardziej jej wtedy słuchałem :)

Początek A Kiss To Remember to jeden z moich ulubionych momentów w dyskografii MDB.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!

Tagi:
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#202

brzask rok temu

To masz sentyment można powiedzieć.

Ja się trochę zawiodłem bo pamiętam, że liczyłem na dużo wiecej po rewelacyjnej 'The Angel and the Dark River' - płycie totalnie dołującej i rozbijającej człowieka na tysiąc cząsteczek. Zabrakło mi na 'Like Gods...' tych długich, momentami do bólu poprzeciąganych klimatycznych motywów.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1852
Rejestracja: 7 lata temu

#203

Blind rok temu

O, i tu ująłeś sedno sprawy związanej z tym albumem. To jeden z najmniej "artystycznych" albumów, a bardziej nastawiony na piosenki, co po kolosach z dwójki i dobijaniem emocjonalnym z trójki mogło rozczarować.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#204

Kozioł rok temu

Rysio pod tym również się podpisuje. Like Gods z reguły najbardziej kochają ci, co to od tego zaczęli. Ja wtedy praktycznie z nimi skończyłem 😁
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#205

Pogan696 rok temu

Ja akurat będę bezkrytyczny. Wszystkie albumy do czasu A Line of Deathless Kings (które też jest zajebiste) mają coś do zaoferowania. Są lepsze czy gorsze momenty, ale to i tak poziom, który nie każdemu jest dany. Procenty mogą się wydawać jakąś zakałą, ale myślę, że ten album był potrzebny kapeli, żeby wygrzać takie cudo jak The Light at the End of the World.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#206

Lis rok temu

Blind pisze:
rok temu
Pierwszej dziewczynie w życiu, która poruszyła moje serce nawet dałem liścik z fragmentem spolszczonego tekstu do For You :) :) Odrzuciła mnie, więc tym bardziej jej wtedy słuchałem :)
Bo do dziewczyn idzie się z alkoholem, a nie jakimiś liścikami.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1852
Rejestracja: 7 lata temu

#207

Blind rok temu

Ale w wieku 12/13 lat to ja piłem herbatę, nie alkohol! Nie byłem tak zaprawiony w boju jak inni gimnazjaliści.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#208

Lis rok temu

Jak 12 lat to cię usprawiedliwia.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#209

Kozioł rok temu

To gdzie nauczyłeś się PPP jak nie w gimnazjum. Na 18tce?
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#210

Zsamot rok temu

Pogan696 pisze:
rok temu
Ja akurat będę bezkrytyczny. Wszystkie albumy do czasu A Line of Deathless Kings (które też jest zajebiste) mają coś do zaoferowania. Są lepsze czy gorsze momenty, ale to i tak poziom, który nie każdemu jest dany. Procenty mogą się wydawać jakąś zakałą, ale myślę, że ten album był potrzebny kapeli, żeby wygrzać takie cudo jak The Light at the End of the World.
O ironio płytkę z procentami mocno się dyskredytuje zza 1 utwór, reszta nie jest wcale taka mocno rewolucyjna. Sam album jest cholernie udany, wniósł sporo ciekawych elementów i był czymś, co świetnie by im zrobiło. Powrotny album zaś jest super, ale z 1 utwór bym zdjął. Niemniej pamiętam te uczucia, jak się pojawiła okładka ze znajomym logo. tego nikt nie odbierze.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1852
Rejestracja: 7 lata temu

#211

Blind rok temu

Procenty mają dziś urodziny!

Zsamot ma rację, tej płycie zebrało się chyba jedynie za Heroin Chic, które jest po prostu trip hopowe. Ten narkotyczny klimat pasuje idealnie do tej płyty. Co do innych utworów z procentów - Base Level Erotica to dla mnie taki sam klasyk jak Your River czy A Sea to Suffer In. Aaron w roli perwersa spisał się na medal.

