Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

Who Dies in Siberian Slush

mork 6 lata temu

Obrazek
Dzisiejsza posępna i deszczowa pogoda nastroiła mnie na funeral doom. Przypomniałem sobie o pewnym rosyjskim zespole spod szyldu Solitude Prodactions. Pamiętam, że pierwszy odsłuch nie zrobił na mnie wrażenia. Jednak coś zostało i co jakiś czas wracałem do tego wydawnictwa. Coraz częściej i częściej aż sceptycyzm ustąpił fascynacji.

Surowy mastering, bez charakterystycznej dla funeral przestrzeni, wybijający się wyraźnie na pierwszy plan wokal, okazjonalne piszczałki - nadało w pewnym sensie wyjątkowości temu zespołowi. Już nazwa wskazuje wyraźnie tematykę tekstów. Polecam szczególnie debiutancki album z 2011 "Bitterness of the Yeats That Are Lost".

Obrazek
Skład:
Igor T. - Drums Above the Stars, Ephemeral Ocean, Ark of Passage, Sacrum Fraus, Viper Inc., БеZумные Усилия, ex-Imperial Age (live)
E.S. - Guitars, Vocals (2003-present) A Young Man's Funeral, Forbidden Shape, Unmercenaries, ex-Decay of Reality
Flint - Guitars (lead) (2010-present) Nargathrond, ex-Saints Everlasting Rest, ex-Last Serenade
Alexey Kraev - Bass (2013-present) Deceptive, ex-Catharsis, ex-Asterion
A.Z. - Flute (2013-present)
L.K. - Keyboards (2014-present) Asterion, ex-Nargathrond, ex-Saints Everlasting Rest, ex-Sarcasm
▼ Byli muzycy
V.O.M. - Bass
Prof - Drums (2008-2009)
Forlock - Guitars (lead) (2008-2009)
Homer - Keyboards (2008-2009) L'Homme Absurde, Mare Infinitum
Iffy - Bass (2009-2010)
bftd - Drums (2009-2011)
Bor - Keyboards (2009-2010) Mare Infinitum (live), ex-Comatose Vigil
Tragisk - Bass, Vocals (backing) (2010-2013) ex-Revelance
A.S. - Drums (2011-?) A Young Man's Funeral, L'Homme Absurde, Mare Infinitum (live), ex-Comatose Vigil (live)
Gungrind - Guitars (rhythm) (2013-2017) (R.I.P. 2017) ex-Decay of Reality, ex-Forbidden Shape, ex-L'Homme Absurde, ex-Mare Infinitum, ex-Unmercenaries, ex-Ennui (live), ex-Кранты
▼ Muzycy koncertowi
Efim Burak - Drums (2014) Bestial Invasion, Perfect Crime, Shadow Host, IceThurs (live), ex-Ephemeral Ocean, ex-Grace Disgraced, ex-Arcanorum Astrum (live)
Dyskografia:
2004 - Who Dies in Siberian Slush [demo]
2007 - Blood Pressure [demo]
2009 - Rehearsal [demo]
2010 - Bitterness of the Years That Are Lost
2011 - Four Fragments of Fading Life [split]
2012 - We Have Been Dead Since Long Ago...
2014 - The Symmetry of Grief [split]
2017 - Bitterness of the Years That Are Lost



Nagrany na nowo w 2016 debiut:



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Wh ... rian_Slush
BC: https://wdiss.bandcamp.com/music
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease

Tagi:
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1511
Rejestracja: 7 lata temu

pp3088 6 lata temu

Słuchałem tych wszystkich demówek i mnie wtedy trochę to wynudziło. Znaczy - przyzwoity, solidny materiał. Takie 6/10, ale bez zbędnej podniety.

Natomiast to:
Anna Z. - Flute
Mnie bardzo zaintrygowało. To może się udać. Sprawdzę jak będę miał ochotę na funerale, a to może trochę potrwać bo kolejka tam jest całkiem spora.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
kataton88
Tormentor
Posty: 407
Rejestracja: rok temu

kataton88 3 mies. temu

Napatoczyłem się na nich ostatnio na jewtubie. Od czasu założenia tematu do ich dysko doszły dwa pełniaki, w tym ten wydany przed paroma dniami pod nieco mgławicowym tytułem "Uroki smirenija", czyli "Lekcje pokory". Z tego, co widzę, to dopiero pierwszy materiał, jaki nagrali w rodzimym języku. Szkoda. Znaczy, że pierwszy, a nie że takowy nagrali.

Chyba spodziewałem się czegoś innego, bardziej surowego i depresyjnego. Słowem, napierdalającego syberyjskim mrozem.

Ale muzyka wciąga. Nie jest to klasyczny funeral. Sporo melodii, zmian tempa, tu i ówdzie wymachiwanie trąbą. Dobry, niepłaczliwy wokal.

Sprawdzę, co tam wcześniej natworzyli.

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”