Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Ningen Isu (人間椅子)

Vexatus 5 lata temu

Obrazek
Zespół Ningen Isu (人間椅子) powstał w 1987 roku. Panowie grają nieprzerwanie od tamtego czasu i mają obecnie na koncie około 20 płyt i całkiem sporo pomniejszych wydawnictw. W zespole od samego początku udzielają się gitarzysta/wokalista Shinji Wajima i basista/wokalista Kenichi Suzuki. Przez zespół przewinęło się przez te lata kilku perkusistów. Ningen Isu to wyjątkowo udane połączenie Hard Rocka, Heavy Metalu i Doom Metalu. Kawałki odśpiewane w całości po japońsku. Bardzo dobra muza ze świetnym klimatem. :)

Obrazek
Skład:
Kenichi Suzuki - Bass, Vocals (1987-present)
Shinji Wajima - Guitars, Vocals (1987-present)
Nobu Nakajima - Drums, Vocals (2004-present)
▼ Byli muzycy
Noriyoshi Kamidate - Drums (1987-1992)
Masuhiro Goto - Drums (1993-1995, 1996-2003) ex-Gerard
Iwao Tsuchiya - Drums (1995-1996)
Dyskografia:
1989 - 人間椅子 [EP]
1990 - 人間失格
1991 - 夜叉ヶ池 [single]
1991 - 桜の森の満開の下
1991 - 遺言状放送 [video]
1991 - 幸福のねじ [single]
1992 - 黄金の夜明け
1993 - 羅生門
1993 - もっと光を! [single]
1994 - ペテン師と空気男 [kompilacja]
1995 - 踊る一寸法師
1996 - 無限の住人
1996 - 刀と鞘 [single]
1998 - 頽廃芸術展
1999 - 二十世紀葬送曲
2000 - 怪人二十面相
2000 - 怪人二十面相 [video]
2001 - 見知らぬ世界
2001 - 涅槃神楽 (和風鋼鉄音楽活動絵草紙集) [split video]
2002 - 見知らぬ世界 [video]
2002 - 押絵と旅する男 [kompilacja]
2003 - 修羅囃子
2004 - 三悪道中膝栗毛
2006 - 瘋痴狂
2006 - 見知らぬ世界 [video]
2006 - 遺言状放送 [video]
2007 - 真夏の夜の夢
2009 - 人間椅子傑作選 [kompilacja]
2009 - 未来浪漫派
2010 - 疾風怒濤 〜人間椅子ライブ!ライブ!! [live]
2011 - 此岸礼讃
2013 - 萬燈籠
2014 - 無頼豊饒
2014 - 現世は夢 ~25周年記念ベストアルバム~ [kompilacja]
2015 - 地獄のアロハ [kolaboracja]
2015 - 苦しみも喜びも夢なればこそ「現世は夢~バンド生活二十五年~」渋谷公会堂公演 [video]
2015 - 泥の雨~ニンジャスレイヤーver. [single]
2016 - 怪談 そして死とエロス
2016 - 針の山 ・ りんごの泪 [EP]
2017 - 威風堂々~人間椅子ライブ!! [live]
2017 - 異次元からの咆哮
2018 - 命売ります [single]
2018 - おどろ曼荼羅~ミュージックビデオ集~ [video]
2019 - 新青年
2019 - 人間椅子名作選 三十周年記念ベスト盤 [kompilacja]





MA: https://www.metal-archives.com/bands/%E ... %90/101172
Raw Black Metal w rowie!!!

Tagi:
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1698
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie 5 lata temu

No kurcze, myślałem, że to będzie coś na kształt żartu, góra ciekawostki, hasło wyjątkowo udane połączenie Hard Rocka, Heavy Metalu i Doom Metalu też kojarzy mi się raczej z Black Sabbath, niz jakimiś kwitnącymi wiśniami... tymczasem odpaliłem Namahage i okazało się, że to jest naprawde zajebisty kawałek muzy. Z zaproponowanych trochę mniej podeszło mi tylko The Colour out of Space, pozostałem dwa robią robotę. Sprawdziłbym coś od nich, tylko jak przedrzeć się przez te krzaczki w dyskografii?
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 5 lata temu

porwanie w satanistanie pisze: tymczasem odpaliłem Namahage i okazało się, że to jest naprawde zajebisty kawałek muzy
No i suprise. :) Ja ich odkryłem bardzo niedawno i jeszcze całej dyskografii nie przerobiłem. Płyty są dość zróżnicowane (nazbierało się różnych wpływów i inspiracji przez te wszystkie lata), ale generalnie trzymają (moim zdaniem) wysoki poziom.
porwanie w satanistanie pisze: Sprawdziłbym coś od nich, tylko jak przedrzeć się przez te krzaczki w dyskografii?
Nieznajomość kanji wpływa jakoś na odbiór muzyki czy utrudnia znalezienie płyt w internetowych wypożyczalniach? ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3981
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 5 lata temu