Poza tym, to tak po prostu jedna z najciekawszych płyt Anglików. Może i nie najlepsza, ale stanowi ciekawy punkt w ich dyskografii. Dzisiaj już raczej metalowcy nie mają problemu z tym albumem, bo w sumie tak powtarzamy, że byli jebani za ten album, a nie widziałem w internecie takich opinii. Chodzi zapewne zatem o ówczesne recenzje w gazetach.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#212

Zsamot rok temu

Okładka i ten kawałek więcej szkody narobiło plus bajdurzenie w wywiadach o zmianach. O ironio nie pamiętam złej recenzji.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1852
Rejestracja: 7 lata temu

#213

Blind 9 mies. temu


Dwóch całe życie smutnych Panów z Anglii wraz z resztą pracują nad nowym albumem.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

#214

mork 9 mies. temu

I za to, między innymi, wypiję w nadchodzący weekend. Świetna wiadomość! Mam nadzieję, że wyrobią się na nadchodzące, ponure miesiące.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#215

brzask 7 mies. temu

09.09.2023 MDB tak przypierdolił na SDL, że czapki z głów. Jak patrzyłem na ludzi dookoła to każdy zbierał szczenę i kręcił głową z zachwytu. Niesamowite wykonanie Your River, Turn Loose the Swans czy The Cry of Mankind...

Precyzja i klasa każdego z muzyków nie do opisania. Te potężne gitary i wokale ... po prostu mistrzostwo.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
HUMAN
Tormentor
Posty: 1566
Rejestracja: 7 lata temu

#216

HUMAN 7 mies. temu

Cudnie jest gdzieś w sieci. Grali jakieś utwory z nadchodzącej płyty?

Zajebiście, że dojebali oby tak mocno jak na Towards the Sinister.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#217

Zsamot 7 mies. temu

Set bardzo przekrojowy. Zarówno pełen mocy, jak i melancholii. Kapela hiper zgrana i jak w najlepszej formie. Aaron perfekcyjnie, po prostu koncert ideał. Mam teraz tylko spore oczekiwania wobec nowej płyty i liczę na klubowe koncerty.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#218

Szajtan 2 mies. temu

My Dying Bride przygotowują się do wydania nowego albumu. "A Mortal Binding" ukaże się 19 kwietnia nakładem Nuclear Blast Records. Zespół podzielił się listą utworów i okładką oraz zapowiedział, że 9 lutego ukaże się premierowy utwór "Thornwyck Hymn".

Obrazek

Tracklista:
1. Her Dominion
2. Thornwyck Hymn
3. The 2nd Of Three Bells
4. Unthroned Creed
5. The Apocalyptist
6. A Starving Heart
7. Crushed Embers
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

#219

mork 2 mies. temu

Kwiecień taki mało domowy ale i tak doczekać się nie mogę.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
kataton88
Tormentor
Posty: 404
Rejestracja: rok temu

#220

kataton88 2 mies. temu

Też miałem taką refleksyję. Teraz bym chętnie nowego smęcenia od umierającej posłuchał, a w kwietniu, w kwietniu panie, to nie czas na chlastanie i po kątach łkanie.

Nóżkami nie tupię i cudów zrywania wianków nie oczekuję, ale ostatni pełniak był solidny i chętnie do niego wracam.

Okładka z czaplami w blackwater parku niezgorsza, acz ta z Ghost of Orion lepsiejsza.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#221

brzask 2 mies. temu

kataton88 pisze:
2 mies. temu
ostatni pełniak był solidny i chętnie do niego wracam.
Słabawy był niestety ten cały The Ghost of Orion, o czym sporo było już wyżej. Wcześniejsza płyta czyli Feel the Misery, choć też jej sporo brakuje do tych starszych, zmiata go z planszy w pył i swoim brzmieniem i klimatem. Lubię ją - to ta z witrażykiem.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
kataton88
Tormentor
Posty: 404
Rejestracja: rok temu

#222

kataton88 2 mies. temu

Też wolę Feel the Misery (która zawiera kilka świetnych strzałów) i rozumiem te utyskiwania na klimat i brzmienie następczyni. Do większości ulubionych płyt z tzw. dolin sięgam tylko w odpowiednim usposobieniu, ostatniej mogę słuchać i w listopadzie, i w maju, niezależnie czy mam bardzo chujowy nastrój czy tylko chujowy umiarkowanie. Ot, taki paradoks albo, jak kto woli, plus ujemny "The Ghost...".
HUMAN
Tormentor
Posty: 1566
Rejestracja: 7 lata temu

#223

HUMAN 2 mies. temu

Mam nadzieję, że nie będzie kolejnego męczenia były jak robią od lat z małymi wyjątkami w postaci epki czy dobrego koncertu z rasowym Growlem Aarona, jak zawsze sprawdzę jednak. Wieczorem natomiast całe Trinity poleci nie raz.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#224

Szajtan 2 mies. temu

Nowy wałek.



Naprawdę dobry numer, przypomina ich najlepsze lata.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

#225

mork 2 mies. temu

Podoba mi się, zaostrza apetyt na album. Swoją drogą Nuclear Blast fajne teledyski zaczął im ogarniać. Te starsze miały swój klimat ale taka teatralna forma bardziej mi do MDB pasuje.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#226

Zsamot 2 mies. temu

Też jestem zaskoczony, że w ogóle taka forma promocji. Ja lubię klipy, zawsze budują pewien obraz, czy spójny z moimi wyobrażeniami,, to już inna sprawa. Myślę, że nowy album będzie udanym.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#227

Vortex 2 mies. temu

No nie. Być może mam wygórowane oczekiwania, bo to przecież MDB, ale to kloc w którym nic się nie dzieje. Doskonale znana formuła, która nie zawiera emocji które tak pochłaniały. Czekałem chociaż na krótki moment, żeby ich poczuć jak dawniej....nic z tych rzeczy. Zmęczyła mnie ta płyta już pod koniec.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#228

Hajasz 2 mies. temu

Vortex pisze:
2 mies. temu
Zmęczyła mnie ta płyta już pod koniec.
A jakim to cudem zostałeś tak umęczony płytą, która wychodzi za dwa miesiące? I tylko nie mów, że dałeś się wkręcić w to coś co krąży po necie :lol:
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#229

Vortex 2 mies. temu

No to dałem się wkręcić. Cud.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#230

Hajasz 2 mies. temu

Vortex pisze:
2 mies. temu
No to dałem się wkręcić. Cud.
Nie, kierwa to nie cud. To głupota.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#231

Vortex 2 mies. temu

Tak racja. Zazwyczaj obczajam daty premiery, tym razem chęć sprawdzenia wygrała. Co do zawartości zobaczymy, czy będzie inna.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#232

Szajtan miesiąc temu

"The 2nd Of Three Bells" to kolejny zwiastun nowego krążka

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

#233

mork miesiąc temu

Bardzo mi się podoba. Świetny wstęp który już od pierwszych dźwięków hipnotyzuje. Chłonięcie MDB wiosną, będzie ciekawie :)
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1511
Rejestracja: 7 lata temu

#234

pp3088 3 tyg. temu

Vortex pisze: Tak racja. Zazwyczaj obczajam daty premiery, tym razem chęć sprawdzenia wygrała. Co do zawartości zobaczymy, czy będzie inna.
Póki co dwa utwory się zgadzają.

Thornwyck Hymn bardzo fajny utwór - dobry riff, dobry klip i słabo zmixowane wokale. Nuclear Balast znowu dowalili do pieca, zbyt to dopieszczone, ale i tak brzmi lepiej niż tragedia z The Ghost of Borion. Nareszcie jest w w tym dobrze zaakcentowany riff gitarowy i melodia która zostaje w głowie, bo tego na poprzedniej płycie mocno brakowało.

Drugi dzwoneczek też mi się podoba. Czekam na pełniaka z wypiekami na twarzy.