@porwanie w satanistanie zacznij do początku trzymając się dat, albo od np. tego albumu, który mi jako pierwszy jakoś lepiej wrył się w pamięć, osłuchując cześć z dyskografii Japońców ... takie specyficzne połączenie mrocznej wersji Uriah Heep i Black Sabath z już nieźle pokręconym wczesnym Melvins oraz nie tylko przez sam język japoński własnym klimatem.

Obrazek
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1698
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie 5 lata temu

Dzięki za wskazówki!

Widzę, że jest trochę ich albumów na Spotify - w tym ten, kóry polecasz - tam więc zacznę.
Vexatus pisze:
5 lata temu
czy utrudnia znalezienie płyt w internetowych wypożyczalniach? ;)
To drugie niewąptliwie ;)
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Ryszard 5 lata temu

No ja w ogóle nie znam i nie będę pierdolić... Mogłem w sumie poklikać po jutubach i kozaczyć ale wolałem wpierw poczytać o tej grupie min na JapaneseMetalForum.

Ładne wprowadzenie do muzyki japońców...

https://japanesemetalforum.com/thread-l ... bums--2244
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 5 lata temu

porwanie w satanistanie pisze:
5 lata temu
Widzę, że jest trochę ich albumów na Spotify
Nie wiem co tam od nich jest na Spotify, ale chyba najlepiej zacząć od początku i zapoznawać się z materiałami chronologicznie. Wczesne materiały są zdaje się zdecydowanie bardziej rockowe i dopiero potem robi się ciężej i dziwniej. :) Sam jeszcze dużo rzeczy od nich nie słyszałem, ale załapałem na nich taką fazę, że teraz pewnie przez tydzień nic innego nie poleci. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1698
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie 5 lata temu

Vexatus pisze:
5 lata temu
ale chyba najlepiej zacząć od początku i zapoznawać się z materiałami chronologicznie. Wczesne materiały są zdaje się zdecydowanie bardziej rockowe i dopiero potem robi się ciężej i dziwniej
No to ja w takiej sytuacji zacząłbym jedak gdzieś bliżej końca, za krótkie jednak jest to życie, żeby obracać w całości takie dyskografie, czas ucieka :)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 5 lata temu

porwanie w satanistanie pisze: za krótkie jednak jest to życie, żeby obracać w całości takie dyskografie, czas ucieka
Ja to chyba jednak naprawdę jakiś inny jestem... Dla mnie osobiście czas poświęcony na przerabianie całej dyskografii zespołu, który w jakiś sposób mnie zaintrygował, nie jest w żadnym wypadku czasem straconym... Na przykład słucham sobie właśnie "Ningen Shikkaku", czyli ich debiutu i wiem, że raczej raczej prędko do tej płyty nie wrócę, ale jednocześnie wypada zaznaczyć, że ich wersja "Breadfan" wyszła całkiem nieźle. :)




;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3981
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 5 lata temu

Bardziej przychylę się do zdania @porwanie w satanistanie - nie warto tracić życia na poznawanie całych dyskografii, skoro spodobała nam się bardziej jakąś jedna płyta, czy utwór. Wystarczy trochę poczytać i już wiadomo, co brać na warsztat. Szczególnie w wypadku, gdy zespół porusza się w obrębie danego stylu, nie idąc co rusz w nowe, a kontynuuje wyklarowaną już obraną wcześniej własną ścieżkę muzyczną. Tu od płyty, którą podałem, wszystko m.w. jest już jasne i wiadomo czego się spodziewać. Od paru lat mam bez jednej chyba wszystkie ich pełniaki we flac i jakoś do dziś nie ogarnąłem całości, a jedynie ok. połowy. Z czego lepiej to przysłuchałem się właśnie tym płytom z wcześniejszego okresu grupy.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Ryszard 5 lata temu

Będę ich słuchać razem z wami. Zaczynam od Human Disqualification z 1990



RHCP / FNM / QOTSA / Voivod połowy lat 90tych + Hardrock a nawet Stonerek. To już wiecie. Zajebisty album.

Golden Dawn - 1992 Ta z kolei ma Masters of Reality wypisane na czole bardzo gruba kredka...

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”