Ciekawe kto straci pracę w Nuclear Balast za wyciek dwa i pół miesiąca przed premierą(czy to rekord?).
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#235

Hajasz 3 tyg. temu

pp3088 pisze:
3 tyg. temu
Ciekawe kto straci pracę w Nuclear Balast za wyciek dwa i pół miesiąca przed premierą(czy to rekord?).
Nikt nie straci bo to co wypłynęło nie ma nic wspólnego z płytą. Ot całe pizdeuszostwo dało się wydymać jak młodzi na noś czego nie będzie.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1511
Rejestracja: 7 lata temu

#236

pp3088 3 tyg. temu

Hajasz pisze:
3 tyg. temu
pp3088 pisze:
3 tyg. temu
Ciekawe kto straci pracę w Nuclear Balast za wyciek dwa i pół miesiąca przed premierą(czy to rekord?).
Nikt nie straci bo to co wypłynęło nie ma nic wspólnego z płytą. Ot całe pizdeuszostwo dało się wydymać jak młodzi na noś czego nie będzie.
Czyli poza tymi dwoma kawałkami co nagrali do nich video to na płycie są inne utwory niż na tym co wyciekło? Czy może chodzi Ci że są to wersje demo? Bo bez wątpienia są to kompozycje MDB.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

#237

mork 2 tyg. temu

Wieść niesie, że MDB odwołał wszystkie swoje występy zaplanowane na 2024. Wciąż jednak brak oficjalnego potwierdzenia ze strony zespołu. Oby nie bo liczyłem jednak, że będzie okazja zobaczyć ich przy okazji premiery nowego albumu.

https://thisdayinmetal.com/news/story/m ... e_vignette
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#238

Zsamot 2 tyg. temu

Na FB zero o tym informacji, tylko w komentarzach. Ale te są bez odniesienia się kapeli. Bardzo dziwne.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1566
Rejestracja: 7 lata temu

#239

HUMAN tydzień temu

Dzisiaj premiera nowego My Dying Bride ukochanego . Można już posłuchać całości przed zakupem w necie .
Słuchaliście może Panie i Panowie , gdyż ciekaw Waszych wrażeń .
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#240

Zsamot tydzień temu

Znajomi chwalą, ja kupię w ciemno.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1852
Rejestracja: 7 lata temu

#241

Blind 6 dni temu

Chyba nie za dobrze się dogadują.

https://www.instagram.com/p/C6B3v9kJSpK ... RsdTJqaA==
Announcement:

The production of this latest album was arduous and challenging to such an extent that it has revealed fractures within the band. These tensions had already been observed during the creation of the previous 2 albums and were only exacerbated during the Covid period. Over the past few months, they have intensified, causing a profound sense of discontent among the band members. The resulting stress and the pervasive feeling of burnout, along with the physical and mental malaise it creates, necessitated a period of time off which unfortunately impacts on live shows.

The reason for the lack of an official statement until now is because the band has truly hoped to resolve these internal issues and perform some shows this year while trying find a resolution in time to satisfy all parties involved. Sadly, this resolution is yet to be found.

Regrettably, a lack of understanding and poor communication from our professional partners has resulted in an untimely and chaotic mess from which a recovery is challenging. However, the promoters have now been officially contacted and it is hoped that steps can be taken to minimise the impact on you all.

We apologise for keeping you in the dark, but these are indeed challenging times.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
kataton88
Tormentor
Posty: 404
Rejestracja: rok temu

#242

kataton88 5 dni temu

Jakoś nie mogę przegryźć się przez tę nówkę i nawet nie ma co zwalać na pogodę, bo ta się usłużnie dostroiła do tego typu dźwięków. Poprzedniczka może i miała mielizny, ale była "jakaś"... Tutaj mam wrażenie kompilacji ogranych patentów. OK, nie wymagam oczywiście od MDB żadnych rewolucji, ale wszystko wydaje się wysilone i w ramach konwencyi. Fani na pewno będą zachwyceni, dla reszty kolejne potwierdzenie, że umieją rzemieślniczo smęcić.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#243

brzask 5 dni temu

Ja to bym powiedział, że to już jest takie przysłowiowe odcinanie kuponów teraz bo wiadomo, że znajdzie się sporo ludzi, którzy i tak kupią płytę dla samej nazwy.. A że się wypalili i męczą bułę to przecież słychać. Mieli już kilka słabszych momentów w karierze, jak choćby 'Like Gods of the Sun', ale za chwilę wracali z dobrymi albumami...Teraz od kilku lat wygląda to duuużo słabiej i są to nagrania chyba naprawdę dla najwierniejszych fanów którym ciężko przyznać, że dookoła sporo lepszych albumów wychodzi.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1511
Rejestracja: 7 lata temu

#244

pp3088 5 dni temu

brzask pisze:
5 dni temu
Ja to bym powiedział, że to już jest takie przysłowiowe odcinanie kuponów teraz bo wiadomo, że znajdzie się sporo ludzi, którzy i tak kupią płytę dla samej nazwy.. A że się wypalili i męczą bułę to przecież słychać. Mieli już kilka słabszych momentów w karierze, jak choćby 'Like Gods of the Sun', ale za chwilę wracali z dobrymi albumami...Teraz od kilku lat wygląda to duuużo słabiej i są to nagrania chyba naprawdę dla najwierniejszych fanów którym ciężko przyznać, że dookoła sporo lepszych albumów wychodzi.
Do bardzo dobrego Feel The Misery nie ma startu, ale znacznie lepsza niż Ghost of Borion. Ma bardzo fajne momenty, chociażby dynamiczny otwieracz czy ostatni utwór na płycie. Mimo wszystko więcej na tej płycie metalu i dynamiki niż na Bogach Słońca. Ja tam lubię ich smękanie a Aaron ma jeden z najepszych wokali w cięzkim graniu więc narzekać nie będę.

Płyta mniej wypolerowana niż poprzedniczka, ale nadal za czysto. No cóż Peaceville by to lepiej wydało.

Czy wychodzi sporo lepszych albumów w takim graniu? Jako koneser tego gatunku stwierdzam że rocznie raczej mało, z naciskiem na bardzo mało. No chyba że liczymy death doomy ze stajni Diabelskiego Domu gdzie jest to powolnie zagrany gruz death metal, to wtedy ciężko mi ocenić.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#245

brzask 5 dni temu

Pisałem ogólnie o ostatnich latach już po 'Feel the Misery' a nie o najnowszej płycie, z której slyszalem narazie tylko te 2 zapowiadające ją kawałki. Nie zachęciły mnie by przesłuchać całość, .. ale może przyjdzie jeszcze na to czas.
pp3088 pisze: Czy wychodzi sporo lepszych albumów w takim graniu? Jako koneser tego gatunku stwierdzam że rocznie raczej mało, z naciskiem na bardzo mało.
Patrzę na to bardziej z mojej perspektywy i miałem na myśli te cięższego kalibru doomy - albo poczerniałe albo te o zapachu śmierci hehe.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1511
Rejestracja: 7 lata temu

#246

pp3088 4 dni temu

brzask pisze:
5 dni temu
Pisałem ogólnie o ostatnich latach już po 'Feel the Misery' a nie o najnowszej płycie, z której slyszalem narazie tylko te 2 zapowiadające ją kawałki. Nie zachęciły mnie by przesłuchać całość, .. ale może przyjdzie jeszcze na to czas.
pp3088 pisze: Czy wychodzi sporo lepszych albumów w takim graniu? Jako koneser tego gatunku stwierdzam że rocznie raczej mało, z naciskiem na bardzo mało.
Patrzę na to bardziej z mojej perspektywy i miałem na myśli te cięższego kalibru doomy - albo poczerniałe albo te o zapachu śmierci hehe.
No jak patrzysz na kilka lat to pare twardzieli się znajdzie.

Co do albumu to pierwszy z singli jest najłagodniejszy na płycie, drugi też raczej z tych delikatniejszych. Ja na Twoim miejscu bym sprawdził, ale dopiero jak będzie odpowiedni klimat.

Poczerniałe doomy to chyba w ilości 10 rocznie wychodzą :P
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#247

Vortex 3 dni temu

Vortex pisze:
2 mies. temu
No nie. Być może mam wygórowane oczekiwania, bo to przecież MDB, ale to kloc w którym nic się nie dzieje. Doskonale znana formuła, która nie zawiera emocji które tak pochłaniały. Czekałem chociaż na krótki moment, żeby ich poczuć jak dawniej....nic z tych rzeczy. Zmęczyła mnie ta płyta już pod koniec.
No niestety.... potwierdzam, to jest slaby album.
"Between Shit and Piss we are Born"

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”